Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/239 anonim ***** válasza:
100%

#152 Ámen! :)


Költözés, nem szívesen látott stbstb, kedves anyuka, nem az öné a társasház, csupán egy lakás, ahol az ön kölykei kb annyi veszélyt jelenthetnek jelen pillanatban, mint az említett kutya.


Ha Pistike nekirohan a néninek a lépcsőházban és hoppá, kimegy a másik bokája is, akkor Pistike is megy a kutya mellé a pincébe?

Mivel a sivító, rohangáló gyerek is kb épp annyira ösztönlény, mint egy kutya. - mindkettőt nevelni kell!

Az a nem mindegy, ki neveli.


Amúgy meg, kedves anyuka, ha főállású anya ( és ezt milyen jól teszi! Amúgy kevés megbecsülést kapnak, de ez egy másik téma) akkor az az alap, hogy nem csapja ki Pistikét meg Ilonkát és Gézut a folyosóra játszani, ameddig megy az Eszmeralda, hanem figyeli őket, vigyáz rájuk.

Tudja, vannak, akik nem főállású anyák, mégis, munka mellett háztartást látnak el, gyerekre vigyáznak, gyereket nevelnek.


Ön azért kapja a fizetést, kedves főállású anya, hogy legyen ideje a gyerekkel labdázni- hogy, ha véletlen be is pattanna az a fránya labda a fenevad kamrájába (:D) esélye se legyen a fent vázolt véres balesetek előfordulásának.


Az elején még csak nagy volt a kutya, meg fekete, aztán egyre "durtvult" a sztori, ahogy nem kezdett el ön mellé állva sápítozni a nagyközönség.

Nagyon úgy tűnik, hogy a kutya csak ürügy a narkós (honnan tudja? Rágalmazásért feljelenthető!), betépett, tetovált, rosszéletű nőszemély ócsárolására.


Nem lehet, hogy ön nagyon unatkozik avagy féltékeny?

(ez esetben kva undorító a jajjagyerekek, jajjazidősek dumával takarózni -.- )

2014. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/239 anonim ***** válasza:
100%

A kutya mozgatva van, foglalkozik vele a gazdája, miért lenne veszélyes? Semmit sem tud a kutyákról. Vagy irigy vagy fél az ismeretlentől, mi lenne, ha tájékozódna? Nem a horror híradóból ...


Költözzön atombunkerbe, ott mindentől (csúnya gonosz kutyáktól és tetkós fiatal nőktől is) védve lesz!!

2014. szept. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/239 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo!


Ne haragudjon ha most megsertem ont,de lattam en mar hulye embert,nem is egyet,de ekkora hulyet mint maga,meg soha.

Esetleg a paranyi kis agyaba szivargott mar informacio arrol,hogy leteznek segito kutyak,akiket emberekhez,idosekhez,GYEREKEKHEZ visznek.

Ha jol lattam az on gyermekei mar iskolas koruak,tehat lehet annyi eszuk,hogy nem nyulkalnak,ordibalnak,sikitoznak,bar ha magarol veszunk peldat,magaba se tul sok esz szorult anya letere.

A maga elete rendkivul unalmas,azert foglalkozik massal?tessek elmenni dolgozni,es 8 ora kemeny melo utan nem lesz ideje se energiaja a kotozkodeshez.

Sajnalom magat es a csaladjat,de vegre ertem mar miert egyre hulyebbek a gyerekek...azert mert sajnos nehany olyan sopredek idiota szulet kapott a sorstol mint maga!

De tudja mit?

Bujjon vissza a koszos putriaba es probaljon meg magan uralkodni,es elfogadni azt,hogy elnek olyan emberek is maga korul,akik valamire valok!


Es meg egy gondolat..maga se hiszi el,hogy mindenki hulye itt,csak maga normalis ugye?!

Kezeltesse magat surgosen!

2014. szept. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/239 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Ezt kapd ki. 8 éves koromig egy roti-dobermann keverék kutyával éltem egy házban (szegénykém már nagyon öreg volt), és ma már 22 éves vagyok. Imádtam azt a kutyust, egyszerűen rajongott értünk.


Pont a hozzád hasonló szülők miatt támadják meg a kutyák a gyerekeket, mert a gyerek nem tanulja meg, hogyan kell viselkedni egy kutyával. Erre még rá is tesz egy lapáttal, hogy a te félelmedet átrakod a gyerekeidre, akik alaptalanul fognak félni a kutyáktól.


A kutyás lány ellen pedig semmit nem tudtok tenni (még szerencse). Inkább azon kéne elgondolkodni, hogy miért nincs férjed és miért mások életével foglalkozol?

Sajnállak, hogy sose fogod megtudni, milyen, amikor a család része egy kutya is.

2014. szept. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/239 anonim ***** válasza:
100%

Hát,kedves (?) kérdező... Azért ilyen szinten korlátolt,begyöpösödött szuperanyuval ritkán találkozni. Megmondom őszintén,mindvégig reménykedtem,hogy csak egy,magát igényesen előadó trollal állunk szemben,de akár így van,akár nem -bár már a többiek elmondták helyettem- végül csak arra jutottam,elmondom a véleményem magam is(elvégre ha trollkodás,éppen ez volt a cél,hogy ne menjünk el a téma mellett szó nélkül). Egyszer ha gondolod,szívesen vennénk alighanem többen is,ha úgy nagy vonalakban leírnád,földrajzilag merrefelé határolódik a szuperfészek,hogy ha egyszer ne adj'Isten a tanyavilágból mégis beszorulnék/-nánk a fenevadainkkal egyetemben a panyelbe,még csak véletlenül se kelljen veled s a hozzád hasonló felfogású emberszabásúakkal egy levegőt szívni. Belegondolni sem merek,mit szólnál az én nem egy,hanem mindjárt HÁROM vérszomjas,egyenként 25 kg-os ördögfajzatomhoz,akik közül az egyik fekete (ez már önmagában ok a pánikra,sőt,a középkori inkvizícióra) a másik pedig kuvasz keverék...De mivel látom,nagyon nem vagy képben a fajtákkal (sem),segítek,a kuvasz az,ami,,öregkorára megbolondul",meg,,csont nő az agyába"és még a tulajdon gazdájának a valagát is kicifrázza :))) A harmadik kutyám pedig vérbeli juhászkutya,a viselkedni nem tudó,ok és ész nélkül visongató gyerekeket gond nélkül összeterelné és némi rendre szoktatná,ha kell,egy kis terelőkutyás csipkedéssel adva nyomatékot a szándékának. S bár tetkóm ugyan még nincsen,azon ne múljon senki lelki nyugalma,csináltatok párat szívesen,ebben a nagyszerűen bugyuta,előítéletekkel terhes világban legalább kiszűrné az olyan arcokat,mint te. Bizony Isten csak azt sajnálom,hogy adott -a leírásod alapján- három jó képességű,értelmes gyerek,akik ilyen szülői példát látnak maguk előtt...A szóban forgó szerencsétlen lányról (dehogy az,hiszen el tudja magát tartani,van egy szuper kutyája és vannak barátai,sőt,fel is vállalja magát teljes mértékben) lényegében a világon semmit nem tudsz azon kívül,ahogyan kinéz,te mégis megteheted,hogy ítélkezel felette és a (szintén a te leírásod alapján) jól nevelt kutyája felett. Tudom én,hogy az unalom néha megdöbbentő dolgokat képes szülni,de hogy ennyi határtalan hülyeségre és,,mi lenne,ha" spekulációra,felesleges gyűlölködésre hogy van ideje,energiája egy háromgyerekes anyukának,nem érem fel ésszel. Az én édesanyámnak rajtam kívül csak két gyereke van,akik kisiskolás-ovis korcsoport,de amellett a kettő mellett sincs ideje még a házimunkára és a főzésre se nagyon,alvásra pedig még annyira sem; de már most tény,hogy ha egyszer annyi ideje lenne,hogy unatkozhatna,sem a mások iránti alaptalan gyűlölködést választaná kellemes délutáni elfoglaltságnak...Dolgozó,gyereket rendesen nevelő,háztartást vezető ember örül,ha este eljut az ágyig és végre elborul,ahelyett,hogy olyanokon lovagolna,amihez a világon semmi köze nincsen. Jó szívvel javaslom,ha már te nem tudod tolerálni azt,hogy léteznek a földön (méghozzá 1-2 km-es körzeteden belül is!) kutyák,illetve más emberek,akik nem érezték kötelezőnek,hogy ugyanúgy nézzenek ki,mint az összes többi,általad csak,,normális"-nak kategorizálhatott ember,legalább annak a három gyereknek ne ezt a csodálatos magatartást és világszemlélelet prezentáld.


Sippara: neked pedig külön pacsi,bár minden kommentet végigolvastam,a legnagyobb igazság s egyben a legtöbb humor és irónia a te válaszaidban volt,jókat derültem,míg olvastam.:)

2014. szept. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/239 anonim ***** válasza:
100%
Ja,es remelem minden este nyalcsorgatva bamulja a masfel szobas panel laksabol az Edes Elet cimu musort es potyognak a konnyei,nem eleg hogy panel tomben kell eloskodnie (inkabb valami tanyan probaljon meg szoba elegyedni a mangalicakkal,mert ugy sem tudja ertelmezni a magyar nyelven megfogalmazott valaszokat),es meg esze sincs..sajnalom azokat a parokat akiknek nem lehet gyerekuk,pedig normalisan,tudatosan tudnak felnevelni...az ilyen semmire valo szulonek mint maga,kedves anyuka,tobb is van.
2014. szept. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/239 buddha88 válasza:
100%
Kedves kérdező: Megpróbálok a te szinteden írni, hátha meg érted! Te fogyatékos vagy, és szimplán irigy! Irigykedsz a csajszira, hogy "szabadon" éli az életét, míg te egy begyöpösödött szar vagy! Tegyél egy szívességet a lakóháznak, és a társadalomnak, zárd be magad a pincébe örökre, és vidd magaddal a hozzád hasonló agy halott társaidat is!!!!! Hasonló szitum volt a szembe szomszéddal.. Mentett ivartalanított staffordshire terrier szukám van, előbb meg volt mint, hogy ez a jó ember be költözött volna.. A szitu szinte ugyan ez csak őt zavarta ha tüzel a kutya, mert ő érzi a szagát,és vér van a lépcsőházban :D (ismétlem ivartalanított) Majd egy szép napon meg untam a furkálódását, és a rokonaim zaklatását, be kopogtam hozzá, és "szépen" elmagyaráztam neki ha még egyszer akár csak rá néz a családomra(a kutyára) könnyen lehet, hogy meg botlik a lépcsőn.... Azóta síri csend és hulla szag... Tehát kedves anyuka örülj neki, hogy nem az én szomszédom vagy mert én garantáltan ki üldöznélek az agyilag elmaradott, begyöpösödött, ostoba, semmit érő fajtáddal együtt!! További jó vergődést, és dühöngést kívánok neked, ennél többet úgy sem tudsz tenni :) ja és a kölkeidre tegyél pórázt mert nem nézem jó szemmel ha a neveletlen kölkek csak úgy szaladgálnak össze vissza ész nélkül.. a végén még felborítanak valakit :) puszcsi
2014. szept. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/239 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a kérdező egyáltalán nem öreg, sőt max. 35 éves lehet, csak korán szült és mikor másnak az élet kezdődött akkor neki éppen bezárult ezért kimaradt a szocializációja :D

Kijött faluról és most városban él 3 gyerekkel a 4 fal között max. elmegy a boltba és ennyi az élete. Pont annyi mint a falusi udvari kutyáknak és pont úgy is viselkedik, ugat mindenre és mindenkire :D

Nem érti meg, hogy más nőknek lehet és van élete ami nem annyiból áll, hogy gyereket nevel.

Nem érti, hogy nem mindenki apuci pénzéből vagy a férje pénzéből él.

Honnan tudhatná, hogy annak a csajnak mennyi pénze van, nem magának vette-e a lakást? Honnan tudhatná hány éves? Azért mert lekislányozza meg 20 éves formázza, még nem biztos, hogy annyi is. Én is 25 vagyok, de egyre többen néznek középiskolásnak. Majd mikor 30 éves leszek akkor azt mondják rám, hogy 20 éves forma :D

Azt mondod rá 40 kg vasággyal, ilyet csak elhízott emberek mondanak. Mondjuk rövid időn belül 3 gyerek kipottyantása biztos megalázta a tested, szóval megértem, hogy zavar, ha valaki csinos.

Az miért zavar és miért akarsz beleszólni, hogy cigizik és sörözik? Mégis mi közöd hozzá?

Biztos nem az ajtód előtt vagy a lépcsőházban csinálja és főleg nem a lakásodban, szóval abszolút nincs beleszólásod.

Attól te nem leszel mintapolgár, hogy nem cigizel. De attól sem, hogy 3 gyereked van.

Azt mondod a csaj úgy teszi tönkre az életét, ahogy akarja.

Ezt mire alapozod? Arra, hogy tetoválása van, cigizik és sörözik a barátaival?

Már nem azért, de azzal, hogy neki egyedül saját lakása van, egy határozott gazdát igénylő kutyája ami a leírásod alapján pöpecül meg van nevelve, van munkája, vannak barátai és a sok köpködő szomszéd mellett megtudja őrizni a nyugalmát és szépen elsétál mellettük már sokkal többet tett le az asztalra mint te.

Bizony, mert te mit tettél eddig? Szültél, meg szültél ja és igen megint csak szültél és...ja ennyi. Nem baj, majd szülsz megint az úgyis jól megy már.

Az a baj ezzel a sok szüléssel, hogy a gyerekeid a te mentalitásodat tekintik példának és hiába okos valaki, sajnos a gyerekkor és a szülő szerepe nagyon nagyon meghatározó. Te most gyártottál magadból még hármat, pedig te magad is bőven sok vagy és a legrosszabb, hogy sok sok ilyen szülő van.

Nem rossz dolog az, ha valaki később szül, mert van ideje előtte megismerni a világot és azzal már többet tud adni a gyerekének. Lehet, hogy nem lesz neki 3, de az az 1 vagy 2 gyerek minőségi nevelést kap.

Rátérek a legfontosabbra, a kutyára.

Az egy dolog, hogy neked és másoknak egy kutya nem jelent semmit és lazán bezárnád egy pincébe, elvitetnéd, megmérgeznéd, megszüntetnéd bármilyen módon, de ilyenkor azt kell nézni, hogy a gazdájának mit jelent! Neki mindent, a társa, családtagja akit nagyon nagyon szeret. Pont ugyanazt jelenti neki, mint neked a gyereked.

Te mit éreznél ha valaki megpróbálna mindent, hogy elvegyék a gyereked? Ha valaki elkapná a lépcsőházban és elkezdené lehurcolni a pincébe, hogy oda zárja? Ha valaki megmérgezné és látnád ahogy szenved és tudnád hiába rohansz vele az orvoshoz már késő lesz?

Fájna?Ugyanezt érezné az a lány is!

Nem mindenki úgy van a kutyával, mint falun, hogy nem számít a kutya. Nem számít ha meghal, nem számít ha láncon van (ami itt a pince), nem számít ha szenved.

Annak a lánynak nagyon is számít a kutyája.

Ha valaki bántaná a kutyámat, ráadásul ok nélkül, úgy mint ti akarjátok -mert okotok sincs csak alaptalan hülyeségek, híradóból, faluból hozott "eszmék" meg idióta félelmek amibe belepörgetitek magatokat- biztos, hogy azután még sokkal jobban félhetne tőlem, mint valaha félt a kutyámtól.

Nem tudhatod milyen az a lány. Bizony nem. Én mindig meghálálom az emberek "kedvességét".

Ha ott vett lakást, hát okkal vette ott és nem fogja egy hónap múlva eladni, csak mert nektek nem tetszik.

Ha valami nem tetszik akkor el lehet nektek is költözni. Jah hogy azt már nem, ti nem, menjen az aki téged zavar. Honnan tudod, hogy te nem zavarod a lányt? Ja, hogy az nem is érdekel.

Kutya nem való lakásba? 3 gyerek igen? Menjetek kertesbe, kevésbé zavarnátok ott másokat.

A kutya csendesebb mint a gyerekeid? Akkor lehet ti jobban zavarjátok a nyugalmat és a következő célpont majd te leszel a kedves szomszédoknak. Kezdheted nézni az eladó házakat...

2014. szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/239 Gabiiiiii ***** válasza:
100%

kedves Buddha88


mikor felkeresed a holgyet,kerlek ne felejts el szolni nekem is,hogy tamogathassalak,siman osszeszedek a kutyas bandabol vagy 6 nagy feketet,akik halalra nyaljak a holgyet es a kolykeit is...Az enyem kulonosen verszomjas,egy agyban alszik a gyerekemmel,mikor melyikkel,es uvoltve ordit,ha csonget a postas

2014. szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/239 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!



Tudod mennyire veszélyesek a nagy fekete kutyák a kisgyerekekre? Kb ennyire:


(jólnevelt mudi kutyám, és a keresztfiam. Éppen a kutya farkát simogatja/fogja. A kutyámnak MINDEGY, csak simogatva legyen. Mert ÍGY NEVELTEM!!!!)


[link]


(bocs a minőségért, a jobbakat a húgom szokta készíteni a telefonjával)

2014. szept. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!