Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázkötelezettség: igen vagy...

Szilvi & Argos kérdése:

Pórázkötelezettség: igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, újság van. A szabálysértési törvény csak a kutya felügyeletét írja elő, a kormányrendelet pedig kötelező pórázhasználatot...mivel a tv. magasabb szintű, mint a rendelet, úgy tudtuk sokan, hogy kötelező a póráz. Viszont, mint kiderült, eddig tényleg lehetett póráz nélkül sétáltatni, hiába büntettek meg pár emberkét...a közteresek sem tudják a jelenlegi szabályozást :(

Azonban most új törvény-tervezetet készítenek, ami már tartalmazná a póráz-kötelezettséget.


"A hatályos szabálysértési törvény szerint csak az számít szabálysértésnek, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát belterületen felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja. Az új szabályozás visszautalna a kedvtelésből tartott állatok tartásáról szóló kormányrendeletre, amiben az áll, hogy "belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni", és "közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes". Az indoklás szerint nehéz volt értelmezni, mi számít felügyelet nélküli közterületre bocsátásnak."

[link]


DE: PÉNTEKIG VÁRJÁK AZ ÉPÍTŐ JELLEGŰ ÉSZREVÉTELEKET, VÉLEMÉNYEKET:

Ügyfélszolgálat e-mail: ugyfelszolgalat@bm.gov.hu

Én tuti írok valami kis szösszenetet nekik, hátha történik végre valami érdemi dolog :)


Mi a véleményetek? Ti is írhatnátok a minisztériumnak ;) Minél többen tesszük, annál nagyobb az esély a változtatásra



2013. márc. 27. 20:12
 21/100 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg egy párszáz négyzetméteres körbekerített kutyafuttató nem helyettesíti a póráz nélküli sétát. Én még sose vittem be ilyen helyre a kutyáimat, mert nem látom értelmét. A kertünk is nagyobb, mint néhány "kutyafuttató". Kimegyünk a töltésre vagy a városon kívülre és ott sétálunk.
2013. márc. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
100%

a BH-hoz egyébként nem kell kutyaiskolába járni. elég egyszerű feladatok vannak benne, minimális kutyázási rutinnal meg lehet tanítani. mi otthon készültünk fel, aztán konzultáltunk kiképző ismerőssel, aki segített javítgatni a hibákon, majd simán levizsgáztunk. a kutyaiskola vidéken (ha nem tükrözős) akkor nem olyan veszélyesen drága, itt nálunk 5-6e ft havonta az összes suliban (pesti árak gondolom magasabbak mindenhol). mellesleg egy fegyelmezett, irányítható kutya akár gyakorlás nélkül is le tudja tenni, legfeljebb nem 100pontosra... 70%-tól már megvan a vizsga. láb mellett menni, ülni, feküdni, helyben maradni azért illik tudnia minden jól nevelt városi kutyának.


vagy az is egy BH-reform lehetne, ha az állami apparátussal karöltve (legyen az akár az önkormányzat, akár más felügyelő szerv) szerveznének minden városban rendszeresen "akkreditált" BH vizsgákat, és csak az ott elért eredményt vennék figyelembe a közterületeken. ezt a vizsgát akkor felügyelhetné egy állam által megbízott ember, de a bíró ugyanúgy teljesítménybíró lenne. így lehúzhat magának az állam is némi pénzt, de a vizsga nem változna csak szigorodna. akinek meg azért kell a BH, hogy meglegyen az alap az IPO-hoz de nem érdekli a közterületes dolog, az elmegy másik vizsgára. így nem sérülne a BH vizsgáztatás, viszont lehetne gyakorlati értéke is.

2013. márc. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
25%

Aki azt írta, h drága a kutyasuli, megértem.

A bírság sem lesz olcsóbb...

De pont Szilvi az élő példa, h kutyasuli nélkül milyen szintre juthat vki a kutyájával kellő szorgalommal!

2013. márc. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
67%
Az autóvezetés tanfolyam is drága, mégse lehet megúszni. A kutyás vizsgához legalább tényleg csak felkészültség kell, semmi más, szóval mindenki úgy oldja meg ahogy akarja.
2013. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolkodjatok el picit. Ma, Magyarország. Ha túl sokat javasoljátok ezt a vizsga témát, képesek úgy megváltoztatni a törvényt, hogy csak vizsgás gazdi tarthasson egyáltalán kutyát, és ha ezt megtennék, több százezer kutya kerülne utcára vagy altatásra. Ugye ezt nem akarjátok ti sem?
2013. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
100%

nálunk kutya suli a szomszéd városban van csak. mivel a menhelyhez tartozik nem drága, 3500ft a havi dij, szombat vasárnapi oktatással. a gond az oda jutással van. nekem nincs autóm, ismerösöknek se nagyon, a buszok pont ugy árnak hogy előtte utána egy órát kell állni a buszmegállóba. a kétjegy (kutya+teljesárú) 410ft egy alkalomra..



aki irta hogy a kutya futató kisebb mint a kertje: lehet hogy kisebb, de a kutyafutató nagyobb, mint mondjuk egy panellakás kertje (főleg ugyhogy nincs is :D)


az én kutyámnak van pár játszótársa akikkel imád rohangálni stb, elszoktuk őket engedni és nézzünk körbe mint a szurikáták nem e jön kutyás, biciklis, kisgyerekes stb... de ha pórázon játszanának akkor megfujtanák saját magukat.. ezért lenne jó egy kutyafutattó

2013. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fognak kijelölni, mert a rendelet csak a belterületre vonatkozik.


"belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni"


Tehát település közigazgatási határán belül. Azaz településen kívül ha póráz nélkül van a kutyád azzal nem sértesz meg semmit.

2013. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
54%

nem volna az olyan nagy baj, ha csak vizsga után, engedéllyel lehetne kutyát tartani... biztos, hogy első hullámban rengeteg kutya utcára kerülne, de a szaporítók problémája is hamar megoldódna, mivel drasztikusan csökkenne a kutyatartók száma.

de nem tartok attól, hogy ez bekövetkezik, hisz azt is alkotmányellenesnek minősítették, hogy az önkormányzatok korlátozták a háztartásokban tartott kutyák számát, illetve a fajta alapú korlátozást. ha már szélsőség, akkor az esetleg reális, hogy csak vizsgázott kutya-gazda páros közlekedhet közterületen, de én ettől sem tartanék. viszont annak szívből örülnék, ha csak olyanok engednék el pórázról a Fifijüket, akik valóban képesek kontrollálni az állatot. ha ehhez ki kell fizetnem nekem is egy vizsgát, ám legyen.


és még egyszer hangsúlyoznám: egy BH vizsga letételéhez NEM KELL feltétlenül kutyaiskolába járni! fel lehet rá készülni otthon is.

2013. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ez durva korlátozás lenne. Lehet, hogy találkozol neveletlen kutyákkal, de ne akard már kötelezni a 70 éves Joli nénit, aki amúgy tök normálisan tartja a kutyáját, hogy BH vizsgát tegyen?!? Azért gondoljatok már az állatokra is! Először harcoljatok az álkatkínzók, szaporítók ellen, ne azokat b.szogassátok, akik jó szándékkal befogadnak kutyákat, és azokat normálisan tartják! Ha meg azt akarod bevezetni, hogy az utcára se lépjen ki nem vizsgás kutya, azzal azt éred el, hogy akik ma sem viszik sétálni a kutyáikat soha az életben, még többen lesznek... Épp elég baj, hogy kutyák ezrei élik le úgy a teljes életüket, hogy sose jártak a kertkapun kívül :( ha meg csak vizsgás embernek lehetne kutyája, és ezt be is tartanák, szerinted hány kutya élne az országban? Mondjuk 5000? Tényleg ki akarod pusztítani a kutyákat?...
2013. márc. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
22%

"ne akard már kötelezni a 70 éves Joli nénit, aki amúgy tök normálisan tartja a kutyáját, hogy BH vizsgát tegyen?"


mert inkább hagyja kószálni a visszahívhatatlan Fifit? vagy tartsa pórázon, vagy ott engedje el, ahol össze tudja vadászni (zárt futtató). ez veszélyes a kutyára nézve is, de a környezetre is az lehet, nagyon sok "jajnembántsenkit" kutyát láttunk már mégis bántani valakit...

2013. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!