Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az engedelmes vizsga kiválthat...

Az engedelmes vizsga kiválthatná a pórázt. Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Azt tudja valaki, hogy a vizsgát mindenkinek le kell tenni, aki a kutyával sétálni akar, vagy csak egy embernek?


2013. nov. 6. 15:09
 81/104 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, ha a családban nem 1, hanem 2 vagy még több kutya van...

2 sétáltató 2 kutya = 4 vizsga.

2013. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/104 A kérdező kommentje:
Utolsó, a magyar fajták nem állnak a kihalás szélén, viszonylag ritkák, de stabil az állományuk. A vidéki kutyatartókat ugyanannyiban érinti a dolog, mint a városiakat, és csak az utcán sétáltatott kutyákra vonatkozik. Azzal viszont egyetértek, hogy aránytalanul nagy teher lenne. Mi öten vagyunk a családban, 3000 forintos vizsgadíjjal számolva, ami amúgy nem drága, ennél csak drágább lehet, az 18 ezer ft. Másrészt nekem úgy tűnik, hogy ez a vizsga a jelenlegi formájában azokra van kitalálva, akiknek életük a kutyázás. Aki csak szimplán neveli, de nem ez az élete, annak nem hiszem, hogy van esélye. Pedig ezek a kutyák sem veszélyesek vagy neveletlenek. Itt vannak pl a szüleim, ők nem tudnák letenni a vizsgát, mert nem tudnak olyan helyzetet kezelni, hogy pl részeg rájuk támad, de a kutyát mégis le kell állítani, miközben a támadás folyamatban van, vagy idegen kutya tépi a pórázt ugatva, ezért ilyenkor arrébb mennek, pórázon. De sok helyen el van engedve, mármint olyan helyeken, ahol tudják kezelni, és odafigyelnek a környezetükre, ha ember vagy kutya szembejön, megfogják, út szélén leültetik, járdabiztos velük is stb.
2013. nov. 8. 14:45
 83/104 anonim ***** válasza:
33%

Ez a lényege.. a szüleid ne vigyék ki a kutyát sétálni póráz nélkül ha nem tudják kellőképpen kezelni. Ott a póráz meg lehet fogni.


Az én kutyámhoz max nekem lesz vizsgám meg a barátnőmnek másnak nem.. az övéhez szintén ez a felállás.. Anyámék kiviszik őket akkor ott szinte garantált lenne a balhé..


Ha te azt szeretnéd hogy 20an sétáltathassák a kutyádat póráz nélkül akkor 20embernek kell..


Autóhoz se elég ha apudnak van jogsija.. neked is meg kell szerezni. Meg az öcsédnek is meg anyunak is ez pont ilyen.

2013. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/104 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem tudják kezelni, csak arról, hogy bizonyos helyzetekben, amiket amúgy tudatosan kerülnek, még nem tökéletes a viselkedése, ha ők viszik. Mellesleg mint írtam, nálunk nincs elég kutyafuttató, normális meg egy sincs. Akkor hol legyen elengedve? Én külföldön tanulok, ritkán vagyok itthon. De dolgozunk az ügyön amúgy.
2013. nov. 8. 15:05
 85/104 anonim ***** válasza:
44%

Csak a baj ott van hogy vannak szituk amiket nem lehet kikerülni.. Ránk mi nap egy részeg ugy ugrot elő a bokorból.. 2méterre tőlünk nah erre készülj fel.


Vagy egy macska a kutyáim között futott el egyszer.


De volt hogy petárda robbant melletünk szilveszter körül.


Ezekre nem lehet felkészülni, előre hogy most pórázra veszem.. mert váratlanok, de nagyon sok ilyen van.

2013. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/104 A kérdező kommentje:
Váratlan helyzetre akkor sem tudsz felkészülni, ha a kutyádnak mentőkutya vizsgája van. Az általad említett esetekben a kutya közömbös marad. Az ordítozó.részeg nem zavarja,kivéve, ha ránktámad, ahogy a tesztben, de mint írtam, MIKÖZBEN a kutyát vagy a gadáját támadják, úgy kérni, hogy maradjon nyugodt, nem átlag kutyás szint. Nem úgy kell elképzelni ezt az egészet, hogy a belvárosban sétálnak póráz nélkül, hanem kis kertvárosi utcákban,ahol naponta két ember megfordul.
2013. nov. 8. 15:18
 87/104 A kérdező kommentje:
Szilveszterkor semmilyen kutyát.nem lenne szabad póráz nélkül kivinni az utcára.
2013. nov. 8. 15:20
 88/104 anonim ***** válasza:
44%

jah és szilveszter előtt és után 1hónapig ne sétáljunk ^^ mert az a petárda időszak..


Az enyémek hozzá vannak szoktatva már nagyon oda se figyelnek rá... visz ha valamelyik kutya pánikol tőle akkor azt a gazdája se veszi ki belőle ez tény.


A lényeg hogy vannak szituk ami váratlanul jöhetnek ezért kell mindenkinek a vizsga. Azt meg hogy legyen külvárosi meg vidéki meg belvárosi vizsga... ugyan már :D


Mindenkinek a legbikábbat kell megcsinálnia és ez így van jól. Amúgy még a vizsga maga is csak tervezési/tesztelési fázisban van.

2013. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/104 A kérdező kommentje:

Mindegy, én csak azt mondom, hogy legyen a vizsga az átlag kutyáshoz viszonyítva, ne ahhoz, akinek kutyab.i a gazdája (utóbbiba én is beletartozom, nem sértés akar lenni.:))

Mindenre nem lehet felkészülni és a vizsga se a macskát, se a petárdát nem tartalmazza. Lehet, hogy a vizsgázott kutya amint megkapta az engedélyt, kiszalad az útra, mert macskát lát, vagy mert megijedt a petárdától.

2013. nov. 8. 16:15
 90/104 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy nem lesz macska a vizsgán? Legyen csak! Kőkemény vizsga kell, aki extra jogokat akar, az tegyen is érte! Egyáltalán nem átlag kutyásra kell szabni a vizsgát, hanem az átlag kutyást kell motiválni rá, hogy jobb legyen, tanuljon és fejlődjön. Magyarországon az átlag elég gyenge, ne azokhoz mérjük már a követelményt!
2013. nov. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!