Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemtudom jo helyen kerdezek-e...

Dizso kérdése:

Nemtudom jo helyen kerdezek-e de nagyon fontos. Van a falunkba egy no akinek 7-8 kutyaja van hozza teszem az ovoda mellett na most minekunk minden nap az o kapuja elott kell elmennunk ma reggel 5 nagy testu kutya rontott a keritesnek. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 12:25
 71/101 A kérdező kommentje:
Tudjak h ott vannak az ugatassal nincs bajom konyorgom de mikor ket labra all es az osszes h latod h nem csak jelez hanem ha kijonne vagy kozelebb mernenk menni a keriteshez megharapna! Nekem ez a gondom
2013. máj. 17. 11:46
 72/101 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyanok a kutyák, mint amilyennek leírod őket, kiszöknek és veszélyesek, akkor amikor kint vannak vagy átmennek az óvodába, akkor ne a jegyzőnél tegyél panaszt, hanem hívd ki a rendőrt vagy valakit, tuti van egy faluban is olyan vagy tartozik a falu olyan helyhez, ami összeszedi a kóbor kutyákat. Ha viszont nem tudnak kijönni a kerítésen, akkor amikor oda érsz, akkor szeded a lábadat, hogy minél gyorsabban túlérjetek ezen a házon. Hihetetlen amúgy, hogy ha az oviban császkálnak a kutyák, akkor sem az óvónők, sem az igazgató, senki nem tesz semmi érdemit? Mert ha agresszív kutyák mászkálhatnak felőlük az óvoda területén, nem hiszem, hogy máskor is olyan lelkiismeretesen vigyáznának a gyerekek épségére. Elgondolkodtató, hogy ha már ennyien tettek panaszt a nő ellen, akkor nem történik semmi, ha haraptak már meg többször embert is, és lett is belőle valami, annál azt nem értem, hogy ha etetni nem tudja őket, akkor oltások rendben vannak?
2013. máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/101 A kérdező kommentje:
Azt mondja a mezo orunk h 1 kutyat oltatnak minden evben es chipjuk sincs mert ezeket o valami ideiglenes menhejkent fogadja be en nem ertem ez h mukodik...a no le van szazalekoval abbol a penzbol ennyi kutyanak csoda h szarazkenyer jut? Mikor megharaptak a jardan kozlekefok kozul parat jo bolt h csak a kabatot kaptak el akkor kellett kihuzzanak meg egy keritest volt belole vizhang remdesen...de most vannak a nagyok meg 2 kicsi a kicsinek a buksija orokke kint van kapun kivul kb 1 honapja mentem a kislanyer es hallom h sir a kutya azt hittem beszorult kiabaltam be neki mer csengo nincs de nemjott ki en nem mertem hozza nyulni akkor ez milyen allat tartas es csoda h vafak? Ha meg az ovi udvara tevednek akkor felkell oket hivni es a megy erte mivel idegen szerintem amugysem mehetne kozel hozza...
2013. máj. 17. 11:57
 74/101 anonim ***** válasza:
Na, akkor ha átmegy az ovi udvarba, akkor nem őket kell hívni, hanem a rendőröket, ha meg ők sem mernek közel menni hozzájuk, hívnak valakit, aki majd befogja őket, meg harapásnál is rendőrt kell hívni.
2013. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/101 anonim ***** válasza:
100%

"A mi oreg kutyank is szokos azota elpusztult"



egyrészt ivartalanítani kellett volna, másrészt ha egy kutya szökik akkor unatkozik és nincsen megfelelően lefárasztva. Olyan, hogy szökős kutya alapjáraton nincs, csak hülye gazda..

2013. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/101 A kérdező kommentje:
Neked minden baj? Mert kellet volna ivartalanitsuk? Ez kotelezo dolog? Azert mer nem ivartalanitottuk meg nem artottunk neki..tenyleg en rossz gazdi vagyok? Ezt abbol alapitod meg h ejnek evadjan megszokott a kutyank es utana hazajott ha olyan rossz gazdi lettem volna tobbet haza se jon szerintem de mindegy! De te talan ezt jobban tudod
2013. máj. 17. 12:20
 77/101 A kérdező kommentje:
Ezert kertem itt h valaki mondjon valamit mer nemtudtam hova forduljak a jegyzonk mar le se jon csak leveleznek mivel ha valaki keresi oket sosincsenek otthon kiabalhatunk neki orakig csak a kutyak ugatasat lehet hallani. Szerintem nem veletlen h oket kell hivni ha kimennek mer ha nincsenek oltva nagyon megutheti a bokajat en mar kerni akaratam oltasi konyveket de ha ez ilyen menhelykent mukodik nemtudom h kotelezo e neki sajat penzbol oltatni vagy h ez h mukodik...
2013. máj. 17. 12:25
 78/101 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hova fordulj??

MAGADBA...

irto ertetlen vagy!!

200as vernyomast csinalsz az embernek!!

2013. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/101 anonim ***** válasza:
65%

A no valoszinuleg ideiglenes befogado lehet.

Azzal a menhellyel vagy alapitvannyal kellene felvenni a kapcsolatot aki kiadta a kutyakat.

Ilyenkor nem az ideiglenes befogadot terheli az oltasi koltseg.


Ugy veszem eszre nem a hatrazarassal van gondod,inkabb mintha el akarnad paterolni az egesz pereputtyot...

Ami nem tul kedves gesztus lenne.

2013. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/101 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki tart tacskot...plane kennelbe zarva.

annak se lehet sokkal jobb elete.persze nagyon felelossegteljesek vagytok hogy neha ha kint vagytok egy kis idore kiszabadul a kennelbol...

Amikor kijon a keritesen vagy megharap akkor intezkedhetsz amig nem addig ballagj az ut masik oldalan

2013. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!