Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minél jobban szeretem a...

Minél jobban szeretem a kutyám, annál jobban véd engem. Más is így veszi észre?

Figyelt kérdés
Van egy elég nagytestű kutyulim, kb 50 kiló, alapesetben nagyon jámbor, aranyos, kedves, de tegnap este valakik álltak a kapunk előtt, és ki akart menni a kutya, és hatalmas őrjöngéssel vetette rá magát a kerítésre...hát ilyennek még sosem láttam, de az állatorvos is fél tőle, azt mondja, kiszámíthatatlan, nem meri beadni neki az injekciót. Én bármit megtehetek vele, mindenre csak a farkát csóválja, meg megnyal.

2013. szept. 3. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
87%

nah qrva laptop...


Szal itt a töbség nem könyből neveli a kutyáját.. sokan igen aktívan kutyákkal foglalkozunk van ki kiképző, van aki állatmentő de olyan is tud jó tanácsot adni aki csak renszeresen foglalkozik a kutyájával.. szó sincs itt folyamatos nevelésről (hozzáteszem hogy a nevelés nem feltétlenül szidás akármilyen hihetetlen :) )


Nah szóval akkor válaszolok a kérdésedre.

Minél jobban szereted a kutyádat(úgy ahogy gondolom te szereted) annál inkább töketlennek tűnsz neki. Így ő arra a következtetésre jut, hogy te nem vagy képes magadat megvédeni ezért neki kell.


Olyan meg létezik hogy egy orvos nem mer beadni egy kutyának injekciót.. ha már a szájkosár felhelyezése is problémás mondjuk..

2013. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 ödi2 ***** válasza:
94%

Kedves kérdező! Én is ugyanazon a véleményen vagyok, mint az előttem már hozzászólók és mielőtt megkérdezed,IGEN, kutyakiképző vagyok ! Immár 20 éve papírral is, de előtte is 5 évet kiképzőkkel együtt dolgoztam. 10 évet töltöttem rendőr és katonai kutyák képzésével, átnevelésével és rehabilitációjával. A jelenlegi kutyám is egy 2 éves rehabilitáción átesett németjuhász, ami fél év alatt, teljesen kezelhető és képzett kutya lett, olyannyira, hogy sikeres őv vizsgát is tett.

Ágnest csak a hozzászólásaiból ismerem, de azokból meg sem kérdőjelezem a hozzáértését, mert egyértelmű.

Kutyád mielőbb vidd el egy megfelelő képzésre, ahol TE fogsz a legtöbbet tanulni és profitálni belőle. Mindezt minden rossz indulat vagy hátsó szándék nélkül írom,ez és a többiek hasonló tanácsa, csak és kizárólag a TE SAJÁT írásaid alapján történt.

Amennyiben az önérzetedet egy kissé leengeded és valódi kérést és esetleg tanácsot szeretnél feltenni, akkor én és szerintem az előző hozzászólok közül, mindenki szívesen segít. Ha nem tűnt volna fel, itt a kutya érdekeit nézi a nagy többség, mert ha kutya igényei és alaptermészetének figyelembevételével történik a nevelése és a képzése, abból csak és kizárólag a gazdi és a környezete jár jól, nem beszélve a kutya közérzetéről és életminőségéről.

További szép napot, remélem sikerül jól értelmezned a leírtakat.

2013. szept. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 Imola Ágnes ***** válasza:
90%

27-es. Igen. Számos megnevelt kutya került címlapokra mert megtámadta a gazdáját, vagy idegeneket. Vagy várj, azok inkább az agyondédelgetett, vagy nem nevelt kutyák voltak?

Amúgy ha kicsit te is értenél a kiképzéshez, vagy neveléshez, vagy kutyához, vagy valamihez, akkor tudnád, hogy a nevelésben és kiképzésben évek óta visszaszorult a korrekciók használata. Manapság minden kiképző elsősorban a pozitív megerősítést használja kiképzésnél, a fegyelmező eszközöket csak akkor, ha nem kiváltható mással. Amúgy akkor gondolom kellene szólni a falkában élő állatoknak is, hogy a falkavezér nehogy időnként pontrategye a többieket, inkább játszon velük. És gondolom ugyan ez érvényes a kölyköket irányító szukára is.

2013. szept. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
24%

Diesel23

mivel a kutyus nem érti mit mondasz a hangsúlyból következtet így tudja, hogy most éppen jó vagy rossz amit csinált tehát főképp így lehet csak megnevelni

2013. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
13%

Imola Ágnes

képzeld el hogy nem mindenki viszi el akár kutyasuliba a kutyusát, sőt rengeteg olyan ember van aki nem és tanít neki semmit egyszerűen csak házörzőnek használja

2013. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
86%

Úhhh neeeee :D


Elmondok neked akkor valami újat nem csak így lehet.. le lehet nevelni egy kutyát úgy is valamiről pl, hogy hozzá se szólsz. Sőt pont ez a lényege.. kutya ugrál? mit csinálsz? nem foglalkozol vele(nem szólsz rá nem rugsz bele) csak simán nem csinálsz semmit meg fogja unni az ugrálást egy idő után mivel sokszor az a cél hogy foglalkozz vele.. és 1-2 kutyának a rászólás is már pozitív megerősítés.. De ebbe ne menjünk bele :)

2013. szept. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 A kérdező kommentje:

ödi2: köszönöm, tökéletesen értettem, biztosan jobban értesz a kutyaneveléshez, mint én.

Értem én, ha valaki elmondja, hogy hülyén nevelem esetleg a kutyám, csak ha valaki ezt tiszteletlenül teszi itt, gondolom érthető, védekezésbe megy át a helyzet.


Nem is evvel van itt a probléma, hanem a gyakori kérdések rendszerével, szívem szerint fotóval, facebook profillal engednék itt hozzászólni bárkit is.

2013. szept. 3. 10:06
 38/81 anonim ***** válasza:
13%

ha rádugrik a kutyád te nem csinálsz semmit?

szép, hogy így akarod őt nevelni ennyi erővel ne tarts kutyát :D

2013. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
96%

"más is azt veszi-e észre, hogyha jobban szereti a kutyáját, akkor őt jobban megvédi"


Próbáljuk elmagyarázni, hogy az általad vélt összefüggés nem létezik, legalábbis nem ebben a formában. Sokféle oka lehet a kutyának arra, hogy így lépjen fel az általad leírt helyzetekben de a szeretet nem játszik a képletben. A kutyák esetében sokkal helytállóbb kötődésről beszélni, viszont egy olyan kutya is kötődhet, akit emberi módon nem "szeret" a gazdája. Ugyanakkor számtalanszor látni tudatlan gazdikat, akik marhára imádják a kutyájukat, de az le se tojja őket és ha tehetné az első adandó alkalommal lelépne egy másik falkával és nem is védené meg. Nem tűnsz elég tapasztaltnak ahhoz, hogy meg tudd állapítani, hogy a kutyád miért reagál így. Nem tudod eldönteni, hogy a védőösztön a saját területére, a saját testi épségére vagy rád, a gazdájára irányul-e. Azt kell feltételeznem, hogy egy félelmi agressziót se tudnál felismerni, pedig nem mindegy, hogy egy kutya magabiztosan véd, vagy félelemből ugat. Hidd el, hogy a válaszolók között is van akinek nagy kutyája van. Nekem például két 65 kilós kanom van és még az életkorunk is hasonló.

2013. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 Imola Ágnes ***** válasza:
93%
Igen. És ezek akik házörzőnek használják a kutyát nevelés nélkül felelősek azért, hogy a kutyák helyzete olyan, amilyen. És ugye az ő kutyájuknak nem kell nevelés, elvan az a láncon is. Aztán ha elszakad a lánc, a kutya az utcán megharap egy gyereket, akkor ugye egyszerüen megbolondult a kutya. hihetetlen... Hasonló udvarban tartom a kutyát házörzőnek gazda kérdezte, hogy igaz az, hogy ha megharapja a kutya fülét, akkor a kutya rájön, hogy ő a főnök? Azt hittem ilyen nincs....ennyire hülye ember nem létezik. Erre barátnőm meséli, hogy a 3 hónapos amstaffjának megharapta a szomszéd a fülét, hogy nagy korában ne legyen gond. Azóta kerüli azt a szomszédot:)))
2013. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!