Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minél jobban szeretem a...

Minél jobban szeretem a kutyám, annál jobban véd engem. Más is így veszi észre?

Figyelt kérdés
Van egy elég nagytestű kutyulim, kb 50 kiló, alapesetben nagyon jámbor, aranyos, kedves, de tegnap este valakik álltak a kapunk előtt, és ki akart menni a kutya, és hatalmas őrjöngéssel vetette rá magát a kerítésre...hát ilyennek még sosem láttam, de az állatorvos is fél tőle, azt mondja, kiszámíthatatlan, nem meri beadni neki az injekciót. Én bármit megtehetek vele, mindenre csak a farkát csóválja, meg megnyal.

2013. szept. 3. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
81%

Elsőre itt senki nem tiszteletlen ha csak nem a kérdés bödületes hülyeség.. Ez esetedben nem állt fenn..


Viszont amint el kezdtünk válaszolgatni te elkezdtél védekezni mert nem értettünk egyet veled. Olvasd el az elején hogy miket írtunk.. Az meg nagyon sértett hogy gyereknek néztünk.


Mi itt sokan tényleg segíteni próbálunk, úgy hogy neked és a kutyának is jó legyen lehetőleg.. a problémákra rászoktunk világítani ha ez fáj akkor nem tudunk mit csinálni.


Kedves 71es.

Ha nem értesz valamihez akkor mért szólsz egyáltalán hozzá :D olvasd el még egyszer a felugrálós válaszom.. Az hogy nem foglalkozol abban az esetben a kutyával sokkal töbször működik mint az egyéb módszerek..

Egyébként ezt a fajta "nevelést" a viselkedés kialvásának hívjuk.. és létező és működő dolog :O

2013. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
20%

Imola Ágnes

attól még, hogy házörző nem kell láncon lennie sőt direkt ezért nincs is, illetve attól még hogy nem tanítgatják őt adn ak neki szeretetet és foglalkozhatnak vele

2013. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 Imola Ágnes ***** válasza:
81%
Amúgy azt hiszem az első hozzászólásom nem támadó, nem lekezelő, egyszerüen csak ténymegállapító. Miért nem kedvesebben, finomabban világítottam erre rá? Mert ha a kutyáját félrenevelő gazdinak azt mondom, hogy enye - benye, nem lesz ez így jó, figyelembe sem vesz. Szembesítenem kell azzal, hogy mennyire kezelhetetlen a kutyája, ahhoz, hogy változtasson valamin.
2013. szept. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 sippara ***** válasza:
91%
Mit jelent a foglalkozás? Mit jelent a szeretet? A kutya maximum az elsőt értékeli úgy ahogy, bár inkább azt sem, ha az "szakszerűtlenül", tessék-lássék módon történik. Egy kutyával úgy tudunk megfelelően foglalkozni, ha ismerjük az igényeit, a kommunikációját, a viselkedésének motivációit. Aki pedig ezeket ismeri, az igenis neveli a kutyáját, méghozzá 24 órában, mert a kutyának erre van szüksége, nem szeretetre (a szó klasszikus, emberi értelmében).
2013. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 ödi2 ***** válasza:
97%

Én sem értek egyet a hozzászólások rendszerével,de ettől még ez is jobb,mint a semmi, főleg ha valaki belátja a saját korlátait és hajlandó segítséget kérni és azt meg is FOGADNI.

Ha van ok amiért érdemes lenne elmenni MINDENKINEK egy kutyaiskolába, akkor az a tapasztalatszerzés. Vegyen részt egy nyílt napon vagy oktatáson, minden jó helyen van lehetőség egy ismerkedő lehetőséggel. Nézzen meg több félét és döntsön. NEM vagyok híve a feltétlen kutyaképzésnek, ami a TÚLKÉPZÉST,trükköket jelenti nálam, de ezt minden gazdi maga döntse el és szíve joga. DE az ALAPOKAT igenis mindenkinek tudnia kellene, aki kicsit is FELELŐSSÉGET érez a kutyája iránt, legyen az egy keverék a Jóska bácsitól vagy egy 800 ezres kiállítási kutya . A legidősebb kutya 12 éves volt amúgy és óriási változás volt a család életében, miután egy sokkal kezelhetőbb kutyus lett belőle. Ez minden kutyában megvan, CSAK a gazdájától függ, hogy milyen társ és családtag lesz belőle.

2013. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 A kérdező kommentje:

Az a baj, kedves Imola Ágnes, hogy elképzeltek egy helyzetet, hogy neveli itt valaki, hogy tartja a kutyáját, és képesek vagytok ezen lovagolni egészen az idők végzetéig.

Még a mostani hozzászólásotokban is egy kb 13 éves gyerek vagyok, aki láncon tartja kint a kutyáját, nem neveli, széttép mindenkit a kutyám, akit meglát, száraz zsömlén, és fagyott vízen él.

Nem, ez nem így van.

A vehemenciátokból, meg diesel23-éból érződően elég fiatalok vagytok ahhoz, hogy ilyen stílusban oktassatok itt ki bárkit is. főleg nem egy felnőtt embert, aki valószínű, sokmásban lényegesen tapasztaltabb, mint ti. Csak hát igen, a névtelenség, arctalanság jelensége van itt is...sajnos. Életben kicsit más lenne a helyzet.

2013. szept. 3. 10:20
 47/81 anonim ***** válasza:
86%

Facebookon ugyan így adok tanácsot... és ha valaki ilyen gyerekes módon védekezik legye az 60akkor is elküldöm ...


Hozzáteszem hogy ide jön még valaki kb csak kötekedni :D és szítja még a vitát.. az egyenesen vicc.


az ahogy reagáltál a válaszokra elsőre nem azt sugalta, hogy egy felnőttel állunk szemben.. ez van.


Kioktatásról meg szó se volt addig a pontig amíg nem keztél el védekezni a kedves 71%válszoló meg okoskodni ^^

2013. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy meg kérdés.. Ha már itt tartunk :D


Mivel is lenne jobb, ha tudnád a nevünket? aki nem ért veled egyet az felkeresed és megregulázod? Aki meg igen annak köszönő levelet írsz? Nem igazán értem..


Azt meg plána hogy egy Nicknevet még kell elrejteni itt bizonyos válaszolóknak ^^

2013. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 Imola Ágnes ***** válasza:
92%
Bocs, de az hogy valaki idősebb nálam, önmagában nem ok számomra a tiszteletre. Az, ahogyan válaszoltál még kevésbé ad okot erre. Tisztelem azokat az embereket, akik meghallgatnak másokat. Akik tudják fogadni a kritikát, akik jók abban amit csinálnak, stb. Vehemenciáról pedig nem biztos, hogy neked kellene prádikációt tartani. Te voltál az, aki mindenkit leszólt a válaszadók közül. Te voltál az, aki látatlanban megkérdőjelezted más hozzáértését, olyanét, akinek a szavain talán el kellene gondolkodnod. Te vagy az, aki sértődötten magára veszi a dolgokat.
2013. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 A kérdező kommentje:

ödi2: köszönöm a választ, megfogadom olyantól a tanácsot tényleg, akiről érzem, hogy jobban tudja, mint én. Te biztosan ilyen lehetsz, érződik az írásodból.

Sajnos itt nincs a környéken kutyaiskola, szerintem vagy 50km-es körzetben sem, legközelebb csak Budapesten.


Leírom megint, a kutyám teljesen jófej minden emberrel, akiről látja, hogy normális, nem akar betörni, nem akar engem bántani.

Legtöbbször bent van a lakásban, tiszta sző a lakás legtöbbször, kint csak nyáron, jóidőben van.

Nagyon elítélem, akik az állatokat bántják, szemét módon tartják. Itt vidéken rengeteg ilyen van, sajnos találtam már nyöszörgő kutyát is zsákba csomagolva, a rendőrséget hívva, ők a kutyamentőket, nem nagyon akartak vele foglalkozni még pár éve.

Szerintem csak a kutyám miatt nem törtek még be ide, a szomszédból már loptak el motort, nehéz gépeket, stb.

Ez az állatorvos valamiért fél a kutyától, lehet, nála is ez már olyan, mint nálam a flex, autószerelő vagyok, már bekapcsolni is félek...

Sok állatorvosnál látom, hogy kapkodják a kezüket, mert bizalmatlanok a legtöbb kutyához. Ez valami hasonló lehet.

2013. szept. 3. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!