Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az engedelmes vizsga kiválthat...

Az engedelmes vizsga kiválthatná a pórázt. Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Azt tudja valaki, hogy a vizsgát mindenkinek le kell tenni, aki a kutyával sétálni akar, vagy csak egy embernek?


2013. nov. 6. 15:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 sippara ***** válasza:
Az ötlet nagyon jó, a kivitelezés pedig ÜZLETILEG zseniális - nem is vártunk mást -, csak nehogy a kevésbé hívő kutyások, vagy az ő kutyáik lássák kárát.
2013. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 anonim ***** válasza:
25%
A héten volt erről téma a Class FM-en. Ott is megoszlottak a vélemények. Én személy szerint a 7-essel értek egyet. A póráz nem a kutyát nem is gazdát, inkább a kutyától tartó személyt védi, nyugtatja meg. A páromat kiskorában kutyatámadás érte, a legkisebb idegen kutyától is retteg. A vizsga nem fogja megnyugtatni egy szabadon kószáló kutyától. Valamint azt honnan fogod tudni, hogy a szabadon lófráló kutya és a gazdája levizsgázott? Lesz rajtuk megkülönböztető jelzés, ami akár 100 méterről is jól látható? Most őszintén tényleg ilyen kibírhatatlan a póráz?
2013. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/104 sippara ***** válasza:
63%
És ha én a gyerekektől félek? Vagy a macskáktól? Vagy - ahogy Diesel már írta - a galamboktól? Azokat ki veszi pórázra? Az én jogaim miért érnek kevesebbet, mint azokéi, akik épp a kutyáktól félnek?
2013. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 A kérdező kommentje:
Jelekh, igen, kibírhatatlan. Ugyanis nincs elég kutyafuttató, ami van, az gyakran olyan kicsi, hogy megfordulni sem lehet benne. Láttam olyan kutyafuttatót is, ami három méterre volt a sínektől,közöttük volt egy járda. Ha egy kutyát ott valaki biztonsággal elenged, az bárhol kézben tudja tartani, aki meg fél a kutyától, de ott a járdán kell mennie, az ott nem fog félni, mert ki van írva, hogy kutyafuttató? A mi kerületünkben összesen két kutyafuttató van, az egyik baromi messze, a másik közel, de akkora, mint a nappalink. Szerencsére nálunk nem szoktak büntetni. A mmozgáshiány komoly viselkedési problémákat okozhat, agressziót is, a póráz szintén növeli az agressziót.
2013. nov. 6. 17:30
 15/104 A kérdező kommentje:
A kutyám szépen jön laza pórázon idegen kutyák mellett, engedély nélkül nem.megy oda, csak az a probléma, hogy ha a másik kutya agresszív, akkor morog rá, de ismétlem, végig laza pórázon jön, illetve próbál kitérni az útjából. Szerintetek ez probléma lehet a vizsgán? Sajnos erről nem sikerül leszoktatni és igazából nem is zavaró a mindennapokban.
2013. nov. 6. 17:33
 16/104 anonim ***** válasza:
91%

Hallottam, és örülök neki, ámbár a feladatokkal nem teljesen értek egyet! Például mi értelme van a buszmegállónak? Nálunk egyrészt közel távol nincsen semmilyen megálló ahol rámásznak a kutyára, másrészt ha fél az ilyentől, akkor egyszerűen nem viszem oda! Arról nem is beszélve, hogy ha mégis felviszem, akkor tuti, hogy pórázt, szájkosarat rakok rá! Ilyen helyen a legjobb kutyára is kell. Meg most komolyan külön képezni kell arra egy kutyát, hogy a gyerekmotortól ne f*sson be? Ez gáz.

A másik meg az, hogy miért legyen közömbös az agresszív emberekkel? Hát én lennék az első aki elsüllyedne szégyenében ha egy részeg ember vagy akárki rámtámadna, és a kutya meg csak ülne bámbán és nézne! Igenis védjen meg! A lényeg, hogy a megvédés mértékét tudjam irányítíani. Nem is értem miért akadtak ki a rottweileren, szerintem tökéletesen viselkedett, még a veszélyes szituációban is csak figyelmeztetően mozdult egyet, és nagyon szépen szót fogadott. Remélem, hogy ezeket megváltoztatják. Mert ha egyenbirka emberimádó kutyákat akarnak klónozni, akkor inkább tartom pórázon az enyémeket.

2013. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/104 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen igazad van. Az én kutyám is jól nevelt, de el nem tudom képzelni, hogy ne védjen meg, ha baj van. Két éve a kerületben a kedvenc.sétaútvonalainkon két embert megöltek, az egyiket, egy kisgyerekes apát brutálisan, 36 késszúrással, a másikat lelőtték. Mudim van, a fajtájához képest emberbarát, nem olyan félős, mint sok fajtatársa, de azt, hogy támadás esetén megugassa és megcsipkedje az illetőt, soha nem nevelem ki belőle.
2013. nov. 6. 18:04
 18/104 anonim ***** válasza:
88%

Tetszik, hogy van egy ilyen kezdeményezés, de én annyival egyszerűsíteném a helyzetet, hogy BH-s kutyák sétálhassanak póráz nélkül. Akkor nem kellene össze-vissza variálni, hogy ki kivel vizsgázott, meg nem kellene egy tök új rendszert kialakítani (bár gondolom ehhez valakinek érdeke fűződik).

Amúgy itt Debrecenben nagyon sok embert megbüntettek már póráz nélküli kutyasétáltatásért a legkülönbözőbb időpontokban (csak a munkatársamat vagy 3x). De már talán rájuk lett szólva, hogy ne legyenek olyan szigorúak, mert máshol nem büntetnek érte.

2013. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/104 anonim ***** válasza:
Haha, nekem is mudijaim vannak, kérdező xD És szerintem elég idegesítő, hogy a városikutyásodás mellékhatásaként minden fajtát ugyanolyanra akarnak kényszeríteni. Miért legyen a rottweiler olyan kedves mint egy golden? Különben meg ha valaki rám mászik, pórázon is meg tudja harapni a kutya! Akkor most járjon mindegyik szájkosárban? De még úgy is tudna kárt okozni. Akkor? Sőt el is szakadhat a póráz. Nekem még a láncnyakörv is elszakadt egyszer.
2013. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 Szilvi & Argos ***** válasza:
Szak Enikőtől én is kérdeztem a részeg ember kontra roti esetét. Azt mondta, hogy azért "bukott" meg a próbavizsgán, mert a gazdi nem tudta kontrollálni, leállítani a kutyát az ugatás során.
2013. nov. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!