Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az engedelmes vizsga kiválthat...

Az engedelmes vizsga kiválthatná a pórázt. Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Azt tudja valaki, hogy a vizsgát mindenkinek le kell tenni, aki a kutyával sétálni akar, vagy csak egy embernek?


2013. nov. 6. 15:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/104 anonim ***** válasza:
11%
De ha én a kutyákkal nem vagyok tisztában, Te a terület mértékegységekkel...
2013. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/104 anonim ***** válasza:
94%

Én meg azt látom a sajátjaimon, h igénylik az új ingereket, az új környezetet, az új feladatokat. Megjegyzendő én mind a két kutyámat póráz nélkül sétáltatom (ami persze nem követendő példa ;o)) de érdekes soha semmilyen atrocitás nem ért ezért, nem szóltak be stb. Ha kisgyerekes jön láb mellé hívom őket, egyébként meg kb azt gondolják az emberek h varázsló vagyok és tátott szájjal néznek mert szó nélkül ülnek le a járda szélén.


És mit csináltok azon a 2 hektáron a kutyával mindennap, amivel ki van elégítve a mozgásigénye??

És vajon mi történne ha egy ilyen szocializálatlan kutya egyszer kiszabadulna a számára ismeretlen nagyvilágba?

Megjegyezném h a kutyatámadások nem a városi parkokban elengedett kutyák miatt történnek, hanem zömmel az egész életében a "négyfalat" látott kutyák miatt...

2013. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/104 A kérdező kommentje:
Az nem volt bekerítve. Menj végig Budapesttől Gödöllőig a Hév vonalán és láthatsz csodákat. Tudom, mekkora a két hektár. Nagy. És azt is tudom, hogy egy ingerszegény környezet, ahol nem találkozhat a fajtársaival sem, nem érik őt új élmények stb. Próbáld ki azt, hogy egy hétre bezárkózol a szüleid házába, de nem beszélhetsz senkivel, maximum ha a kerítés másik oldalán arra jön valaki, nem olvashatsz, nem nézhetsz tv-t, nem dolgozhatsz semmit, nem végezhetsz házimunkát stb. Kíváncsi vagyok, bírnád-e egy hétig. Én egyszer dolgoztam fél évig egy farmon. Ott volt kaja, szállás, tehát nem kellett elmenni sehova, meg nem is nagyon lehetett, mert két óra sétányira volt a legközelebbi település. Negyven másik munkás volt velem, meg sokat is kellett dolgozni, voltak könyvek, internet stb szóval nem unatkoztunk, mégis, ha lehetőség nyílt rá, hogy elmenjünk, az olyan volt, mint valami ünnep, még ha csak pl hivatalba vagy orvoshoz kellett mennünk, akkor is. Ezt teszi a bezártság hosszú távon. Mindig stressz, még ha sok helyünk is van.
2013. nov. 6. 20:40
 44/104 A kérdező kommentje:
42, egyetértek. Rám is kb úgy néznek, mert vezényszóra leül meg visszajön, mintha éppen teleportáltam volna a szemük láttára, holott ez alap.
2013. nov. 6. 20:44
 45/104 A kérdező kommentje:
Jelekh, ajánlom figyelmedbe: [link]
2013. nov. 6. 20:46
 46/104 anonim ***** válasza:
8%
Nincsenek falak, így aztán nincs velük gond. Vannak hárman elszórakoztatják egymást. Adná az ég, hogy egy hetet egyedül lehetnék minden külső inger nélkül. Sajna nekem nincs ilyen szerencsém.
2013. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/104 Szilvi & Argos ***** válasza:
83%

Kutyámmal a NAGY kert ellenére NAPONTA 2-szer sétáltunk PÓRÁZ NÉLKÜL nagyrészt. Főleg a Duna-partra megyünk, de magammal viszem vásárlásokra is a központba, lakótelepekre. Tehát változatosak a mindennapjai.

ENNEK ELLENÉRE vasárnap bent voltunk a Hajógyári-szigeten és a Margit-szigeten, hídakon mentünk keresztül gyalog...a szigeteken és a hídakon is szabadon volt, a sok ember közt közlekedve persze pórázon.

A hazafele lévő szakadó esőt leszámítva BOLDOGAN, MOSOLYOGVA ballagott...röhögve dugta ki fejét a Margit-híd korlátjain és nézett le a DUNÁRA...élvezte :)

Rágott fát, ásott ott, ahol senkit nem zavart, kavicsok után pattogott a hideg vízben, idegen kutyákkal ismerkedett, fára mászott, zenélő szökőkúton sétált körbe-körbe, mókust nézett és kergetett, őzikékkel barátkozott, stb-stb...

EZ KELL egy kutyának: élmények, minél gyakrabban és minél változatosabban!!!

2013. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/104 A kérdező kommentje:
Biztos vagy ebben? Mondom, nem foglalhatod el magad semmivel, még egy könyvvel sem. Szerintem két napig nem bírnád, de évekig biztos nem.
2013. nov. 6. 20:50
 49/104 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kutyámmal a NAGY kert ellenére NAPONTA 2-szer sétáltunk PÓRÁZ NÉLKÜL nagyrészt. Főleg a Duna-partra megyünk, de magammal viszem vásárlásokra is a központba, lakótelepekre. Tehát változatosak a mindennapjai.

ENNEK ELLENÉRE vasárnap bent voltunk a Hajógyári-szigeten és a Margit-szigeten, hídakon mentünk keresztül gyalog...a szigeteken és a hídakon is szabadon volt, a sok ember közt közlekedve persze pórázon.

A hazafele lévő szakadó esőt leszámítva BOLDOGAN, MOSOLYOGVA ballagott...röhögve dugta ki fejét a Margit-híd korlátjain és nézett le a DUNÁRA...élvezte :)

Rágott fát, ásott ott, ahol senkit nem zavart, kavicsok után pattogott a hideg vízben, idegen kutyákkal ismerkedett, fára mászott, zenélő szökőkúton sétált körbe-körbe, mókust nézett és kergetett, őzikékkel barátkozott, stb-stb...

EZ KELL egy kutyának: élmények, minél gyakrabban és minél változatosabban!!!

2013. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/104 anonim ***** válasza:
16%
Kezdem unni, köszönöm nem is várok több választ, ugyanis ez egy meddő vita. Ti nem értetek meg engem én nem értelek meg titeket. Sok szerencsét a kutyázáshoz. És sok boldogságot a kedvenceitekkel...
2013. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!