Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázkötelezettség: igen vagy...

Szilvi & Argos kérdése:

Pórázkötelezettség: igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, újság van. A szabálysértési törvény csak a kutya felügyeletét írja elő, a kormányrendelet pedig kötelező pórázhasználatot...mivel a tv. magasabb szintű, mint a rendelet, úgy tudtuk sokan, hogy kötelező a póráz. Viszont, mint kiderült, eddig tényleg lehetett póráz nélkül sétáltatni, hiába büntettek meg pár emberkét...a közteresek sem tudják a jelenlegi szabályozást :(

Azonban most új törvény-tervezetet készítenek, ami már tartalmazná a póráz-kötelezettséget.


"A hatályos szabálysértési törvény szerint csak az számít szabálysértésnek, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát belterületen felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja. Az új szabályozás visszautalna a kedvtelésből tartott állatok tartásáról szóló kormányrendeletre, amiben az áll, hogy "belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni", és "közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes". Az indoklás szerint nehéz volt értelmezni, mi számít felügyelet nélküli közterületre bocsátásnak."

[link]


DE: PÉNTEKIG VÁRJÁK AZ ÉPÍTŐ JELLEGŰ ÉSZREVÉTELEKET, VÉLEMÉNYEKET:

Ügyfélszolgálat e-mail: ugyfelszolgalat@bm.gov.hu

Én tuti írok valami kis szösszenetet nekik, hátha történik végre valami érdemi dolog :)


Mi a véleményetek? Ti is írhatnátok a minisztériumnak ;) Minél többen tesszük, annál nagyobb az esély a változtatásra



2013. márc. 27. 20:12
 81/100 anonim ***** válasza:
100%

"aki nem tudja teljesíteni a követelményeket, jó esélye van, hogy egyszerűen kidobná a kutyát"


Ez is mellédumálás. Akkor már most is kidobhatják, sőt eddig is kidobhaták volna. Nincs semmi követelmény amit teljesíteni kell. Lenne egy olyan követelmény rendszer, amit teljesíteni LEHET, ha valakinek igénye van rá. A nem teljesítése nem járna semmiféle hátránnyal, a teljesítése viszont extra jogosítványokat adna. Opcionálisan dönthet mindenki afelöl, hogy jó-e neki így ahogy van, vagy szeretne valami többet, valami jobbat.

2013. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:

Hát, rásandítottam a népszigeti áraira. A 7 hetes tanfolyam 49ezer. Nálunk a 10 alkalmas bérlet 9ezer, a vizsgák 10-15 körül (és nincs Korom Gábor, nincs hókuszpókusz név, hanem magyarázás és értelmes nevelés).

Ha a kutyán látja az oktató, h nicns kedve dolzoni, akkor nem megy el egy alkalom a 10ből.

Múlthéten engedelmesről én is kiálltam, a kutyám képtelen volt koncentrálni.


A kutyaovi és a rehab pedig ingyen van.

2013. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
74%

Most megpróbálom lassan, nagyon lassan és tagoltan leírni hogy megértsd.


Tegyük fel hogy bevezetésre fog kerülni ez a Korom-féle vizsgarendszer.


Akkor aki ebből vizsgáztathat, az a Korom és az ő emberei, meg aki nekik fizet hogy vizsgáztathasson. Csak és kizárólag. Nos, abból nem piac lenne amit annyira istenítesz, hanem monopolhelyzet és ami ebből következik, no konkurrencia, no verseny és végül no fejlődés.


Másik meg azon országok állampolgárai, ahol a tükörmódszer nem ismert, ha idejönnek Magyarországra kutyával, nem sétáltathatják póráz nélkül a nemzetközileg elismert BH vizsgás kutyáikat mert nem tükrözték meg?

2013. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem értem, hogy a vizsgát miért tartjátok jobb ötletnek, mint a kutyafuttatót. Szerintem leginkább azért, mert tudjátok, hogy a ti kutyáitokkal meg tudnátok csinálni a vizsgát, a többi gazdi meg nem érdekel titeket, aki nem akar vagy nem tud kutyasuliba menni, annak nem akartok jó megoldást. A kutyafuttató azokon is segítene, akiknek nincs ilyen vizsgája.
2013. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
Már megint az áraknál tartunk, pedig mindenki annyiért dolgozik, amennyiért neki megéri és amit hajlandóak kifizetni a munkájáért. Nem ez a kérdés, hanem hogy legyen-e valami vizsga, ami motiválja az embereket a felelős kutyatartásra azzal, hogy extra jogosítványokat ad?
2013. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:

Mi 2 suliba is jártunk, az egyiket meg sem említem, mert 1 alkalom után azt mondtam, h soha többet.

A másikon 7eFt volt havonta, ezért heti 4 alkalommal lehetett menni. 2 hónapig jártunk és pont ugyanannyit tudott a kutyám és én is, mint előtte. Bármit kértem, h pl. póráz nélkül (amikor a kutyák szabadon vannak és esetleg játszanak), gyakoroljuk a behívást, az volt a válasz, h majd.

Ha kérdeztem vmi hétköznapi dolgot, pl. nevelés kapcsán, nem kaptam rá választ. Tehát már 14eFt-ot kidobtam az ablakon.

Nálunk egyébként 35eFt a 7 hetes tanfolyam a tükör suliban.

2013. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az extra jogosítványt meg annyiból tartom baromságnak, hogyha jelenleg én a kutyázós kutyámat pórázon sétáltatom, odajön egy póráz nélküli másik kutya és lesz rajta pár lyuk, akkor a másik lesz a hibás, mert miért engedte el a kutyáját? Senkit nem érdekel milyen paírokkal van kistafírozva.


Extra jogsi esetén meg én leszek a hibás mert miért jövök ki a kutyázós kutyámmal, miért nincs rajta szájkosár meg akármi és miért nem csináltam belőle labradort?

2013. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:
100%
Nem jobb a vizsga, mint a kutyafuttató. Kell a kutyafuttató ÉS a vizsga is. Pont azért, mert van akinek elegendő az ha egy zárt helyen elengedi a kutyáját. Én ha elengedem az enyémet egy kutyafuttatóban, akkor körbejárja, megismerkedik a kutyákkal és emberekkel, majd 5 percen belül ott áll előttem és néz, hogy "na akkor mostmár mehetünk, mert itt nem történik semmi érdekes." Neki a kutyafuttató a Tisza part erdővel, mezővel folyóval, szagokkal kilométer hosszan. Épp ezért kell többféle igényt figyelembe venni. Attól hogy mi nem használnánk, még támogatom a zárt kutyafuttatók kialakítását is.
2013. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:
Szó sincs olyanról, h csak a Korom Gábor féle kutyasuliban elvégzett tanfolyam után lehessen csak vizsgázni, több kutyaiskola is Korom Gábor mellé állt (és nem tükörsulikról van szó!!!).
2013. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
100%
Akinek harapós a kutyája, annak már most is kötelező a szájkosár, csak ezt se veszik komolyan.
2013. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!