Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám valószínűleg hőgutát...

Kutyám valószínűleg hőgutát kapott meglehet menteni?

Figyelt kérdés
Mai nap reggel vittük kutya suliba, mert eléggé rosszul viselkedik a többi kutyával. Haza értünk vele nem akart kimászni a szállító dobozából úgy kellett kivenni. El kezdtük hűteni azonnal hívtam az orvost azt mondta 15-20 percig hűtsük lábától felfelé haladva ha ezen időn belül nem lesz jobban akkor azonnal vigyük be a rendelőbe én biztosabbnak láttam azt, hogy a dokit kihívjam és ő vigye be már 1 órája benn van a kicsim de a doki azt mondta, hogy a következő két nap kritikus lesz számára. De ugye azért megtudják menteni és nem lesz komolyabb baja ? Az a baj, hogy délután 4-re kell érte mennem és addig meghülyülök itthon az aggodalomtól. :S Akinek volt hasonlóban része az kérem ha tud nyugtasson meg ha pozitív választ tud adni. Előre is köszönöm

2014. jún. 7. 11:56
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
53%
Igen, mert egy fajtatiszta kutya nem kevés pénz! De legalább egészséges. A tied törzskönyv nélküli, tehát keverék volt. Inkább vegyél sok pénzért egy egészséges kutyát szerintem, és nem fordul elő többet ez.
2014. jún. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 A kérdező kommentje:
Hát már nem azért de pont a fajtiszta kutyákkal van a legtöbb egészségügyi probléma és ezt az asszisztens csaj mondta aki versenyekre tenyészti a bullikat és van neki 6 felnőtt 13 kölyök jelenleg. Attól még , hogy nem törzskönyves kutya volt ugyanúgy fajtiszta volt mint egy törzskönyves. Ezt az asszisztens csaj is megmondta aki azért csak jobban tudja
2014. jún. 14. 07:58
 63/66 anonim ***** válasza:
0%
Így igaz! Rengeteg kutya túltenyésztett, a keveredés mindig csak hasznára válik az állatnak. (Vagy embernek, mindegy.)Egy kis mix inkább stramm mint egy agyontenyésztett másik. Anno én is abban a hiszemben voltam, a "tiszta" kutya a jó kutya - hát nem. Nem vagyok szakértő, de ha visszaemlékszem a gyerekkoromra, amikor vizslát vagy boxereket láttam, már csak kinézetre is teljesen mások voltak. A boxer nekem úgy tűnik, kicsit vesztett a keménységéből. (Tisztelet a kivételnek, néha még látok "igazinak tűnő" boxikat.) A vizslások meg azt mondták nekem, rengeteg már köztük az idegbeteg, ideggyenge - ők is a tenyésztést hibáztatták.
2014. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
És nem mellékesen; nem a törzskönyv teszi a fajtatiszta kutyát, valóban. ;-)
2014. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
69%
Azért álljon meg a menet, tisztázzunk valamit! Hogyha egy kutyát jó tenyésztőktől veszünk, azok szűrt, jó vérvonalú kutyák! (arról is kapunk papírt) Azok nincsenek túltenyésztve! Azok vannak amiket szaporítóktól lehet kapni 15 ezer forintért, fajtatisztának eladva. Azok nem számítanak fajtatisztának, mivel nincs törzskönyvük, és nem felügyelt vérvonalból valók, ezért lesznek betegesek mint a kérdezőé. Ne keverjük a fogalmakat légyszíves.
2014. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:

Időpont tegnapelőtt 14:45

Milyen "versenyekre" tenyészt? mert nagyon nem mindegy. Ha csak kiállításra, ahol a küllem, a mostani elvárás az elsődleges,akkor bőven lehet túl lágy szájpadlású a kutya. Nem törvényszerű, hogy egy francia kikészüljön totálisan normális állapotban melegben. Nem egyet ismerek, amelyek megteszik a napi sétájukat a legnagyobb hőségben is. Akár még kicsi ugrabugra is belefér nekik.

Szóval, meg kell választani a vonalat .

2014. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!