Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/239 anonim ***** válasza:
100%
2014. szept. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/239 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kutyások, kedves Fórumozók, kedves Kérdező!


Vallomással tartozom nektek. Válságba kerültem a kérdésre adott válaszokat és a Kérdező további hozzászólásait olvasva (bár csak a 13. oldal közepéig bírtam aggyal).


Magam is kutyás lévén szívügyemnek tekintem a kutyatartók közösségének társadalmi elfogadottságát, magam is törekszem a jószomszédi viszonyra, és próbálok mindenkire jó benyomást gyakorolni a két "nem könnyű eset" kutyámmal.


Igyekszem továbbá más kutyásokat is az általam jónak tartott irányba terelgetni, mert tisztában vagyok vele, hogy egy-két bigott elem hajlamos a kollektív bűnösség bélyegét rásütni egy adott társadalmi körre (jelen esetben a kutyásokra), mert volt egy-két negatív tapasztalata, vagy csak rossz dolgokat hallott. Ezért regisztráltam erre a fórumra, mert ez nem kifejezetten "kutyás" fórum, tehát leginkább a nem hozzáértő, amatőr gazdák írnak ide, és az esetek jó részében hajlanak is a jó szóra, ami szívmelengető érzés.


Ugyanakkor... ez a mostani kérdés rádöbbentett, hogy tök kilátástalan az egész. Ilyen mértékű hülyeséggel szemben tehetetlen vagyok - mintha a Himaláját próbálnám a zsebkendőm négy sarkában elhordani. Próbáltam magam emlékeztetni, hogy bizonnyal Teréz Anya, Gandhi és több más békeharcos is így gondolta rosszabb pillanataiban, mégsem adták fel, mégis küzdöttek, és végül valamit el is értek... de sajnos én nem rendelkezem olyan lelki erővel, mint Ők. Én csak egy átlag internetfelhasználó vagyok... na jó, valamivel azért talán az átlag feletti.


Aztán próbáltam azzal vigasztalni magam, hogy ez úgyis csak kamu. Több milliárd évünk volt az evolúcióra, vagy ha valakinek úgy tetszik, a Teremtés óta is elég sok idő telt el, nem létezik, hogy egy főemlős/Isten képmása (szabadon behelyettesíthető) még mindig a kékmoszatok szintjén legyen. Elvégre a stílusa nem is olyan szörnyű... a helyesírása egész kibírható a máshol tapasztalhatóhoz képest, képes egész mondatokat fogalmazni, ez pedig bizonyos szintű intelligenciát feltételez, tehát, röviden, nem lehet ilyen hülye.


De, tettem fel magamnak a kérdést, ha egy legyintéssel ráhagyom, hogy "úgyis kamu", vagy "ez reménytelen", akkor nem neki adom-e meg a győzelem látszatát? Szabad-e a személyes kényelem nevében feladni a küzdelmet a morális kérdésekért? Szabad-e gyengeséget, lustaságot tanúsítani, ha potenciálisan egy másik ember (esetünkben a tetovált lány) életének megkeserítése a cél? Nem emiatt a mentalitás miatt tart-e most ott az emberiség, ahol?


Közben tisztában vagyok vele, hogy a trollokat etetni nem szabad, mert szaporodnak és erőre kapnak.


Két ellentétes érzés viaskodik bennem. Egyrészt a vágy, hogy ne adjam fel, hogy próbáljam meggyőzni a tévedéséről a Kérdezőt (azt hiszem, abban megegyezhetünk, hogy téved), másrészt az ösztönös viszolygás az idiótáktól és az elvesztegetett, hiába eltékozolt értékes percektől, amelyekkel az én életem lesz rövidebb, ha leállok vele vitatkozni és győzködni.


Kedves Fórumozók, beismerem: képtelen vagyok dönteni arról, hogy mi a helyes ezen szituációban. Önmagam közt őrlődöm.

Köszönöm, hogy itt lehettem, most megyek és meghasonlok.

2014. szept. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/239 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Még egy utolsót reagálok, aztán hagyom a veszett ügyet, hiszen túl elvakultak vagytok, vagy rossz kategóriában tettem fel a kérdést.

Nem kell mindenkinek szeretni, vagy akár csak elviselni a kutyát, vagy a rendbontókat.

Egy új közegbe költözve, igenis a már ott uralkodó szabályok közé kell beilleszkedni, senki nem kényszerítette, hogy ide jöjjön. Ha nem tudunk békésen, nyugodtan élni, nyilván a kisebbségben levő kényszerül megadásra.

A gyereknevelési és saját képességeimet ócsárló kommentelők a saját szegénységi bizonyítványukat mutatták be, mert egy állatot előrébb tartanak, mint egy tisztességes embert, gyereket, valamint legalább olyan előítéletesek, amilyennek engem tartanak.

Természetesen éljenek csak ők is, de mindennek meg van a maga helye és ez nem egy belvárosi bérházi lakás!

Az, hogy mindannyian a rendbontó lány védelmében álltok, egyszerűen számomra elképzelhetetlen, hihetetlen.

Túlságosan elvakultak vagytok. A gyerekeim békében, nyugodtan nőjenek fel, ne lássanak maguk előtt rossz példát, és anyaként kötelességem ezért harcolni!

Nem érdekel, hogy ki milyen beteges felfogással képes emberként tekinteni egy állatra, én nem vagyok, és szerencsére mások sem.

Egészséges tartás és az idősek mögött sok év tapasztalat van, gondolom nem hiába tartják veszélyesnek a helyzetet.

A mai lakógyűlésen a többség a lány ellen szavazott, szívesebben látnánk újra az albérlőit a lakásban, szigorúan kutya nélkül. Szerencsére beleegyezett, hogy visszaköltözik Debrecenbe, így mindenkinek jobb lesz, mindenki békében élhet.

2014. szept. 4. 10:55
 164/239 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, a lakógyűlésen mindenki a lány ellen volt, ergo neked van igazad. Itt mindenki ellened van, logikád alapján nekünk van igazunk. De valamiért ezt mégsem látod be. Csodás.

Azért megmondhatnád hova költözik, sütnék neki egy tortát. Egy hónapot ilyen emberek közt kibírni nem semmi.

2014. szept. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/239 anonim ***** válasza:
92%
Csak gratulálni tudok! Őszintén remélem, hogy ha a csajnak van egy kis eze, egy egész román putrit költöztet oda maga helyett! Na, akkor aztán lesz mitől fosnotok, azok pedig aztán magasról tojják le, ki, mit szavazgat meg egy ilyen nevetséges gyűlésen.
2014. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/239 buddha88 válasza:
100%
attól, hogy elköltözött szegény csajszi te még nyomorult vagy, és sajnos a kölkeid is azok lesznek, mert ezt látják... az evolúció igazán ki szelektálhatna téged a szaros lakó közösségeddel együtt :) bárcsak tudnám, hogy hol laksz... tuti ki venném a lakást :D
2014. szept. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/239 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is békében élhettetek volna, ha akartatok volna...


Ügyes vagy Kérdező, most már csak a környék csöveseit, a zsebtolvajokat, a pedofilokat, a betegségeket, veszélyes tárgyakat kell kiszavaznotok a világból...


Én anyukám 7 gyereket nevelt fel. Végigdolgozta az életét. Nem szereti a kutyákat, de soha, SOHA nem piszkálódott volna csak azért mert valaki máshogy öltözik, más stílust képvisel.

Ez a tetted nem az anyaságodat dicsőíti, hanem az emberi hülyeség mérhetetlenségét.


Örülök, hogy olyan házba sikerül költöznöd, ahol mindehhez támogatókat is találtál...

Azért máshol ezt ne nagyon próbálgasd, mert a kommentek alapján kevés ember tűri ezt a fajta viselkedést.

2014. szept. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/239 anonim ***** válasza:
100%

Na most lettem biztos benne, hogy kamu.

A kérdező tegnap délután még az internet közösségéhez fordul, hogy mit lehet tenni.

Ma reggel egy idős néni kificamítja a bokáját a Sátán kutyája miatt.

Ma délelőtt kiszavazzák a lányt a villából.

Nemár...

2014. szept. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/239 anonim ***** válasza:
100%
Nekem írt priviben, Miskolcon van ez a lakóközösség. Sajna többet nem tudok...
2014. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/239 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak azért írta, hogy ezzel végszóként magának adjon igazat.


De tök mindegy mit miért írt. Valójában nem is kellene foglalkoznunk vele. Szemmel láthatóan csak fontoskodik és okoskodik. Ugyanazt kell tenni, mint az acsarkodó visítozó öregnéni pincsikkel - szó nélkül elmenni mellette, ahogy a lány is tette.


Ha igaz amit írt, akkor annyiban jó, hogy szemmel láthatóan az emberiség kutyagyűlölő idióta része, arra a házra korlátozódik. Annyival is kevesebb szaladgál a nagyvilágban. Gettósították magukat....remélhetőleg a maradék már nem fog sok vizet zavarni :)

2014. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!