Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell bántani egy szerenc...

Miért kell bántani egy szerencsétlen kutyás lányt, akinek csak annyi a bűne, hogy van egy érzékenyebb időszaka?

Figyelt kérdés
Van itt egy lány, és ma nagyon leszúrták itt ebben a kategóriában, pedig segítséget szeretett volna kérni. Én tudom, hogy ő nagyon is ért a kutyaneveléshez, elméletben és gyakorlatban is. Viszont a kutyája elpusztult, és itt többen még erre ráadáskánt belészúrtak és mindennek elhordták. Nem is értem, mi járhat az ilyen emberek fejében? Én ismerem őt, és visszagondolva hogyan bánik az állatokkal, csak biztatom, hogy ha szeretné szerezzen be egyet. Ráadásul a kutya halálát nem is ő okozta, mégis megtorolták miatta, és valaki azt mondta neki, hogy ilyen körülmények között ne legyen kutyája! Mégis milyen körülmény? Ahol van autó? Ahol van tüskebokor? Mégis milyen "tökéletességi szintnek" kell megfelelni ahol lehet egy kutya? Ugyanis véletlen balesetek mindig is lesznek, ezt nem lehet kiküszöbölni! És sokan lefogyatékosoztak, agybetegeztek stb egy depressziós, javában gyászoló fiatalt! Fogalmatok sincs róla miken ment keresztül egész életében. És sajnálatos, hogy egyesek világképében nem szerepel az a lehetőség, hogy egy kutya rohamosan pozitív irányba terelheti egy ember lelkét. Valóban azt gondoljátok, hogy egy kutya nem képes annyit adni, hogy a labilis lányból magabiztos, a depressziós fiatalból motivált, életigenlő fiatal legyen?
2013. júl. 1. 21:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:

valóban? tehát te abszolút intelligens módon a valóságot tükrözve panaszkodsz és megfelelő ellenérvekkel bizonyítod jelen esetben is az igazadat.


még mindig szeretettel várom azt az idézetet melyben általam kijelentett valótlan rágalmazások vannak, jelen esetben "elmebeteg". ahogyan azt te kijelentetted.

2013. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:

Ezek rágalmazások. Te egyszerűen csak meg akartál bántani valakit, mert éppen nem volt jobb dolgod, vagy valami miatt nagyon mérges voltál és szépen levezetted rajta a dühödet, és a gyűlöletedet.

És legyél szíves ne keress még a kákán is csomót, csak azért, hogy az oly féltett igazadat megvédd. Senki sem írta, hogy azt mondtad elmebeteg, hanem azt mondtam elmebetegnek tituláltad, elmebetegként bántál vele, és úgy is szóltál hozzá. A "kezeltesd magad, mert nagy baj van az agyaddal" és egyéb kijelentések nem tudom, hogy szerinted mit jelentenek.


De fölösleges is emiatt koptatnom a billentyűzetet, mert valószínűleg két teljesen különböző világ vagyunk, a te világodban ez elfogadható, az én világomban (beleértve saját magamat is) tűrhetetlen. Én szerencsére még egy kérdezővel szemben sem engedtem el így magam, legalábbis nem kaptam miatta visszajelzést.

2013. júl. 2. 18:09
 33/76 anonim ***** válasza:

az elsőnek belinkelt válasz nem az enyém.


"szerintem akinek olyan felhasználó neve van mint a tiéd sok esze nem lehet. ez még viccnek is morbid.

a kutyát pedig hagyd békén. szerintem gyógyulj meg agyilag, volna min dolgozni."


ezt pedig még mindig vállalom amellett hogy nem volt elmetegnek titulálva ahogyan azt te írtad. a kérdező saját kijelentései alapján pedig igenis is volna min dolgozni hogy megfelelő állapotba kerüljön. sajnos abszolút nem egészséges felfogás az hogy egy kutyára van szüksége ahhoz hogy "normális" legyen. ahogyan az sem hogy kijelenti az a másik kutya neki azért kell mert bűntudata van és azt hiszi/képzeli hogy magára hagya a kutyát. szerinted ez egészséges gondolkodás? a nicknév csak olaj a tűzre, azt írta az első ami eszébe jutott azt írta, tehát ezesetben ez az hogy "hadd öleljelek meg" ami jellemzi a kérdezőt magát. borzasztóan szeretethiányos egy mondatba foglalva (ezt bőven lehetne ragozni). az ilyen ember pedig korántsem képes arra hogy egy kutyát megfelelően neveljen. mellesleg számomra mint idegennek egy idegentől ez igenis morbid hogy egy ilyen üzenet jellegű nicknevet látok mint "hadd öleljelek meg".



"majd ha lesz saját portád ott nyugodtan tönkrehetsz egy kutyát"


ebben az idézetben megint nem látom az elmetegség kifejezését. ez pedig sajnos a száraz tény hogy egy ilyen fefogású ember sok jót a kutyából nem hoz ki. minimum szepás lesz a kutya, vagy agresszív mert meg kell védenie a depis sajnálkozós idegeneket is szívesen ölelgető gazdáját mindentől és mindenkitől. ha te erre azt gondolod hogy egy kutyának szuper érzés és nem megy tönkre akkor csak gratulálni tudok a kutyás szaktudásodhoz.

2013. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 A kérdező kommentje:

Ez az első normális hangvételű válasz tőled. nem értem miért nem lehetett a kérdezővel is így beszélni, és ehelyett ócsárolni. Még nem is egészében a szavakon van a hangsúly, hanem a stíluson, a hangvételen. nem csak te voltál ilyen, más is, és én nem kizárólag rád értettem amiket írtam (kivéve az utóbbiakat, mikor kialakult ez a szócsata).

Én a tudásomat arra alapozom, hogy láttam hogyan bánik vele, ott voltam velük nap mint nap. Minden egyes nap búja az cikkeket, és a kutyás könyveket, hogy jó kutyát tudjon faragni abból az ebből. A családjával is vitába szállt, mert nekik nem tetszett a "túlfegyelmezés", ami nem volt más, mint "bocsi, de ne adj már ingyen falatokat a kutyának a konyhapultról". Szóval én láttam a kérdezőt, és elmondhatom, hogy szépen dolgoztak.

Ő egy példa volt arra, hogy egy kutya mennyire meg tudja változtatni egy ember világnézetét. Lehet, hogy most labilis, és sírós, de azt kéne megemészteni magatokban, hogy kutya mellett egyes emberek átváltoznak. És ő magabiztosabb, motiváltabb, és következetesebb lett. Ezen felbuzdulva mások kutyáit is foglalkoztatta, felnőtt, idegen kutyákat sétáltatott és nevelt.


és ezzel nem tudtok szembe szállni, mert közületek én vagyok az egyetlen, aki testközelből látta.

2013. júl. 2. 18:24
 35/76 anonim ***** válasza:
Egyébként nem gondolod, hogy tényleg segítségre lenne szüksége, egy tüneti kezelés (jelen esetben egy kutya) helyett?
2013. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:

a rágalom az az amikor valótlanságot állítunk valakiről. sajnos a kérdező saját maga jellemzéséből kiindulva (amit előzőleg taglaltam már) ez a kijelentés abszolút nem minősül rágalomnak. ő is tudja hogy segítségre van szükséges csak ezt illetve ennek rendbetételéhez tévesen a kutyatartásban látja. illetve a másik kutya magához vételében hogy a bűntudata ne fokozódjék. itt akárhogy is nézzük de szüksége van arra hogy az agyát, a gondolkodását rendbetegye.



mellesleg elkerülte a sértődöttséged azt a tényt hogy mindezt megelőzően a kérdező ütött meg olyan stílust amilyet nem lett volna szabad, az első idézet is pontosan ezt sérelmezi, ami mellesleg valóban törölve lett azóta nyilván mert a moderátorok is egyetértettek a nem megfelelő stílusban írott mondatok törlésével.

mindezek után én szeretettel ajánlottam fel neki egy megfelelő könyvet és megfelelően a tényeket felvázolva igyekeztem rávezetni hogy ne akarjon kutyát. miután a szép szóbol nem értett akkor ütöttem meg az általad beidézett nyersebb hangnemet amire abszolút megsértődés lett a vége totál alaptalanul, még mindig ez a véleményem.

2013. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:

"Ezen felbuzdulva mások kutyáit is foglalkoztatta, felnőtt, idegen kutyákat sétáltatott és nevelt."



erről tudnál egy kicsit bővebb információt szolgáltatni, csak mert számomra hihetetlen hogy a világ összes kutyájával tökéletesen elvan, megneveli, megfelelően képezi csak az otthoniakkal nem tud mit kezdeni.


ahogyan az sem fér az én buta fejembe hogy egy ilyen jellemű tökéletesen tapasztalt kutyatartó miért is írja magáról azt hogy a pár hónapig mellette levő kölyök kutya változtatta meg őt és sem előtte sem pedig utánna nem motivált, depis, stb stb. ne haragudj de ha a kölyök előtt nem volt motivált akkor kétlem hogy valóban annyi kutyával tudott volna megfelelően bánni. ahogyan pár hónap kölyök tartástól sem lesz még senki sem szakértő. tudod nagyon sok kérdés van itt ahol a kölyökkel tökéletesen elvoltak a kedves gazdik, tökéletesen neveltek voltak a kölykök majd mikor jött a kamaszkor mindez füstbe szállt.


tehát le tudnál nekem írni valódi tényeket példákat hogy ő mit hozott ki felnőtt kutyákból? mert egyellőre a tény az hogy a saját meglévőekkel nem jutott egyről a kettőre.

2013. júl. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:

Az otthoniakkal annyira jó viszonyt különben sem ápol,és hívni próbálta őket, valamikor rájuk szólt. A rászólás még csak-csak ment, de a hívás már nem, viszont se ő nem kötődik irántuk se a kutyák nem kötődnek hozzá. Annyi a képlet, hogy kb 11 éve ott élnek a kutyák, ez idő alatt ő gyerek volt, alig találkozott velük, egyáltalán nem foglalkozott velük, így semmi kapcsolat nem alakult ki közöttük, csak annyi, hogy a kutyák jól berögzítették magukba, hogy őt senkinek lehet nézni. A hívogatást meg ezeket, egyszer-kétszer próbálta de aztán ráunt. Nem azért mert alapból ennyire futja neki, hanem mert egyszerűen nem annyira fontosak neki, mint ha a sajátjai lennének.


Az "idegen" kutyák, azok barátok, ismerősök kutyái, bár van közöttük akiket akkor látott életében először. Őket hívogatni nem próbálta, hanem sétáltatta, trükkökre tanította őket, játszott velük, frizbiztek. Ha ő azt mondta, hogy "lassan" és kicsit meghúzta a pórázt a kutya lelassított, kb ilyen ütemben zajlott az egész.

Az ismeretlen kutyákba több energiát és élvezetet összpontosított, mint azokba.


Amikor ezekkel az ismeretlenebb kutyákkal elkezdett foglalkozni, már meg volt a kicsi is.

És igen, a kölyök kutya változtatta meg, de ezt még mindig nem értem miért baj. Abban a pillanatban ahogy a kölyök oda került, már bújta a cikkeket és nem egyszerűen olvasott, hanem megtanulta (mint egy tankönyvből a leckét) az ott írtakat. Illetve már volt mire alapozni, mert azelőtt is gyakorizott, ahol a kutyás témát olvasta néha.


Egyébként én nem látom, hogy ő hol ütött meg olyan stílust mint "ti".

2013. júl. 2. 19:04
 39/76 anonim ***** válasza:

tehát pár hónap gyakorlatáról beszélünk amiben fel tud mutatni egy kölyök kutyát, és ismerősök feltehetően már amúgy is megnevelt és szintén könnyebb kutyáit. én megnézném hogy a domináns kanommal mit tudna kezdeni...


az említett szöveget pedig azért nem látod mert -gondolom a 74%os- valaki törlötette. a 17 és a 18 válasz között volt pontosan. erre pedig sajnos nem más a bizonyíték mint a 18as válasz amire tévesen azt gondoltad hogy az enyém. olyan stílusban írt -nemhiába írta azt a választ a 74%os- hogy egy az egyben egy néha idetévedő agyilag totálisan elmebeteg emberre hasonlított. abban a válaszban átkozódott az anyám halálával (gondolom nekem szánta). és arra hogy ez törölve lett mi sem nagyobb bizonyíték mint a 18as válasz, illetve a a kérdező válasza a 22es. sehol máshol nincsen anyázás említve csak ott értelemszerűen mert törölve lett. szerinted ha én olyan bunkó voltam ráadásul alaptalanul a kedves kérdező pedig milyen kedves és szépen beszélő ember akkor miért írta a 18as azt amit? miért azt a válaszát törölték és nem a mienkét? mindez abszolút önmagáért beszél. mellesleg itt jegyezném meg, ha bárki látta volna azt az elmebeteg választ akkor nemhogy igazat adtak volna a 18asnak és nekem de még tuti hogy mások is azonnal "belerúgtak" volna nekem elhiheted. emellett még én voltam a nagyon kedves hogy azután az idegbeteg válasz után még mindig megtartottam a tisztességes hangemet. sajnálom hogy azt a választ moderálták mert egész biztos hogy nem lett volna arcod külön kérdést szerkezteni amiatt hogy a szegény lányt mi hogyan és mi módon OK NÉLKÜL bántottuk.

2013. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:

Na álljon, csak meg a menet, nem átkozódott az édesanyádra!

Valaki elkezdett neki ugrani, és ő erre megkérdezte, hogy "Neked, hogy esne ha anyukád meghalna, úgy mint a kutyám, és valaki így bánna veled?" Ez egy célzó kérdés volt, semmi átkozódás nincs benne.

Különben meg nem tudom, hogy miért várja el itt mindenki, hogy minden egyes ember tökéletes legyen, és még a legnehezebb kutyákkal is kijöjjön. Mert akkor kéne tenni egy felhívást, hogy csak az tartson kutyát, aki a világ legnehezebb kutyáival is szót ért, és kifogástalan a viselkedése.

2013. júl. 2. 20:16
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!