Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minél jobban szeretem a...

Minél jobban szeretem a kutyám, annál jobban véd engem. Más is így veszi észre?

Figyelt kérdés
Van egy elég nagytestű kutyulim, kb 50 kiló, alapesetben nagyon jámbor, aranyos, kedves, de tegnap este valakik álltak a kapunk előtt, és ki akart menni a kutya, és hatalmas őrjöngéssel vetette rá magát a kerítésre...hát ilyennek még sosem láttam, de az állatorvos is fél tőle, azt mondja, kiszámíthatatlan, nem meri beadni neki az injekciót. Én bármit megtehetek vele, mindenre csak a farkát csóválja, meg megnyal.

2013. szept. 3. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 A kérdező kommentje:

Diesel23:

A nick neved alapján látom te is az érettebb korosztályból vagy itt, ehhez képest bőven osztod az élettapasztalataidat.

Javaslom inkább az autós fórumokat, de ott is csak megfigyelőként.

A kutyám 1x csinálta ezt, hogy nagyon megugatta a kapunál éjjel álló valakiket, nem napi rendszerességgel.

2013. szept. 3. 09:42
 22/81 sippara ***** válasza:
85%
Akárhányszor olvasom át, újra és újra képes vagyok értelmezni. Válaszolók, javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem kivételesen nem velem van a gond.
2013. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 Imola Ágnes ***** válasza:
96%
Egy felnőtt embertől, mondjuk elvártam volna, hogy elgondolkkozzon a dolgon, és a beszélgetés olyan irányba menjen, hogy "Tényleg gond lehet a kutyámmal? Segítenétek, hogy ezt hogyan oldjam meg? " Mégis a támadás jött a kérdezőtől. Nekem kicsit furcsa...de megtörténik. Amúgy azért nem írt senki olyan választ, hogy igen, ezt csinálja az én kutyám is, mert a válaszadók nagy részének meg van nevelve a kutyája.
2013. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
91%

Az utolsó beírásoddal annyiban egyetértek, egy állatorvos nem félhet kutyától. Vannak módszereik, amivel meg tudják oldani.

A kutyád viselkedéséről pedig annyit, ha te együtt vagy a kutyával, akkor te döntöd el, "védhet", vagy sem. Egy beszélgetés alatt semmi szükség arra, hogy a kutya őrjöngjön.Csendben van, és figyel. Értettétek egymás szavát egyáltalán? Rászóltál? Leállítottad? Meg tudod ezt tenni? Mert ez az alap, hogyha a kutyád kezelhető. Még a sétánál lehetséges támadóknál is irányítható kell legyen a kutya. Ugathat, de, ha nem adsz neki engedélyt, akkor nem támadhat.

2013. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
94%
Amíg 39évesen nem tudsz értelmezni egy mondatot, vagy értelmesen kötekedésmentesen válaszolni nem sértő hanem építő jellegű válaszokra addig ne emlegessük senkinek a korát ^^ Ami az én esetemben nem is jó mert ugye GYIK nem változtatja a koromat a nevem mögött az évek múlásával :D.. De ehhez már gondolom túl sok logika kell hogy kitaláld hogy nem újítom meg a profilom évente ^^
2013. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 A kérdező kommentje:

írta valaki, hogy nincs megnevelve a kutyája?

A kérdés arról szólt csak, hogy más is azt veszi-e észre, hogyha jobban szereti a kutyáját, akkor őt jobban megvédi...ehhez képest...nem hinném, hogy én lennék itt a legjobban megsértődve.

Kaptam csupa lehurrogást, kioktatást, tippelést mennyi idős vagyok én, a kutyám, hogyan nevelem, milyen vagyok én...

Mindezt olyanoktól, akikről nem feltételezem, hogy túl érettek lennének egy kutya megneveléséhez(főleg nem egy felnőtt illető helyreigazításához!!!)

2013. szept. 3. 09:49
 27/81 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező sajnos itt a többség könyvből neveli a kutyáját így nem fogsz tudni velük szót érteni.

A kutyus meg nem csak a saját területét védi hanem a gazdiját is. Ha nem szeretné a gazdiját akkor mindenki másnak nyalizna a szeretetért.

Egyébként meg aki állandóan csak nevelni akarja a kutyát az nagyon rosszul csinálja mert ebből a kutyus kb annyit érzékel, hogy állandóan leszidja őt a gazdi így nem fogja őt szeretni. Inkább játszani, sétáltatni kell mint állandóan tanítani. Meglehet őt tanítani dolgokra de ahogy olvasom a kommenteket ez már beteges. Előre sajnálom itt a kommentelők gyerekeit.

2013. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 A kérdező kommentje:
24: köszönöm, ment a zöld kéz, eddig, egyedül csak Neked.
2013. szept. 3. 09:50
 29/81 anonim ***** válasza:
88%
szent isten
2013. szept. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 A kérdező kommentje:

27: nagyon köszönöm, jól esett olvasni a soraid.


Semmi nem vezérelt a kérdés kiírásánál, csak hogy nagyon szeretem a kutyám, és büszke vagyok rá, hogy ennyire megvéd.

Természetesen nem hagynám, hogy olyanokat bántson, akit nem akarok, de nem is teszi. Nagyon aranyos, szófogadó kutya. Csak meglepett a tegnapi reakciója, sosem derült még ki eddig, mennyire jó házőrző. Amúgy 9 éves.

2013. szept. 3. 09:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!