Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az engedelmes vizsga kiválthat...

Az engedelmes vizsga kiválthatná a pórázt. Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Azt tudja valaki, hogy a vizsgát mindenkinek le kell tenni, aki a kutyával sétálni akar, vagy csak egy embernek?


2013. nov. 6. 15:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 A kérdező kommentje:
Minden kutya kihozható a sodrából, de a gazdi az évek során kitapasztalja, hogy hol vannak a gyenge pontok és azokat a helyzeteket el lehet kerülni, ez egyéni intelligencia függvénye. A vizsga önmagában jó ötlet, de kérdés, hogy mit hoznak ki belőle.
2013. nov. 6. 18:24
 22/104 A kérdező kommentje:
Sajnos a videókat nem tudom megnézni, mobilról vagyok. De a leírás alapján egy "részeg" ember a gazdára támadt, a roti csak morgott, tehát nem támadott, a gazdi nem tudta leállítani. Nem értem, ez miért hiba? A kutya csak figyelmeztetett és amúgy nagyon profi kell, hogy legyen, aki a nyilvánvaló fenyegetés ellenére a kutyát úgy leállítja, hogy ne is jelezzen, ez már nem a városi kutyasétáltató szintje szerintem.
2013. nov. 6. 18:31
 23/104 anonim ***** válasza:
Valaki tudna nekem linkelni cikket gyerek, illettve galambtámadásról? Nagyon megköszönném. Szerintem igenis van különbség a fóbia és a félelem között. De ha ennyire sarkítunk, minek vannak bezárva a vadállatok az állatkertben? Vagy ha tigrissel sétálgatnék melletted póráz nélkül 100%-osan nyugodt lennél?
2013. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim ***** válasza:
84%

Jelezni jelezhet. Megijedni is megijedhet. Ami fontos hogy kontrol alatt legyen ilyenkor is.

Ez a varosi kutyas vizsga a nehez eseteket mutatja be.. es a varosban van buszmegallo.


Nekem az egsszel csak annyi a bajom, hogy azt kene belatni hogy ismerni kene a kutyamat. Ha a tomegben nem erzi jol magat fel stb.. akkor nem arra megyek vagy porazra veszem. A reszegeket kikerulom stb..

Ennyi erovel azt is kene nezni hogy a kutyam hogy reagal egy agresziv porazas kutyara...


Nem a folyamatos poraznelkulisegre kene vizsga, hanem arra kene megtanitani az embereket hogy mikor vegyek porazra a kutyat, es mikor lehet elengedni.

2013. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 A kérdező kommentje:
Jelekh, megtennéd, hogy reagálnál a neked címzett kommentemre? Akkor én is reagálok a tiedre.
2013. nov. 6. 18:38
 26/104 A kérdező kommentje:
Dieselnél a pont. Én továbbra is alapvető udvariasságnak tartom, hogy magamhoz hívjam a kutyát, ha jön valaki, különösen, ha fél tőle.A forgalmasabb részeken pórázra veszem. Nem kényszerítem számára félelmetes szituációba. De hadd legyen már egy kis szabadsága, olyan helyeken, ahol kontroll alatt tudom tartani.
2013. nov. 6. 18:42
 27/104 sippara ***** válasza:
54%

Valaki tudna nekem linkelni cikket gyerek, illettve galambtámadásról?


Valóban nem túl gyakori a gyerektámadás, de galambtámadásról spec. már hallottam, a gyerekektől meg úgy is félhetek, hogy nem támadtak meg soha, illetve simán idegesíthetnek is - ott sem a gyerek a hibás, hanem anyuka, aki cseszik nevelni -. Viszont olyat már a saját szememmel is láttam, hogy kisgyerek brahiból kulccsal végigkarcolt egy-egy parkoló autót, épp úgy kárt okozott, ahogy adott esetben egy "elszabadult" kutya - rá nem kellett volna póráz?


Szerintem igenis van különbség a fóbia és a félelem között.


Igen, igazad van, csak hülyeség mellett érvelsz vele - a párod félelme is ugyanolyan fóbia, mint az én arachnophobiám, és ugyanúgy segíthetne rajta megfelelő szakorvos, ha akarná, viszont nehogy már nekem kelljen pórázon tartani a saját - egyébként totálisan,minden körülmények között kontrollált - kutyámat azért, mert másnak nincs kedve/lusta orvoshoz menni a fóbiájával.


De ha ennyire sarkítunk, minek vannak bezárva a vadállatok az állatkertben? Vagy ha tigrissel sétálgatnék melletted póráz nélkül 100%-osan nyugodt lennél?


VADállat, HÁZIállat. Ott az internet, nézz utána a különbségnek.

2013. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/104 anonim ***** válasza:
72%

A videóban csak pár pillanatig mutatták a részegest meg a rotit, és amíg a részeges nem hagyja abba a támadást, addig a rotinak miért kell abbahagyni az ugatást? Gyakorlatilag belemászott a gazda képébe.

Amúgy én is városban lakok, mégsincs buszmegálló meg tömeg. És ha van is, mint mondtam, egyszerűen nem megyek oda. A séta arról szól, hogy szaladgáljon a kutya, a buszmegálló meg arra hogy utazzunk, és ott mindenképpen meg kell kötni. Ezért nem értem mi köze a póráz nélküli sétához. Inkább olyan helyzeteket kéne kipróbálni, amit nem tudsz elkerülni.

2013. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/104 anonim ***** válasza:
15%

Sippara ezt ugye Te magad sem gondolod komolyan? És még le is írod? De ha VADállat és HÁZIállat nem ugyanaz, akkor EMBER és ÁLLAT sem ugyanaz. Minek hasonlítgatsz bármilyen szinten egy kutyát egy gyerekhez? A gyerek felnő, a kutya mindig is ösztönlény marad akárhogy neveled is. És a nyakam rá merném tenni, hogy van olyan szituáció, amiben nem tudod 100%-ig kontrollálni a kutyád.

Másrészről szerintem, aki a saját portáján nem tudja biztosítani a kutyája mozgásigényét, minek vesz kutyát? Ha pedig mégis vesz, miért esik nehezére pórázon tartani?

2013. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 Szilvi & Argos ***** válasza:
64%

Én félek a rosszarcú, nem ma barnult egyénektől, a nagy darab kigyúrt csávóktól, a cserebogaraktól, darazsaktól, stb...mindent nem lehet kivédeni!!!

Kocsik is csak max. 20-szal mehetnének városban, hogy ne sérülhessen meg senki :)

Az élet kockázattal jár! ;)

Minimalizálni kell...de míg az élet összes területén ésszerű szabályozások vannak, a kutyatartásban már egyszerűen betarthatatlanok!!!

2013. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!