Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázkötelezettség: igen vagy...

Szilvi & Argos kérdése:

Pórázkötelezettség: igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, újság van. A szabálysértési törvény csak a kutya felügyeletét írja elő, a kormányrendelet pedig kötelező pórázhasználatot...mivel a tv. magasabb szintű, mint a rendelet, úgy tudtuk sokan, hogy kötelező a póráz. Viszont, mint kiderült, eddig tényleg lehetett póráz nélkül sétáltatni, hiába büntettek meg pár emberkét...a közteresek sem tudják a jelenlegi szabályozást :(

Azonban most új törvény-tervezetet készítenek, ami már tartalmazná a póráz-kötelezettséget.


"A hatályos szabálysértési törvény szerint csak az számít szabálysértésnek, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát belterületen felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja. Az új szabályozás visszautalna a kedvtelésből tartott állatok tartásáról szóló kormányrendeletre, amiben az áll, hogy "belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni", és "közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes". Az indoklás szerint nehéz volt értelmezni, mi számít felügyelet nélküli közterületre bocsátásnak."

[link]


DE: PÉNTEKIG VÁRJÁK AZ ÉPÍTŐ JELLEGŰ ÉSZREVÉTELEKET, VÉLEMÉNYEKET:

Ügyfélszolgálat e-mail: ugyfelszolgalat@bm.gov.hu

Én tuti írok valami kis szösszenetet nekik, hátha történik végre valami érdemi dolog :)


Mi a véleményetek? Ti is írhatnátok a minisztériumnak ;) Minél többen tesszük, annál nagyobb az esély a változtatásra



2013. márc. 27. 20:12
 41/100 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó: miért értelmezed félre azt, amit írtak? Ez egy igencsak utopisztikus elképzelés lenne, hogy csak vizsgával lehessen kutyát tartani, majd talán úgy 100 év múlva beszélhetünk erről. Most csupán arról van szó, hogy van egy szabály: kutyát tilos közterületen pórázról elengedni, és aki elég pénzt és időt fordít rá, kikerülhetné ezt a szabályt. Senki nem kötelezne téged semmire, csupán egy alternatívát nyújtana ahhoz, hogy jobb életet biztosíthass a kutyáidnak.
2013. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 anonim ***** válasza:
Igen viszont annyit van emlegetve ez a vizsga, amit már láttam valamelyik hozzászólásban, hogy inkább állami vizsga legyen, hogy az állam rákapjon, és bevezessék. Úgyis ez lenne belőle, mert a magyar állam nem ismert kompromisszumot, de ezt az utóbbi időben elég jól észre lehetett venni.
2013. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mert más esély nem lenne rá, h elfogadják, csak az, ha pénzt látnak benne és újabb lehúzást az emberekről.
2013. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 anonim ***** válasza:
100%

próbáljuk meg FIGYELMESEN végigolvasni a válaszokat, mielőtt véleményezzük azokat...!


arról volt szó, hogy mezei BH vizsgát úgy lehetne az állam által elismertté tenni, ha érdekükké válna megrendezni ilyen vizsgákat (nyilván pénzt kell kapniuk érte). a BH maga - ha elég komolyan veszik a forgalmi részt is (!) - pont erre a helyzetre van kitalálva, így praktikus volna, így került szóba az államilag "akkreditált" BH elmélete. NEM az, hogy minden BH legyen államilag felügyelve, és NEM az, hogy mindenkinek kötelező legyen!

szó nem volt arról, hogy csak "jogosítvánnyal" lehessen kutyát tartani, úgy került csak elő, hogy az amúgy sem lehetséges, mert alkotmányellenes volna. az viszont belefér - szvsz - hogy BELTERÜLETEN csak az engedjen el pórázról kutyát kutyafuttatón kívül, aki rendelkezik megfelelő képesítéssel, a kutyájával együtt. mindenki más tartsa pórázon. sétáltathatja, de ne engedje el!

az, hogy te fogod magad és kimész városon kívülre elengedni a kutyát, az rendben van és eddig is rendben volt, mivel az nem belterület!

próbáljunk a lényegre koncentrálni...

2013. márc. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fura belegondolni, hogy sok helyen nincs kutyafuttató és mennyire vágytok rá. Ahol én lakom van 2 kutyafuttató + 1 nem hivatalos és mégsem szeretnek oda járni az emberek...pedig az egyik nagyon jó kis füves, bokros, fás terület normálisan elkerítve, padokkal asztalokkal, kukával. Ilyen az amikor az emberek nem becsülik meg azt amilyük van :/
2013. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 anonim ***** válasza:

Egyet értek az egyik hozzászólóval, nem kéne Svájchoz hasonlítani az itteni viszonyokat.

BH: Sokan írtátok hogy nem nagy dolog felkészülni a BH vizsgára, pedig ez nagyon nem így van. Nekünk akik régóta kutyázunk persze hogy nem nagy dolog, de nem tudok ki merre, hová jár suliba (ha jár), de mit gondoltok mikor kijön a suliba egy teljesen kutyához nem értő ember ? Hát gondolom nem azt hogy "hú de jól ért a kutyák nyelvén" amikor sem dicsérni sem büntetni nem tudja a kutyáját, a játékról meg már nem is beszélve. Nos az ilyen emberek maguktól segítség nélkül 10 év múlva sem lesznek képesek lerakni egy BH vizsgát.

2013. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem képes lerakni akkor mi történik? Semmi. Marad minden úgy ahogy eddig volt. Ez egy lehetőség lenne azoknak, akik szeretnének és tudnak is élni vele, az összes többi kutyást semmiféle hátrány nem érné a jelen állapothoz képest.
2013. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 anonim ***** válasza:
100%
Figyelmesen olvastam a válaszokat, és leírtam, hogy szerintem mi lesz a vége. Ha véleményt sem lehet írni, miután válaszoltam is a kérdésre akkor inkább magamba tartom. Én annyit mondtam, hogy annyira mondjátok a vizsgát, oké elismerem jó lenne, ha lenne. DE mivel a kormány azt nézi, honnan jöhetne neki több pénz, ezért ha kapni fog az ötleten akkor valszeg mindenkire nézve kötelező lesz a dolog. Amúgy meg azt véleményeztem, aki azt írta, hogy nem is bánná, ha jogsi kellene a kutyatartáshoz, mert mittoménhol ez a rendszer. Igen de ott büntetik a szaporítást, az állatkínzást kicsit erősebben mint nálunk. Én ettől félek, leírtam az aggodalmam, attól még megy az értő olvasás...viszont az nem az én bajom, ha nem értik meg hová akartam kilyukadni.
2013. márc. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 anonim ***** válasza:
100%
ha valaki nem ért a kutyák nyelvén, nem tud egy egyszerű behívást tanítani, akkor NE ENGEDJE EL PÓRÁZRÓL a kutyáját! ennyi a lényeg. az engedje el, aki vissza tudja hívni, bárhonnan, bármikor. ha meg már ilyen szinten van a kutyával, akkor feltételezhető, hogy van ott egy alapszintű fegyelem is. a BH nem több, mint egy kis láb mellett követés, ültetéses helyben maradás, fektetéses helyben maradás, áthaladás csoporton és behívás, illetve a forgalmi rész, ami végig pórázon történik. van a neten leírás, ezernyi videó, ha meg akarod csinálni, akkor bármilyen kutyával meg tudod. ha kiképző nélkül csinálod, akkor esetleg nem lesz 90%-os, na bumm... 70 ponttól már átmentél.
2013. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:
100%
Az állami elismerése ennek a vizsgának azért lenne fontos lépés, mert így nyilhatna rá lehetőség, hogy módosíthassák a 41/2010 kormányrendeletet és póráz nélkül sétálhasson akinek ilyen vizsgája van.
2013. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!