Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
 181/239 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező,


én is Anyuka vagyok, van egy meseszép 6 éves kislányom és emellett tele vagyok tetoválva, tetőtől talpig...(19 tetoválás borítja a testem, nyakamtól, mellkasomon át hátam, hasam, combjaim, vádlijaim tele vannak) és én is imádom a kutyákat, van egy 80 kilós Cane Corsonk és egy hófehér bullterrierünk (mindkettő "harci kutya") a lányom a kutyákkal nőtt fel, nem tüsszög a kutyaszőrtől és annak ellenére, hogy az anyja egy agyontetovált huligán, tudja, NEM NYÚLKÁLUNK BE A SZOMSZÉDOK LAKÁSÁBA, HA AZOK NINCSENEK OTTHON MEG PERSZE AKKOR SEM HA OTTHON VANNAK!!!! ezért szerintem nem kéne a széttetovált 20 éves csajt bántani, aki ott lakik a lépcsőházban a kutyájával, aki még soha nem mutatta az agresszió legkisebb jelét sem felétek sem a ház többi lakója felé. sokkal inkább meg kéne tanítanod a gyereked, ne nyúlkáljon be más lakásába. bár abból amiket írsz hamar kiderül mekkora egy iskolázatlan idióta vagy. csak mert fekete egy kutya és doberman attól meg fog támadni valakit :D ez egy vicc :D szerintem fogd magad a kölykeiddel együtt és zárkózzatok be Ti a pincébe!! jobb lenne mindenkinek! :D szerintem amúgy már megbántad, hogy felraktad ide ezt a kérdést, mert időközben beláttad mekkora paraszt vagy :D a kis csajnak üzenném, ha látja ezt: kitartást Édesem és SOHA ne költözz onnan el!!! hadd egye ezeket a parasztokat a penész, Te pedig élj boldogan a kiskutyáddal :)

2014. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/239 anonim ***** válasza:
100%
Jajj nagyon cuki, hogy még mindig jönnek a válaszok, Kedves Utolsó, tetovált anyuka! Remélem egyszer, ha "nagy" leszek, olyan leszek, mint Te!:) Sok sikert a gyerekhez és a kutyákhoz! Sajnos a kérdést szerkeszteni és törölni nem lehet, és mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/239 anonim válasza:
100%
Ezen a kérdésen nagyot nevettem és abban egyet értek az előttem azt íróval hogy "azt zárnám a pincébe aki ezt kitalálta" mivel nekem is van 2 "harci" kutyám (pitbull)és még senkinek és semminek nem támadtak neki! Az meg a másik hogy a gyerek minek nyúlna be a rácson akármiért? Istenem ilyen embereket :'D
2014. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/239 anonim ***** válasza:
100%
Nem te voltál az, aki pár hónapja hasonló kérdést tettél fel, majd közölted, hogy ez csak a kutatómunkádhoz kell?
2014. szept. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/239 8072 válasza:
100%
Aszta 186 válasz enyit se láttam még :D
2014. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/239 anonim ***** válasza:
100%

A nagytestű kutyák átlagban sokkal jobban neveltek, mint az idegbeteg, szaporított, elkényeztetett "gazdikedvence" kistestű kutyák, amelyeket nem kezelnek kutyaként. Na ezek harapnak. Ahogy látom, te még egy fűcsomóban is potenciális veszélyforrást vélsz felfedezni..

Ajánlok egy pszichiátert.

Hülye emberek.. Hülye, média által manipulált emberek mindenhol...(ha valaki nem értené, a kérdezőre gondolok)

2014. szept. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/239 anonim ***** válasza:
100%
Basszus Emese, bennem meg már épp felment a pumpa, hogy hogy lehetnek ekkora tahók, hogy szegényt csajt elzavarják :D Nagy megkönnyebbülés, hogy csak kitaláció volt.
2014. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/239 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem el, tényleg igaz lenne a kérdés? :D tényleg Debrecenben laksz és van egy dobid? :D (google)
2014. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/239 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Emese, ez oltári volt :D Gratulálok! :)

Sippara és a többiek, a kérdés egy kutatás volt ;)

2014. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/239 Szilvi & Argos ***** válasza:

Emese, nem semmi vagy :D

Sippara és a többiek, a kérdés egy kutatás volt csupán!!! :D

2014. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!