Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázkötelezettség: igen vagy...

Szilvi & Argos kérdése:

Pórázkötelezettség: igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, újság van. A szabálysértési törvény csak a kutya felügyeletét írja elő, a kormányrendelet pedig kötelező pórázhasználatot...mivel a tv. magasabb szintű, mint a rendelet, úgy tudtuk sokan, hogy kötelező a póráz. Viszont, mint kiderült, eddig tényleg lehetett póráz nélkül sétáltatni, hiába büntettek meg pár emberkét...a közteresek sem tudják a jelenlegi szabályozást :(

Azonban most új törvény-tervezetet készítenek, ami már tartalmazná a póráz-kötelezettséget.


"A hatályos szabálysértési törvény szerint csak az számít szabálysértésnek, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát belterületen felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja. Az új szabályozás visszautalna a kedvtelésből tartott állatok tartásáról szóló kormányrendeletre, amiben az áll, hogy "belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni", és "közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes". Az indoklás szerint nehéz volt értelmezni, mi számít felügyelet nélküli közterületre bocsátásnak."

[link]


DE: PÉNTEKIG VÁRJÁK AZ ÉPÍTŐ JELLEGŰ ÉSZREVÉTELEKET, VÉLEMÉNYEKET:

Ügyfélszolgálat e-mail: ugyfelszolgalat@bm.gov.hu

Én tuti írok valami kis szösszenetet nekik, hátha történik végre valami érdemi dolog :)


Mi a véleményetek? Ti is írhatnátok a minisztériumnak ;) Minél többen tesszük, annál nagyobb az esély a változtatásra



2013. márc. 27. 20:12
 71/100 anonim ***** válasza:

Alexandra!


NEM a BH vizsga városi része a nevetséges! ha elolvasol egy vizsgaszabályzatot, egyértelmű lesz, hogy nem aprózzák el a forgalmi részt sem...

az a nevetséges, ahogy ezt számon kérik bizonyos vizsgákon! ha ezt a részt is megszigorítanák, és teljes egészében, minden egyes vizsgán számon kérnék, akkor ez egy teljesen korrekt városi kutyajogsi lehetne.

2013. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:
62%

"A másik meg az hogy itt nem a kutyáknak meg a kutyásoknak akar jót, hanem a saját módszerét meg a saját vizsgarendszerét tolja mert ezzel akar pénzt csinálni."


Ha jól csinálja, tegye. A többiek számára is adott a lehetőség. És szerintem ez a kutyásoknak jó. Nekem jó, az ismerőseimnek jó, mi támogatjuk, pedig nem tükör iskolába járunk.


"Szóval a pénzlehúzás mellett ez arra megy ki, hogy egy jó nagyot rúgjon a hagyományos iskolákba. "


Nem kell azokat rugdosni, nap mint nap tesznek érte saját maguk, hogy elmeneküljenek a tanítványok. Persze nem mindedegyik ilyen, vannak más modern, haladó szellemű és jó oktatók is. A pénzlehúzással meg továbbra se értek egyet, mert: NEM KÖTELEZŐ. Mindenkinek adott a lehetőség, hogy olcsóbbat válasszon vagy pedig ne válasszon semmit. Én magam nem járok fodrászhoz és nem is háborgok rajta, hogy micsoda pénzlehúzást csinál némelyik fodrásszalon a többtízezres munkadíjaival, mikor másutt már párezerért is megcsinálják az ember haját. Mindenki el tudja dönteni, hogy mire van pénze és mire szánja.


Ha a BH viszga alkalmas arra, hogy az alapján egy parkban elengedhetők legyenek a kutyáink, akkor hajrá, lehet lobbizni érte! Senki se akadályozza meg. Persze, a gép mögül szájkaratézni könnyebb, és azokat szidni akik már régóta dolgoznak az ügyön és konkrét lépéseet is tesznek. Ja, hogy ez nekik anyagi haszonnal is jár? Mert az orvos jótékonyságból gyógyít? Vagy a gyógyszergyár jótékonyságból adja a gyógyszert? Ne nevettessétek már ki magatokat ezzel az átlátszó "pénzlehúzás" dumával.

2013. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 anonim ***** válasza:
33%

"Majd akkor kéne elkezdeni ezért kampányolni, ha sikerült elérni, h nincs kutyasz@r az utcán meg nincs idióta kutyagazdi. "


Nem igaz! A kettő összefügg. Párhuzamosan kell csinálni az emberek oktatását és pozitív motiválását ahhoz, hogy látványos legyen a változás. Amit te szeretnél, az így ezzel a lendülettel sohasem fog megvalósulni. Itt a lehetőség az idióta kutyagazdik kiszűrésére!

2013. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:
100%

És mi lesz az idióta kutyagazdik kutyáival?


Menhely vagy gyepi?


Mert egy kutya se tehet arról hogy a gazdája olyan amilyen...

2013. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide a pórázon/póráz nélkül történő sétához a menhely v gyepi? :D

Jól elkanyarodtunk...

2013. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/100 anonim ***** válasza:

"Ja, hogy ez nekik anyagi haszonnal is jár? Mert az orvos jótékonyságból gyógyít? Vagy a gyógyszergyár jótékonyságból adja a gyógyszert? Ne nevettessétek már ki magatokat ezzel az átlátszó "pénzlehúzás" dumával."


Hogy azok a piszkosmocskos márciusi ifjak, ők is azért keltek fel mert anyagi hasznot akartak abból hogy ne Habsburg-uralom legyen Magyarországon...érzed mennyire abszurd amit írtál?


De saját példát hozva: én már megkerestem a körzetem OGY képviselőjét azzal hogy mit lehetne tenni a fegyvertartás feltételeinek a megkönnyítése mellett, pedig se fegyverboltom nincs, se lövészoktató nem vagyok...

2013. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 anonim ***** válasza:
100%
76-ra: úgy, hogy aki nem tudja teljesíteni a követelményeket, jó esélye van, hogy egyszerűen kidobná a kutyát. Alapvetően, először a könnyebben végrehajtható dolgokat kellene számonkérni. A kutyasuli hosszadalmas és erőfeszítést igénylő dolog, az emberek többsége nem lenne hajlandó rá.
2013. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 anonim ***** válasza:
100%
lásd chip...emiatt is sok kutya ki lett téve, pedig meg lehetett úszni 3500 Ft-ból is per kutya
2013. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy azok a piszkosmocskos márciusi ifjak, ők is azért keltek fel mert anyagi hasznot akartak abból hogy ne Habsburg-uralom legyen Magyarországon...érzed mennyire abszurd amit írtál? "


Nem, nem érzem. És nem értem hogy jönnek ide a Habsburgok, de az jó, ha te tudod! Szóval szerinted csak olyanért kérthetek pénzt, amit nem hittel csinálok, amivel nem akarok másoknak segíteni, ami csak nekem jó, másnak nem? Ha értek valamihez amivel másokon segítek, amiből mások is profitálhatnak és pénzt merészelek kérni érte, sőt, ez a megélhetésem, akkor már egy szemét mocsok pénzlenyúló vagyok. Érdekes.

2013. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 anonim ***** válasza:
100%

"úgy, hogy aki nem tudja teljesíteni a követelményeket, jó esélye van, hogy egyszerűen kidobná a kutyát. Alapvetően, először a könnyebben végrehajtható dolgokat kellene számonkérni. A kutyasuli hosszadalmas és erőfeszítést igénylő dolog, az emberek többsége nem lenne hajlandó rá."


Most ezt komolyan gondolod? Aki kidobná a kutyáját, kb. az a kategória, aki sétálni sem viszi, nekik ez esetben szükségük sem lenne erre a vizsgára... Aki pedig kutyaiskolára áldozná a pénzt, nem dobná ki azért, mert nem sikerült, főleg, h a kutyájának akar jót azzal, h póráz nélkül sétáltathasson.

2013. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!