Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemtudom jo helyen kerdezek-e...

Dizso kérdése:

Nemtudom jo helyen kerdezek-e de nagyon fontos. Van a falunkba egy no akinek 7-8 kutyaja van hozza teszem az ovoda mellett na most minekunk minden nap az o kapuja elott kell elmennunk ma reggel 5 nagy testu kutya rontott a keritesnek. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 12:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/101 anonim ***** válasza:
84%

Miertbolyan nehez atmenned az ut masik oldalara plane ha felted a gyerekeidet.

En nem is gondolkodnek ilyenen hogy minden nap ott setaljak el ket gyerekkel.nem tehet a no arrol hogy pont az ovoda mellett lakik.

Ahoz meg senkinek semmi koze szerintem hogy a sajat portajan hol vannak azok a kutyak.hazban vagy pinceben vagy akarhol.

Az hogy sok kommentelo nem all melled nem kell okostojasozni.

Te kerted ki a velemenyunket.

Szerintem ha normalisan megkernetek hogy tenn e valamit lehet belemenne de ha nemet mondana se sertodhetnetek meg.

Ennyi.el kell fogadni.lehet a kutyak is keszen vannak attol a sok neveletlen gyerektol akik nekik sikitoznak meg a keritest basz...jak a bottal!

2013. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/101 anonim ***** válasza:
100%

Én az elején a kérdező mellett álltam, mert úgy értettem, hogy idegbeteg kutyákról van szó, amik már majd szét tépik a kerítést és bármelyik pillanatban kijuthatnak az utcára. De bevallom számomra is kezd egyre furcsábbá válni a helyzet...


Kérdező, nem kötekedésből, de elmondanád nekem, honnan tudjátok, hogy a kutyák a házban az ágyba fialnak? És azt ki mondta nektek, hogy utána befekszik a véres ágyba a gazdájuk? Most komolyan, ez biztos csak valami rosszindulatú pletyka... Vagy ezzel büszkélkedik a gazdájuk esetleg belestetek az ablakon, vagy mi? Komolyan nem tudom elképzelni.


A másik pedig, hogy ha a kutya kiszökik és megharap valakit akkor abból mindig ügy szokott lenni még vidéken is és elaltatják a kutyát. Pláne ha ez többször is megtörtént! Ha pedig az óvodába folyton vad kutyák garázdálkodnak, akkor miért hordjátok még oda a gyereket? Még nálunk is van több óvoda, pedig nagyon kihalt hely. Ráadásul nem tudom, most hogy van, de régebben például nem volt kötelező oviba vinni a gyereket, én is csak egy évet jártam suli előtt, addig itthon voltam. Ha annyira veszélyes lenne az ovi én nem vinném be a gyereket. Ha nem tudnék másikat találni akkor menne a gyerek nagyszülőkhöz, vagy valakihez amíg mondjuk én dolgozni vagyok. Vagy nem tudom, de ha az a helyzet, amit írsz, hogy gyakorlatilag bármikor átugorhatnak a kutyák az oviba a gyerekekhez akkor én nem vinném oda őket. Vagy két nap múlva gyomorideget kapnék, mert aggódnék, hogy mi lehet velük, másra se tudnék gondolni.


Szerintem készíts videót (az utca és a házszám ne legyen benne, ha netre akarod tenni mutogatni a népnek), mert akkor jobban meg lehetne válaszolni a kérdést.

2013. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/101 A kérdező kommentje:

Hat ezeket a nonek a vo jeloltje mesi el aki a lanyaval x ido ota egyutt van ugyh biztos h igaz...nem is kell elhinni nekem semmit mert tulajdon keppen en ugyis csak kitalalom a dolgokat mert jobb idom nincs. Mi kis falu vagyunk es nekem azert kellett vinnem

a kislanyt oviba meg anyanak is h ne szunjon meg kulonben busszal kene masik varosba vigyuk oket minden nap. De tudom ez is lehetetken es ezt is kitalalom! En abba biztam h kapok tanacsot erre nincs mas csak a fikazas meg en legyek tolerans meg megerto csak nekunk legyen kuss es a fel falunak mer van valaki aki nem hajlando alkalmazkodni. Pedig tobb izben megkertunk es a jegyzonk tobbszor szolt neki csak nincs kinek! Ezek utan mar tenyleg ugy erzem h nalunk mindenki hulye es kepzelodik csak a kutyatarto no az okos es a szep! Ok kb 6 eve koltoztek ide azota folyamatosan megy a kutyak miatt a cirkusz. Es szerintem azert mer en falunk lakok nem kell minositeni!! A masik fel h a lassan 3-om es 4 eves kislanyom biztos h nemfog beki allni 5 kutyanak es piszkalni oket es nem is hagynam!!" ugyh a gyerekeimet nem kene minositeni ey csak azer sirnak mett megiednek a kutyahadtol hiszen megcsak gyerekek!!!

2013. máj. 16. 22:05
 44/101 anonim ***** válasza:
100%

de most őszintén ne szorakozzunk már komolyan mondom! HA IGAZ AMIT ÍRSZ! a gyerekeid csak azért sírnak minden reggel oviba menet mert az anyjuk nem képes az ut másik felébe menni mert hát nehogy mááá!!! azért gondolkodjon már egy kicsikét milyen szülő vagy te? ahelyett hogy átvinnéd az utca túloldálra a gyerekeket hogy nyugodtan legyenek inkább még te is játszod az eszedet! hát ne haragudj de ezt minősíti mindenki! lehet megsértődni is hisz az könnyebb! én is falun nőttem fel ás nálunk is volt egy bazi nagy kuvasz úton a suliba menet. úgy rontott neki a keritésnek hogy csak nah. érdekes én még gyerek fejjel is képes voltam átmenni inkább a túloldalra és azon közlekedni. eszembe se jutott ilyen hogy az a kutya hogy képzeli ezt, meg hát már mér nekem kéne alsótagozatosnak félnem meg átmennem az út másik oldalára... a túloldalon pedig már az a kutya le se tojt. a hangját nem lehetett hallani. azért csinálják ezek a kutyák is mert nagyon erős bennük a területvédő ösztön. (nem mellesleg ezt tudnotok kéne ha már a férjed olyan profi hogy több fajtát is tenyésztett és megnevelt). amolyan tipikus vidéki házőrzési módi ez. nincs az ilyesmibe semmi különleges lényegében. át kell fáradni a túloldalra és nem fognak a gyerekek sírni, ilyen egyszerű. ne járasd már le magad ezzel a "nehogymá' " hozzáállással, nem túl inteligens. senki nem mondta hogy meg kell szűnjetek, egyszerűen ha számotokra kellemetlen a kutyák által generált eme jelenség, NORMÁLIS, INTELLIGENS, FELNŐTT EMBEREK MÓDJÁRA átfáradtok az út másik oldalára.



nem mellesleg ha már a kedves kutyatulajdonos rokonával olyan jóba vagytok hogy ilyen jellegű dolgokat -ami nem mellesleg szintén nem intelligens és tipikus falusi paraszt szokás- kibeszéltek, akkor szóljatok neki hogy zárja be reggelente ő a kutyákat. ilyen egyszerű. vagy a kedves párja hiszen olyan közeli kontaktban van a kutyákkal és annak gazdájával hogy még azt is biztosan tudja hogy a kutyák az ágyba ellenek a gazdi meg mellettük alszik nemde? térjetek már észhez egy kicsikét komolyan mondom. nem igaz hogy ennyire buta emberek még létezzenek!

2013. máj. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/101 A kérdező kommentje:
Igen es ezentul senki ne jarjon arra sot torjuk fel a betont is h a tulajdonosnak mindenben legyen igaza es meg 20 kutyat hozzon ide es etessen szaraz kenyerrel tovabbra is es a csaj sem lakik otthon mert a baratjanal el. De sebaj mert en csak egy falusi liba vagyok. Szerintem epp elegen kertuk meg h ez maskepp legyen es azert probaltam megkerdezni itt h valaki tud e segiteni h hova lehet fordulni nem csak az en hanem a mi utcankba elo emberek problemajaban. Es nekunk ez a reggeli kerulo egy teljes utca megkeruleset jelenti nem par hazrol van szo es azer koszonom szepen esoben vagy telen a csuszon uton en menjek egy falukort a gyerekekkel mikor alap esetben 4 hazra lakunk az ovodatol! De tudom en csak egy nyavajgo falusi vagyok
2013. máj. 16. 23:05
 46/101 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Az első pár oldalt átolvasva az volt a gondolatom, hogy túlzóak az elvárásaid és a panaszaid. Alapból azért, mert kemény házőrző kutyám van, aki tépi a kerítést esetleg, kutyákra, neadja Isten, emberekre őrjöng a kerítésen BELÜL és nem tud kiharapni, NEM VAGYOK KÖTELES ELZÁRNI-MEGKÖTNI!!! Ugyanis nem veszélyeztet senkit!!! Ha valakinek ez nem tetszik, kimegy az út szélére, vagy a túloldali járdára :D


"Amúgy nekem, mint kutya tartónak van módom bezárni a kutyáimat a kennelbe. Be is zárom. A kennel 700 nm, van rajta egy kutyaház, egy emberház és egy garázs, fák, virágok, ilyesmi. Arról nem tehetek, hogy a kennelünk előtt egy utca van."

Ez oltári bejegyzés :)))))) és milyen igaz :D


Kérdező: HA a kutyák már többször jártak az óvoda területén a gazda tudta nélkül, tehát rendszeresen kiszöknek és veszélyeztetik az embereket, ha már TÉNYLEG több embert megharaptak, NEM HISZEM, hogy a hatóságok SEMMIT nem léptek. Ha egy kutyát támad meg egy kiszökő kutya, akkor TUDOM, hogy szarnak bele a hatóságok :(

De ha EMBER sérül, ott már intézkednek, sajnos sok esetben altatással!!

Ha ez a helyzet van nálatok, és a jegyző nem tesz semmit, akkor forduljatok a polgármesterhez, vagy akár a megyei felettesükhöz! Írásban, annak nyoma marad és kötelesek intézkedni.

2013. máj. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/101 anonim ***** válasza:

"Igen es ezentul senki ne jarjon arra sot torjuk fel a betont is"


eddig is sejtettem de te tuti maxi 20 év körüli vagy. legalábbis a szellemi szinted.... áh alacsonyabb... nem veszed észre hogy itt hisztizel oldalakon keresztül akár egy gyerek. könyörgöm be ne magyarázd már (és főleg úgy hogy eleinte még nem így volt) hogy nem létezik annak az utcának másik fele csak ami a házak mögött van és egy másik utca... milyen kerülőútról beszélsz te? nem az a másik fele hanem amit látsz a másik oldalon rögtön az úttest után... tudod...


segítségül itt egy kép. mondjuk hogy a fakerítés mellett haladtok el, aminek a kutyák nekirontanak. ezentűl még a fakerítés előtt átmentek szépen az út másik felére. tehát a képen jobbra. ez nem több plusz pár lépésnél. mégis ahhoz eléggé távol lesztek hogy a kutyákat ne érdekeljétek.


[link]

2013. máj. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/101 A kérdező kommentje:
Mar irtam h volt rendorsegi ugy a dologbol a harapas miatt es h akkor megfogyatkoztak a kutyak is de most ujra ujabb es ujabb kutyak kerulnek elo! A jegyzo is mint irtam csak levelezik mert csengo nincs ha kiabalsz ki nem jon! Es nemtudunk mar mit csinalni ezert szerette volna itt valaszt a kerdesemre h akkor hogyan tovabb mert en meg hadjan h kerulok de egy idos ember is azer menjen kerulot mert fel es megied mikor elmegy a kapu elott?? Ez a mi utcankba minden napos h valaki panaszkodik pedig a hatso udvart levalasztottak lenne modjuk hatra zarni oda 7 kutyat es egyet az elso udvarba tartani! Maris mindenki megnyugodna de egyszeruen hiaba kerjuk. En nem rosszat akarok vagy h a kutyakat elaltassak hanem h vegre valami allatvedo csoport vagy menhelyes dolgozo vagy valami illetekes ember segitsegevel megoldjuk a problemat. Ezert irtam ide h kihez forduljak tovabbi segitseger de mindenki elkezdett tamadni es a kerdesemre nincs valasz.
2013. máj. 16. 23:53
 49/101 A kérdező kommentje:
En meg azt irtam h fouton lakunk vagyis azt a jo par metert nekem a 3-om gyerekkel az uttesten kell vegig haladjam mert a tul oldalon nincsen haz csak egy beton arok de sebaj!
2013. máj. 16. 23:59
 50/101 anonim ***** válasza:
hát így valóban nem olyan egyszerű. és a pletykás rokonnal mi a helyzet, ő sem tud segíteni hogy beszéljen a gazdival vagy hogy ő zárja hátra a kutyákat?
2013. máj. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!