Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az engedelmes vizsga kiválthat...

Az engedelmes vizsga kiválthatná a pórázt. Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Azt tudja valaki, hogy a vizsgát mindenkinek le kell tenni, aki a kutyával sétálni akar, vagy csak egy embernek?


2013. nov. 6. 15:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim ***** válasza:
42%
Kedves Szilvi! Megkoronáztad a napom. Végre nem acsarkodó hangvételű, habzó szájú kommentet látok, hanem egy értelmes és félig meddig elfogadható érvet láttam. Köszönöm! Bár 20 évvel ezelőtt, ahogy emlékszem nem volt gond senkinek a póráz. Egyébként milyen szabályozások vannak még, amik így megkeserítik a kutyások életét? Tényleg nem kötözködni akarok, csak érdekel.
2013. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 sippara ***** válasza:
77%

Sippara ezt ugye Te magad sem gondolod komolyan? És még le is írod? De ha VADállat és HÁZIállat nem ugyanaz, akkor EMBER és ÁLLAT sem ugyanaz. Minek hasonlítgatsz bármilyen szinten egy kutyát egy gyerekhez?


Mert ebben pont ugyanolyanok - mindkettő olyan ÖSZTÖNlény, akiért az őt vezető/nevelő személy tartozik FELELŐSSÉGGEL.


És a nyakam rá merném tenni, hogy van olyan szituáció, amiben nem tudod 100%-ig kontrollálni a kutyád.


Valóban. Ilyenkor - és minden más esetben, amikor másokat zavarhat - pórázra veszem. Nem a törvény miatt, hanem azért, mert képes vagyok JÓZAN ÉSSZEL eldönteni, mikor van erre szükség.


Másrészről szerintem, aki a saját portáján nem tudja biztosítani a kutyája mozgásigényét, minek vesz kutyát?


Szerintem meg minimum intelligencia teszthez kéne kötni a gyerekvállalást, és gondolkodás nélkül fejbe kéne lőni minden állatkínzót - a kutyája életét tönkretevő, azt "gyerekpótlékként" kezelő szargazditól a macskagyújtókig. Hál' Istennek a világ nem egy-egy ember kénye-kedve szerint működik.

2013. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 sippara ***** válasza:
84%
Azt még hozzátenném, hogy a saját portáján SENKI, SEMMILYEN kutya igényeit nem képes kielégíteni - épp úgy, ahogy te sem tudsz teljes életet élni a nappalidba zárva.
2013. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 anonim ***** válasza:
64%

Jelekh: látszik h lövésed nincs a kutyák viselkedéséről, igényeiről...

Érdekes az emberek hozzáállása: a kutya szolgálata évszázadokon át jó volt. Az ember legjobb barátja jelző nem véletlen ragadt rájuk... most meg a k.b.tt nagy civilizációban már attól bepisilünk és a sátántól valónak kiáltjuk ki, ha ránk néz egy kutya.


Ha meg nem vennéd észre, pont arrafelé megy a törekvés h kontrollálhatóbb legyen a kutyatartás - most is kb mindenki póráz nélkül sétáltat egyébként.

2013. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 A kérdező kommentje:
Jelekh, szerintem én is elég kulturáltan írtam neked. Arra miért nem reagálsz? Elég nehéz úgy vitázni, ha figyelmen kívül hagyod az érveimet. Amúgy pl egy vakvezető kutyától nem félsz? Ott igaz, hogy póráz van a kutyán, de a gazdája ki van szolgáltatva neki, bármikor beránthatja pl egy autó alá. Ha a kutyák tényleg olyan veszélyesek, akkor be kéne tiltani a vakvezető kutyákat, mert veszélyesebbek, mint egy póráz nélkül sétáltatott kutya.
2013. nov. 6. 20:22
 36/104 A kérdező kommentje:
Ja, és tényleg nem lehet egy kutya mozgásigényét saját portán kielégíteni.
2013. nov. 6. 20:24
 37/104 anonim ***** válasza:
7%
Ezzel vitatkoznék. Anyósomék soha nem viszik sétáltatni a kutyákat mégis kielégítik a mozgásigényüket 2 hektáron.
2013. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 A kérdező kommentje:
Miből látod, hogy ki van elégítve a mozgásigénye, ha ennyire lövésed nincs a kutyákról? Mondta?
2013. nov. 6. 20:29
 39/104 anonim ***** válasza:
12%

De, hogy válaszoljak erre is:

Láttam olyan kutyafuttatót is, ami három méterre volt a sínektől,közöttük volt egy járda. Ha egy kutyát ott valaki biztonsággal elenged, az bárhol kézben tudja tartani, aki meg fél a kutyától, de ott a járdán kell mennie, az ott nem fog félni, mert ki van írva, hogy kutyafuttató?

Én még nem láttam olyan kutyafuttatót, ami nincs bekerítve... Ergo miért félne bárki is elmenni egy kerítés mögött lévő kutya mellett?

2013. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 anonim ***** válasza:
9%
Igen meg szoktam kérdezni és azt mondja neki elég...
2013. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!