Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy sok kutyás...

Normális hogy sok kutyás lemond a családtól/barátokról a kutyája miatt?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5893285-kihaj..


Nekem pofám leszakadna egy rokonnak, barátnak azt mondani, hogy vagy megszokod a CSALÁDTAGOMAT(kutyám) vagy takarodj haza!


A kutya majd akkor is ápol, ha beteg leszel, és segítség kellene? Mert egy testvér/rokon nagyobb százalékkal hozza majd be a húslevest az ágyba ha felkelni sem tudsz mint a kutya...

De Ők nem értik ezt meg?



"Én akkor se tudnám elzárni a kutyákat, ha megkérnél rá. Nincsen hova. Aki hozzánk jön vendégségbe az tudja mire számíthat. Lehet, hogy ez is az oka, hogy kevesen látogatnak meg minket, de ez inkább pozitívum számomra. :)

-



Ha gril patyt tartok sosem zárom el a kutyám akármilyen ismerős jön hozzánk.A kutya is családtag ha nem fogadják el, el lehet menni.


-

Aki jön hozzánk, az tökéletesen tisztában van vele, hogy vannak kutyák, és nem fogom őket elzárni. Ha ezzel gondja van, nem jön. De úgy tűnik szerencsések vagyunk, nekem inkább azzal szokott gondom lenni, hogy ugyan ne tömjék már a kutyámat dugiban az asztal alatt... Azt természetesen nem hagyom, hogy a kutyák pofátlanok legyenek."


Komolyan beszélnek ezek?



2014. júl. 18. 09:29
1 2 3
 11/22 Nádszálkisasszony ***** válasza:
72%
Aki ilyet kér az nem barát vagy szerető családtag. A barát vagy családtag ismer engem és a kutyámat is. Szoktok kertipartit rendezni és szerencsére a mi köreinkben a kutya nem okoz gondot. Sajnálom azokat a gyenge idegzetű embereket, akik már azt sem képesek elviselni, hogy megszaglásszák :D Képzelem milyenek lehetnek a hétköznapjai..
2014. júl. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
25%
Kedves utolsó, az eszedbe sem jut, hogy esetleg valakinek fóbiája van, vagy mondjuk allergiás?
2014. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nem jut eszembe ilyen. Aki allergiás, az úgyse jön hozzánk mert elvétve még a kajában is találhat kutyaszőrt. Kutyafóbiája pedig senkinek sincs az ismerőseim között, de ha lenne, akkor akár kezelhetnénk is.
2014. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
8%

nalunk is az a hejzet mint paran irtak, akik baratok, csalad barat, nyugott szivvel bejohet, nem egyszer hagytak hatso ablakba amit hoztak, aki meg olyan ne is jojjon.

ha ritkan latott / kutyaknak ismeretlen jon, a mentett kutyum megkotom.

egyszer vicces volt hazibuliba, ismeros ismerosei kimentek kocsiba vmiert, be mar nem mertek jonni :D

2 harcikutya tulaj, volt ideiglenesbe 4 is ;)

2014. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
Mivel a kutya családtag, igen, ez így van. A vendég alkalmazkodjon.
2014. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként ha én megyek vendégségbe valahova, akkor alkalmazkodom a vendéglátóimhoz. Ha nehezemre esik alkalmazkodni, akkor nem megyek vendégségbe.
2014. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
33%

A kutya majd akkor is ápol, ha beteg leszel, és segítség kellene? Mert egy testvér/rokon nagyobb százalékkal hozza majd be a húslevest az ágyba ha felkelni sem tudsz mint a kutya...


Ebbe azért annyira ne legyél biztos. És igen, a kutya is szokott segíteni. Igaz, a húslevest nem hozza be az ágyba, de segít barackot és cukkinit szedni, odahozza a fésűt és a kulcsomat. Sőt több dolgot is megtenne, ha megtanítanám neki. Még a húslevest is behozná az ágyba, ha képes lenne rá.

Az eredeti kérdésre visszatérve. A rendesen megnevelt kutyával nincs gond, nem lop, nem kunyerál, nem ugrál a vendégre, a szaglászást pedig nem hiszem, hogy valaki ne tudná elviselni. A kutya természetesen nyáladzik, szőrözik, de ha a vendég úgy kívánja elküldöm a kutyát. Ha grillpartira hívnám az ismerőseimet(csak olyanokat, akit a kutyám is ismer, az idegeneket nem szereti) a kutyámat nem zárnám el a vendégektől, de elküldeném az assztaltól. Végig rajta tartanám a szemem, de inkább a vendégek miatt, mert néhányuknak kedve támad megetetni a kutyát néhány falattal. Ilyenkor rászólok a kutyára, és a vendégre is, hogy ne etesse a kutyát.

Ha vendégként megyek valahova nyáladzás, szőrözés, ugrálás, szaglásás nem zavar, sőt a kutyám kamaszkorakor a kunyerálás terén is sikerült elérnem, hogy figyelmen kívül hagyjam a kutyát. Viszont, ha rám mászik, mikor eszem, lop vagy harap, akkor megkérem a házigazdát, hogy zárja be a kutyát, ha ezt nem teszi meg, azt határozottan pofátlanságnak tekintem.

Szóval ha a kutyás nem irányítja kellőképpen a kutyáját, akkor rendben van, hogy a vendég panaszkodik. De ha a vendégnek már azzal baja van, hogy a kutyám, két méterre tőle békésen heverészik, akkor elküldöm az anyjába, és gyorsan kipaterolom a házból.

2014. júl. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
22%

Nem vagyok a válaszolók között, de egyetértek velük. A jól nevelt kutyus nem zavarja a vendéget. Nem ugrál, elfekszik vagy szaglászik. Ha valaki ennyit sem bír elviselni, sajnálom.


Allergia téma: én is allergiás vagyok rájuk, és mégis van kutyám. Mert szeretem, és kész. Érdekes módon nem tüsszögök éjjel-nappal. Ha valaki mégis erősen allergiás rá, annak mindegy, hogy a lába mellett áll, vagy "csak" egy légtérben van vele. És pont.

2014. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha valaki HOZZÁM jön, nehogy már NEKEM kelljen HOZZÁ igazodnom a SAJÁT házamba...
2014. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a testvéremnek a kutyái fontosabbak nálam. Minden egyes napja a kutyák körül forog! Szó szerint sehova nem lehet elmenni, mert ott vannak a kutyák! Csak kutyás programokra jár! Bár rajtam kivül mindenki más fontosabb,de ez van, majd megemésztem.
2016. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!