Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázkötelezettség: igen vagy...

Szilvi & Argos kérdése:

Pórázkötelezettség: igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, újság van. A szabálysértési törvény csak a kutya felügyeletét írja elő, a kormányrendelet pedig kötelező pórázhasználatot...mivel a tv. magasabb szintű, mint a rendelet, úgy tudtuk sokan, hogy kötelező a póráz. Viszont, mint kiderült, eddig tényleg lehetett póráz nélkül sétáltatni, hiába büntettek meg pár emberkét...a közteresek sem tudják a jelenlegi szabályozást :(

Azonban most új törvény-tervezetet készítenek, ami már tartalmazná a póráz-kötelezettséget.


"A hatályos szabálysértési törvény szerint csak az számít szabálysértésnek, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát belterületen felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja. Az új szabályozás visszautalna a kedvtelésből tartott állatok tartásáról szóló kormányrendeletre, amiben az áll, hogy "belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni", és "közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes". Az indoklás szerint nehéz volt értelmezni, mi számít felügyelet nélküli közterületre bocsátásnak."

[link]


DE: PÉNTEKIG VÁRJÁK AZ ÉPÍTŐ JELLEGŰ ÉSZREVÉTELEKET, VÉLEMÉNYEKET:

Ügyfélszolgálat e-mail: ugyfelszolgalat@bm.gov.hu

Én tuti írok valami kis szösszenetet nekik, hátha történik végre valami érdemi dolog :)


Mi a véleményetek? Ti is írhatnátok a minisztériumnak ;) Minél többen tesszük, annál nagyobb az esély a változtatásra



2013. márc. 27. 20:12
 61/100 anonim ***** válasza:
29%
Kedves # 60, megértem a kínodat, nekem is rosszul esne ha valaki jobban csinálna valamit mint én és ezzel piacot veszítenék. Sajna ez van. Csináld jobban, csináld úgy hogy igény legyen Rád is és kerekedj felül a konkurenciádon! A piac diktál!
2013. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
24%

"Kedves # 60, megértem"


ahhoz nincs meg a megfelelő szerved


"a kínodat"


sem a megfelelő tárgy mert ilyenem nincs


"nekem is rosszul esne ha valaki jobban csinálna valamit mint én"


Ez csak téged minősít, másrésztől ki csinál jobban mit?


"és ezzel piacot veszítenék."


Olyat nem veszíthetsz el ami nem is volt, én nem foglalkozom hivatásszerűen hobbisták kutyakiképzésével.


"Csináld jobban, csináld úgy hogy igény legyen Rád is és kerekedj felül a konkurenciádon!"


Nincs olyanom.


"A piac diktál!"


Azért ez sem igaz ebben a formában, de ez már bonyolult lenne neked.

2013. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
67%
Miért, neked volt érved?
2013. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
61%
Igen, volt érvem: Senki se dolgozik ingyen. Ha meg jól dolgozik, akkor főleg megérdemli a pénzt. Sőt, azt is mondtam, hogy nekem tökmindegy ki csinálja, csak legyen valaki, aki felvállalja az ügyet. Hogy XY kinek szimpatikus és kinek nem, az most lényegtelen.
2013. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
38%

Már ne is haragudj, de az hogy valaki levelet ír egy jogalkotó szervnek, az nem munka és nem lehet érte fizetést elvárni.


A másik meg az hogy itt nem a kutyáknak meg a kutyásoknak akar jót, hanem a saját módszerét meg a saját vizsgarendszerét tolja mert ezzel akar pénzt csinálni.


Ott a BH, amit direkt erre találtak ki és amit nemzetközileg elismernek. De ez nem jó, mert ott az ő saját módszere, saját vizsgája, meg különben is a póráztól a kutyák meghülyülnek meg agresszívek lesznek, blablabla.


Az hogy egy átlagos tükrös nem ismeri azt a kifejezést hogy pórázfegyelem, nem csodálkozom, de hogy ő sem? Ő is évekig kutyázott nem éppen kezdő szinten az általa most a sárba pocskondiázott hagyományos módszerrel, aztán felurgott az asztalra ahonnan eddig evett, odakakilt egy nagyot és most ordít hogy ott büdös van.


Kérdés. Miért is rossz a póráz? A póráz nem lehet rossz, hisz a póráz az csak egy eszköz, amit lehet használni jóra is meg rosszra is. Létezhet a póráz nem megfeszült állapotban, nem csak acsarogni tud a négylábú vége neki, nem csak rángatni lehet mint a WC lehúzót és nem csak rabságként élheti meg a kutya a létét.


Szóval a pénzlehúzás mellett ez arra megy ki, hogy egy jó nagyot rúgjon a hagyományos iskolákba.


Azokra épít, akik:


1. csalódtak egy idióta kiképzőben

2. újhullámos mimózalelkűek, akiket meg lehet győzni a "kényszermentes nevelés" szlogennel


De semmi gond, ez a tükrözős baromság is le fog előbb-utóbb csengeni, mert az emberek rájönnek hogy nem jobb mint az eddig bevált módszerek, ellenben sokkal drágább.


Én is már sok embert ismerek akik azt mondják hogy életük legrosszabb befektetése volt egy tükrösnek pénzt adni.

2013. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem ettől jobb lesz, engem aztán nem zavar, h ő is hasznot húz belőle.

BH vizsgáról egyébként többen is leírták, h a városi része nevetséges.

A megoldás (már ha lesz), úgyis abban lesz, h állami vizsgarendszer lesz, mivel ezzel tud a kedves állam még több pénzt lehúzni. Más esélyt nem látok rá.

Viszont, ha ismert ember nem szólal fel az ügyben és nem lesz visszhangja, az egészből semmi nem lesz. Még így is kérdéses.

2013. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 anonim ***** válasza:
100%

Alexandra! Tudod, h nem ellened vagyok, de remélem is, h nem lesz belőle semmi.

Majd akkor kéne elkezdeni ezért kampányolni, ha sikerült elérni, h nincs kutyasz@r az utcán meg nincs idióta kutyagazdi.

A mo-i kutyatartási kultúra még ezelket az egyszerű dolgokat se volt képes elérni, fényévekre vagyunk még a pórázmentes élettől. Jobban mondva leszünk is, amíg a kutyák kutyák, és nem robotok.

2013. márc. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezzel a pórázmentes bizonyhitvánnyal meg vizsgarendszerrel az is a bajom ha állami lesz hogy ezt is egy alulfizetett állami kishivatalnok fogja lebonyolítani.


És már Platon óta tudja az emberiség műveltebb része hogy az állam leggyengébb pontja az az alulfizetett kishivatalnok, akinek hatalom van a kezében. Szóval ha egy ilyet bevezetnek akkor lesz itt korrupció meg lesz itt hamisítás.


Úgyhogy az állam a legegyszerűbb dolgot fogja választani: belterület közterületén póráz minden kutyára oszt kész.

2013. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:
62%

Hol ismert ember a Korom?


Max. kutyások körében, az átlagember ha azt mondod neki hogy Korom Gábor, akkor azt mondja hogy ja igen, a kéményseprő, a tükörmódszerről meg azt gondolja hogy valami üvegfestési eljárás.


Ismert embernek ebben a viszonylatban vagy celebnek, vagy politikusnak kell lennie.


Államilag elismert vizsga meg Magyarisztánban akkor lesz ha valamelyik politikusnak lesz egy ilyesmivel foglalkozó cége.

2013. márc. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:

Én is inkább erre látok esélyt.

No meg arra, h megtanulunk gyorsan futni a közteres elől :D

Mert h nálunk továbbra sem lesznek kutyafuttatók, abban is biztos vagyok.

2013. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!