Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám valószínűleg hőgutát...

Kutyám valószínűleg hőgutát kapott meglehet menteni?

Figyelt kérdés
Mai nap reggel vittük kutya suliba, mert eléggé rosszul viselkedik a többi kutyával. Haza értünk vele nem akart kimászni a szállító dobozából úgy kellett kivenni. El kezdtük hűteni azonnal hívtam az orvost azt mondta 15-20 percig hűtsük lábától felfelé haladva ha ezen időn belül nem lesz jobban akkor azonnal vigyük be a rendelőbe én biztosabbnak láttam azt, hogy a dokit kihívjam és ő vigye be már 1 órája benn van a kicsim de a doki azt mondta, hogy a következő két nap kritikus lesz számára. De ugye azért megtudják menteni és nem lesz komolyabb baja ? Az a baj, hogy délután 4-re kell érte mennem és addig meghülyülök itthon az aggodalomtól. :S Akinek volt hasonlóban része az kérem ha tud nyugtasson meg ha pozitív választ tud adni. Előre is köszönöm

2014. jún. 7. 11:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:
Soha semmi baja nem volt a melegben itthon is állandóan árnyékos helyre volt rakva de a kis mocsok folyamatosan ki ment a napra és ott feküdt voltunk párszor nyáron amikor vittem le gyors egészségügyi sétára akkor is produkálta magát a többi kutyának alig lehetett vissza fogni és akkor sem volt semmi baja. Túl lett hajszolva és ebben igen is az oktató a hibás, mert láthatta volna a kutyán, hogy nincs rendben és nem a fáradtság miatt mert 20 perc alatt akármennyire is dolgozott soha nem fáradt el...
2014. jún. 8. 11:38
 42/66 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Nagyon úgy néz ki hogy túl lett hajszolva. :-( Sajnálom.
2014. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:

Idézet Tőled: "Biztos, hogy a melegtől, mert a kutya suliban nagyon keményen megdolgoztatta az oktató csaj és mivel Francia Bulli orra az semmi és neki ebben a melegben való munka nem kellett volna vagy csak úgy h folyamatosan hűtve van amire nem volt mód vagyis lett volna csak a csaj is el vitte a rét másik felére aztán egy 20-25 perc után hozta vissza és mondta h kicsit menjek ki vele, hogy pihenhessen aztán utána derült ki, hogy mehetünk mi haza de akkor meg már nem tudtam bevinni a többi kutya miatt a medencébe :S"

A csaj már akkor észrevette, baj van.

2014. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 A kérdező kommentje:
Jah 25 perc után amikor már mindegy volt neki... az a munka amit csináltatott vele 10 perc alatt is leterhelte szegényt és akkor meg ha észreveszem nem azt mondom h vidd ki piheni hanem azt h vidd oda a medencéhez és hűtsd le mi hamarabb szóval itt lehet védeni az oktatót de rohadtul ok nélkül mert igen is hibázott
2014. jún. 8. 12:03
 45/66 anonim ***** válasza:
93%
Én nem akarlak hibáztatni, félre ne érts, de ez inkább volt a te hibád, mint az oktatóé. Az oktató valószínűleg látta rajta, hogy gond van, azért is szólt neked és azért nem előbb mert ennyit, egy reggeli kiképzést bírnia kellett volna. Neki honnan kellett volna tudnia, hogy nem egészséges a kutyusod? Ezért nem szabad szaporítóktól vásárolni.
2014. jún. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
42%

Jézusom! Sajnálom! Ezt szörnyű volt olvasni, nagyon drukkoltam így ismeretlenül is a kutyusnak :( Részvétem. Szörnyű dolog elveszíteni egy kutyát, pláne ilyen fiatalon.


Az oktatónak meg szépen megírhatod/elmondhatod mi történt, mert vastagon benne van ő is, ha késésről volt szó:


"Fene egye meg az oktató csajt is, hogy 8 helyett 9 re jött ha 8 ra jött volna akkor nem lenne ilyen gond mert akkor még nem volt olyan dög meleg :( "


Ez a meleg egyébként az embereket is kikészíti, nemhogy egy ilyen kis, rövid orrú kutyust :((((


Én is támogatom az ötletet, hogy fogadjatok be egy másik kutyust, rengeteget fog segíteni, nekem is segített, mikor elment az előző kutyám :(


(És ha rám hallgatsz, akkor nem nyomott orrú kutyust szerzel be, mert ha ez egyszer előfordult előfordulhat újra - sajnos. Nem tudom hol laksz, de ajánlani tudom az Illatos úti sintértelepet, rengeteg szép, kedves kutya van ott minden méretben, csak épp így alakult a sorsuk h ott kötöttek ki. Túlnyomó részben keverékek, de épp ezért szívósabbak is... )


Részvétem még egyszer és ne emészd magad, látszik az írásodból, hogy mindent megtettél érte.

2014. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:
Párom is és én is újra francia bullit akarunk nagyon megszerettük csak most már nem fogunk abba a hibába esni, hogy 1. hallgatunk az állatorvosra és már 3 hónapos korában kutya társadalomba visszük(mert első doki akihez vittük azt mondta 4 hónapos koráig ki ne vigyük az utcára a többi kutya közzé, mert h a veszettség elleni oltás kell neki) (szerencsére a házban van még 2 kutyus egy agár meg egy valami keverék. Meg a sarkon lévő panelban szintén egy francia bulli ő nőstény és már vagy 10 éves) 2. Ha kutya sulit akarunk is neki majd akkor max kora tavasszal vagy késő ősszel amikor már tűző napon sincs 25 fok.
2014. jún. 8. 18:31
 48/66 A kérdező kommentje:
a reggeli kiképzésre meg csak annyit, hogy 9 kor már olyan meleg volt h róla pólóban és rövid nadrágban folyt a víz. Autó hőmérője szerint volt 30 fok. Amiben 10 percnél tovább nem szabadott volna szegényt dolgoztatni vagy max úgy h bevizezi előtte. Én amikor oda mentünk teljesen bevizeztem a bundáját lábait hasát hátát egész kutya vizes volt, mert tudom, hogy ilyen időben hamar megszárad na meg neki sem volt ellenére, mert imádta a vizet. Sokszor volt h párommal fürödtünk és a kis mocsok beugrott mellénk a kádba. Szóval az oktatónak lehetett volna annyi esze, hogy látja megszáradt akkor újra fürdés neki vagy nem azt mondja nekem idézem "vidd ki kicsit Wilsont 2-3 percre hadd pihenjen addig ő foglalkozik a többi kutyával aztán jöjjünk vissza" és utána meg anyám is jött ki, hogy nekünk ennyi volt mehetünk haza. Amit meg már írtam lehetőségem nem volt vissza vinni a medencéhez, mert az összes kutya ott feküdt meg játszott és drágám viselkedése miatt ez egy rémálommal ért volna fel. De igen védjük csak az oktatót totál nem bűnös a dologban szinte már ártatlan még érdemérmet is adok neki csütörtökön amikor vissza kérjük a maradék 9 óra árát....
2014. jún. 8. 18:43
 49/66 anonim ***** válasza:
73%

nem akarom védeni az oktatót, de lehet, nem véletlenül késett, ő is emberből van, aki hibázik

gondolom még ő sem tapasztalt ilyet, hogy ilyen időtől elpusztul egy kutyus

2014. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
Nem akarom elbagatellizálni, de szerintem profi oktató még ezt is tudja. Mondjuk, nekem Cesar Millan az etalon... de egy kutyának sem volna szívnia amiatt mert a trénere figyelmetlen vagy nem maximális érzékkel rendelkezik irántuk.
2014. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!