Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff törzskönyvet kinek...

Amstaff törzskönyvet kinek kell lekérni?

Figyelt kérdés
most vettem egy kutyust amstaff-ot,4.5hetesen oda adták,a szülök törzskönyvesek,azt mondta a faxi hogy kérhetek hozzá törzskönyvet de azt neki kell lekérnie?

2013. márc. 31. 20:18
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/217 A kérdező kommentje:
na holnap fel is hivom mert én ezt ennyibe biztos hogy nem hagyom.Én nem ezért fizettem és nem egyedül voltam,tanum van rá.Én egy törzskönyves kutyust szerettem volna.
2013. ápr. 1. 18:47
 92/217 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem igazán van mit tenni, a tag le fogja tagadni, hogy tőle van a kutya és azt is, hogy téged ismer egyáltalán. Ha egy papírok nélkül tévét akarnak rád sózni az aluljáróban, azt nem veszed meg, mert tudod, hogy átverés. De ha kutyáról van szó ez miért nem jut eszébe senkinek? Törzskönyves, minőségi kutya 35 ezerért? Hát ilyen a mesében nincs.
2013. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/217 anonim ***** válasza:
100%

Te aztán semmit nem fogsz behajtani azon a szaporítón.

Írtatok szerződést?

Van egyáltalán bármi bizonyítékod a tanún kívül hogy tőle van a kutya?

Ha tk-s kutyát akartál akkor miért nem néztél utána a neten hogy mégis hogyan is választ kutyát az ember?!

2013. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/217 A kérdező kommentje:
azt irta hogy minöségi kutyák a német imperiál álltal honositott törzskönyves szülök.
2013. ápr. 1. 18:54
 95/217 anonim ***** válasza:
100%
Azt írta.. Ugyan már. Te meg mindent elhiszel amit látsz? Szülők törzskönyvét láttad egyáltalán?
2013. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/217 A kérdező kommentje:
nem de azt mondta hogy emailbe átküldi a fénymásolatát
2013. ápr. 1. 19:15
 97/217 anonim ***** válasza:
100%

Ird meg mindenképp mit beszéltél a pasival.

Én is szaporítótó vettem a kutyám és hát meg is látszik ,hogy nem fajtatiszta igy 1 éves korára.

Többet nem veszek csak tenyésztőtől.

2013. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/217 A kérdező kommentje:
miben másabb?viselkedésre?vagy külsöre?
2013. ápr. 1. 19:24
 99/217 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!


nekem fajtatiszta pitem van, azelőtt amstaffjaim voltak.


megnéztem a "tenyésztő" képeit és borzasztóan csúnya kutyái vannak. a "szebbek" most megmondom neked mind minimum pittel van bekeverve. (őszintén szólva a párom itt röhögött mellettem a képeken) . tehát még a legjobb esetben is pit amstaff keveréked van. ne indulj ki abból hogy annó a pitből "alakították" ki az amstaffot mert nagyon nem mindegy miért. ugyanis a pitből igyekeztek kivonni minden olyan tényezőt ami a pitet jellemezte a harcokhoz. de ebbe most nem megyek bele. elmondám továbbá hogy az amstaffot és a pitet csak a hozzá nem értő emberek keverik össze sőt még a staffordshire bullterriert is lazán amstaffozzák az emberek. tehát ezt a három fajtát kevergetik az olyan okosok mint akitől te kutyát vettél. volt nem egy kutya amelyikbe szerintem tuti még valami más is keveredett, főleg a tricolor nekem mindennek tűnt csak fajtatisztának nem, de még pit-amstaff keveréknek sem. azok a házilag lenyiszitelt fülek meg szabályosan botrányosak. a profil képén levő amstaff hidd el nem az övé, azt leszedte a netről, sőt nem tartom kizártnak hogy a többi amstaffot (a képeket) is ugyanugy a netről kapta le.


ha te ettől az embertől kapsz törzskönyvet én komolyan mondom hogy megeszem a hajamat. a törzskönyvhöz eleve nem is kell a te orvosod neve. az lényegében nem más mint egy dokumentum a kutyád teljes törzskönyvi (ez általában három névből áll, kettő vezetékféle és egy keresztnév) nevével és egy teljes oldallal ahol az egész családfáját látod a kutyának, tehát az ősöket.


én a te helyedben úgy feljelenteném azt a szemetet mint a huzat ha már volt pofája kihasználni a tudatlanságodat. nem kell megijedned, ugyanis nem egy olyan sztoriról tudok ahol olyanok jelentettek fel szaporítót akik maguk is vettek kutyát. te nem tudtad hogy hibát követsz el, naívan hittél a szaporítónak. egyszerűen csak tudatlan voltál. viszont ha nem jelented fel akkor te is ugyanúgy hibás vagy, ugyanis az ilyet ki kell vonni a forgalomból hogy ne okozzon több embernek galibát ahogyan veled is tette.


egyébként amikor ezekkel a fajtákkal látok szaporítót mindig azon gondolkodom miért nem a fajtamentőknél fogadnak örökbe bull típusú kutyát (igaz nem hozzáértőnek még menhelyről sem adnak ki ilyen kutyát) hiszen olyan gyönyörűek vannak a menhelyen hogy komolyan mondom némelyik törzskönyves elbújhatna mögöttük.


sokan nagyon jól írták, nagyon alaposan figyelj oda majd a kutya nevelésére főleg hogy gyerekeid vannak. a legjobb ha már a kutyaovit elkezded a kutyával. ugyanis hidd el ha a kutya nem jó idegrendszerileg akkor nagyon brutális jövőnek nézhetsz elébe. főleg ha pit is van benne (ami biztos!). azok tényleg nagyon brutálisak tudnak lenni ha nem foglalkoznak velük. ezt szó szerint értsd.

2013. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/217 A kérdező kommentje:
én biztos feljelentem mert egy kevert kutyáért ez a pénz sok volt meg hogy átvert és hazudozott,még azt is mondta hogy tenyésztök töle vesznek kutyát de azoknak már nem add el szivesen.hát holnap felhivom és kiderül .
2013. ápr. 1. 19:32
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!