Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minél jobban szeretem a...

Minél jobban szeretem a kutyám, annál jobban véd engem. Más is így veszi észre?

Figyelt kérdés
Van egy elég nagytestű kutyulim, kb 50 kiló, alapesetben nagyon jámbor, aranyos, kedves, de tegnap este valakik álltak a kapunk előtt, és ki akart menni a kutya, és hatalmas őrjöngéssel vetette rá magát a kerítésre...hát ilyennek még sosem láttam, de az állatorvos is fél tőle, azt mondja, kiszámíthatatlan, nem meri beadni neki az injekciót. Én bármit megtehetek vele, mindenre csak a farkát csóválja, meg megnyal.

2013. szept. 3. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 sippara ***** válasza:
88%
Na hát azért így öt oldal után változnak a körülmények (vagy a fogalmazás) rendesen. A kérdésben még arról volt szó, hogy a doki szerint kiszámíthatatlan A kutya, nem arról, hogy úgy általában tart a kutyáktól :)
2013. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
90%

Kutyát jobban szeretem --> kutyát jobban szeretgetem, elnézőbb vagyok --> gyengébbnek mutatkozom --> jobban fog védeni (engem, sajátnak vélt területét, stb), hiszen alá kerülök a rangsorban és ő hozza meg a döntéseket, ő bírálja el, hogy adott helyzet veszélyes-e. Szóval a kérdésedre a válasz igen, ha jobban szereted a kutyát, úgy tűnhet, hogy jobban védelmez, hiszen nem feltételezi rólad, hogy megoldod nélküle is a dolgot. Az más kérdés, hogy ez nem feltétlenül jó.

Szintén más kérdés, hogy a kutyát lehet úgy is "jobban" szeretni (pl. több foglalkozás biztosításával, stb.), hogy az ne ezt a reakciót váltsa ki, ez már a szeretetkifejezés módjától függ.

Nem vagyok hivatott eldönteni, hogy esetetekben is ez a helyzet áll-e fenn, de tény, hogy a megfogalmazásod ezt sugallja ("őrjöngés", "kiszámíthatatlan", "állatorvos fél tőle").

Azt pedig, hogy fiatalnak gondoltunk, szintén a szóhasználatnak (pl. kutyuli) és reakcióid jellegének szól. Ha pedig nem vagy fiatal, az nem jelenti azt, hogy az élet minden területén tapasztalt lennél.

2013. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 A kérdező kommentje:
rendben Sippara, akkor kössünk bele minden egyes szóba, és legyünk ettől boldogok...igen, ezt mondta az állatorvos, azt nem írtam, hogy miért mondta. De leírhatom egész a második világháborútól kezdve a történetet, akkor meg Te fogsz kihagyni lényeges részeket olvasás közben. Melyik a jobb?
2013. szept. 3. 10:44
 54/81 anonim ***** válasza:
86%

... Ez nem minden szóba belekötés könyörgöm. Elég lényeges részletet hagytál ki :D


Nem mindegy hogy a kutyád egy idegbeteg kiszámíthatatlan idióta akit nem lehet megszúrni sőt még szájkosarat se lehet rá adni és úgy a doki nem vállalja

VAGY

A doki fél a kutyáktól és nem vállalja a kutyádat .. :D

2013. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 ödi2 ***** válasza:
96%

Egyszerűen próbáld a kutyád igényeit és érdekeit szem előtt tartani és ráfogsz jönni, hogy ezek a TE érdekeid is. Egy kutyának szükség van az irányításra és a megfelelő motivációra, mert így tudja a falkán,családon belüli helyét elfoglalni és így tudod TE is irányítani.

Javaslom az egyik legjobb könyvet olvasd el és fogadd meg és valósítsd meg a kutyáddal. Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyve, ha küldesz privátban egy mail címet, akkor szívesen elküldöm, de a netről is letölthető.

Olvasd el az összes hozzászólást és próbálj tárgyilagos lenni, ráfogysz jönni, hogy nagyon is hasznos tanácsokat kaptál, személyeskedni pedig nem kell.

Azok akik azt írták, hogy probléma van a kutyáddal, nagyon is jól látják és nem írtak rossz tanácsot. Vedd végig a segítségre szoruló feladatokat, fogalmazd meg normálisan és rengeteg jó és hasznos tanácsot fogsz kapni ezen a fórumon, pont a legnagyobb szájú és brutálisan őszinte hozzászólóktól...!:D

A kutya érdekeit nézd, de egy 9 éves kutyánál szükség lesz majd nem kevés segítségre és tanácsra, részedről pedig nagy következetességre és tudatosságra. Tiéd a pálya, döntsd el mi a legjobb NEKED és a KUTYÁDNAK. Önérzet, makacsság, agresszió a kutyában nevelhető és kezelhető, gazdiban pedig csak elhatározás kérdése...

Remélem ennek is megértetted a lényegét...

2013. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
96%

Az szépen nézne ki, domináns, idegenekkel bizalmatlan 40 kilós argentin dogomat, tutujgatással nevelném élete végéig. Abból semmi jó nem sülne ki... És nevelés szempontjából igenis többet használ nála az, hogy nem beszélek hozzá. Sőt lassan áttérünk a csak kézjelekkel való kommunikációra, ugyanis így rá lesz kényszerülve, hogy mindig engem figyeljen. (Egy süket egyednél speciel nincs is más lehetőség, csakis a testi kommunikáció)


Egyébként kérdező, nem kiakadni kéne azon amit mondanak (még ha az olyan hangsúlyban is teszik), hanem a konkrét tényeket írni. Mert mindenki azt reagálja le, ami után tud reagálni.


Kérdésedre a válasz: Egyébként ezért véd, mert érzi a tehetetlenséged. Ha a mi kutyánkat az anyósom sétáltatja, akkor védi, mert érzi azt, hogy nem ő irányít. Ha ő sétáltatja, akkor idegen nem is szólhat hozzá, mert kitámad rá. De ezt párom és mellettem nem teszi meg, nem is teheti meg! Ha a kapunál őrjöng, (mert bizony a miénk is csinálja ezt) és rászólunk, akkor abbahagyja. Ha kint beszélünk a kapu előtt, akkor nem ugat, de árgus szemmel figyeli az idegen mozdulatait. Szóval itt nem a minél jobban szeretem, annál jobban véd meg, hanem minél határozatlanabb valaki, annál jobban véd reláció áll fent.

2013. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 A kérdező kommentje:

88%: a szóhasználatot azért írtam így, mert ilyennek volt kedvem, meg szeretem a kutyám.

A kutyám teljesen alárendeli magát nekem, nem hagyom sosem, hogy azt tegye, amit akar. Írtam ezt valahol?

A legtöbb válaszoló csupa olyannal foglalkozik, amit sehol nem írtam le, egy felvázol képpel foglalkozik, ami nem igaz. elhiszem, hogy a többség baromi okosnak gondolja magát, meg hatalmas az egója már 23 éves korára is, őket se nevelték, most ők akarnak nevelni. Kicsit sokat megengednek maguknak, majd megneveli őket is valaki, lehetőleg minél előbb.

2013. szept. 3. 10:54
 58/81 sippara ***** válasza:
92%

"a szóhasználatot azért írtam így, mert ilyennek volt kedvem"

Akkor viszont ne várj el normális válaszokat. Ahhoz, hogy rendesen válaszolni lehessen, nyilvánvalóan a lehető legpontosabban kell megfogalmazni a kérdést, mert könnyen félreértések adódhatnak belőle. Úgy érzem azonban, hogy te nem is akarsz változtatni semmin, viszont halálosan sérti az önérzetedet az, hogy a leírtak alapján tapasztaltabb, hozzáértőbb emberek igenis levonnak következtetéseket veled és a kutyáddal kapcsolatban - függetlenül attól, hogy ezen következtetések igazak-e, vagy sem. Elvárod, hogy a puszta korod miatt más emberek tiszteljenek, SŐT egyetértsenek a (téves) szemléletmódoddal, ráadásul olyan témában, amihez nyilvánvalóan ők értenek jobban. Mindezek után le merek vonni még egy következtetést: kibírhatatlan, minden lében kanál, "kihaénnem", "bezzegazénidőmben" nyugdíjas leszel. Sajnálom.

2013. szept. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
91%

Jó hogy figyelsz már leírtam hogy nem 23vagyok..


Nah mindegy is. Ha el kezdenél kutyákkal foglalkozni komolyabban és segíteni netán oktatni gazdákat akkor majd rájössz arra hogy a sorok között kell olvasni amit mi megteszünk..


A rengeteg (igazából lényegtelen) informáióból le kell szűrni azt ami számunkra hasznos.

Márpedig.

A kutya örjöng a kapunál a jelenlétedben -> gyenge vezető

Az állatorvos nem ad be neki injekciót mert a kutya kiszámíthatalna -> gyenge vezető

Fatolvajoknál meg akar téged védeni (nem írtad hogy kifejezetten kérted rá ennek hiányában) -> gyenge vezető..


Ezekre próbáltunk elsőre ráutalni finoman. Mert az első oldal még finom volt..

Aztán ahogy te kinyíltál és elkezdtél a segítő válaszokra támadólag reagálni mi is elkezdtünk.. (egyébként teljesen nyíltan csak én..) de a többiek is.. ez van ez pszihológia egyébként 25évesen már elég sok mindenhez érthetek amihez te lehet nem és a kutyázás az szinte biztos hogy ezek közé tartozik.



Amúgy meg a tutujgatós neveléshez annyit hogy két amerikaibulldoggal tökéletes nyugalomban tudok végig sétálni póráznélkül a városon akár.. és nem ölnek meg senkit sőt akármilyen hihetelen nem is ugrálnak(pedig egyszer se lett büntetve érte) Ezt nem a kérdezőnek hanem úgy a nagyvilágba mondom ^^

2013. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 A kérdező kommentje:
sippara: ezek pontosan rólad feltételezem...
2013. szept. 3. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!