Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
 201/239 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt, hogy két legyet ütöttem egy csapásra: kipróbáltam milyen egyedül élni és megvan a diplomamunkám is:)

Az az igazság, hogy azt, hogy mit hogyan konceptualizálnak az emberek, amikor a lakókörnyezetükbe az életmódjuktól teljesen idegen "létforma" kerül, nagyon szakirodalomból nem lehet megtudni. Így is, viszonylag szűk fókuszcsoporton teszteltem az elméletemet az előítéletességről és egyszerre több tényezős a dolog, úgyhogy ha tovább szeretném vizsgálni, fog kelleni majd egy biológus, hogy biztosak legyenek az adatok, valamint legalább egy hasonló kísérlet még, hogy kiderüljön, vajon az húzza fel jobban a kis proli agyukat, ahogy én kinézek, vagy elég olaj a tűzre maga a kutya...

És persze lehet majd ezt összevetni különböző kutyás közösségek bizonyos válaszreakcióival is, illetve azt kutatni, mennyivel teszi befogadóbbá az egyént az, hogy tart társállatot, vagy nem, és még kb 1000 féle formában tudom hasznosítani, tehát végülis megérte :D

És rengeteget tanultunk, a kutya is, meg én is. Ő sokkal jobban megbízik bennem, én meg sokkal magabiztosabb falkavezér vagyok és kezdem érteni a dobi-lelket:)

Ja, mégvalami! A kommentek közt volt egy kép, ahol sok dobi fekszik egy csaj körül: az külön zseniális!

Persze a gyerekek közt dolgozó rotti-nj keverék is az!

És gratulálok minden hozzászólónak, ma este lefekvés előtt veregessétek meg a vállatokat, mert kelletek a világnak!

2014. szept. 4. 20:33
 202/239 anonim ***** válasza:
100%

Ez tetszett. Nem hinném egyébkét, hogy a kinézetről van szó. Én átlagosan öltözködöm, bár metal és rock zenét hallgatok, de ez nem látszik rajtam, nincs se piercingem, sem tetkóm, szóval semmi kirívó nincs rajtam, mégis én vagyok a ház démona a 3 kutyámmal (az egyik 'harcikutya':D)

Én már nagyon rosszul tűröm ezeket a dolgokat, ezért is tervezek egy kertes házba elköltözni.

2014. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/239 anonim ***** válasza:
67%
Fu, nem tanácsokat akarok osztogatni, meg nem szeretnék okoskodni, de ha komolyabban akarod vizsgálni az embereket, akkor nem szerencsés kis prolikként tekinteni rájuk, mert óhatatlanul is egyoldalú lesz a vizsgálatod. Előre meglesz, hogy mit szeretnél eredményként látni, és ahhoz igazítod majd a kísérletedet. Szóval óvatosan a kis proli agyakkal.
2014. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/239 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak bizony nagyon igaza van, így valóban nem lesz hiteles a vizsgálat. Én alapból proliként tekintek a 80 %-ukra, ezért sem lettem pszichológus:)
2014. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/239 A kérdező kommentje:

Hát... nekem van tetkóm is, piercingem is... mondjuk egyelőre nem vagyok tejesen szétvarrva, de tervben van, mert szerencsére ha nagyon muszáj, van alapozó:)

Amúgy ezek ilyen tipikus panelpatkányok, jobb is a kertesház... Nevezzetek lustának, de az első 2 hétben kínszenvedés volt felkelni 5kor, hogy lemozgassam a kutyát és véletlen se akart felkelniXD Volt, hogy még az ágyban tettem rá a pórázt és fekve húztam ki az ajtóig. Utána meg mentem dolgozni (mekibe...kb mekiskaja-szagot párologtam mikor hazaértem, soha többet nem eszek ott), aztán megint séta, közben a házban mászkálás alatt felvett dolgokat rendszerezni, rögzíteni stb... mindezt úgy, hogy megakadályozzam hogy az utunkba kerülő hisztis padlócirkálókat egyenként módszeresen felegye a kutya labdával a szájában, meg miután agyonrugdos, dobjam is el neki... aztán fel, korzózás, adatrögzítés stb, esti séta plusz futkorászás és kb eldőltem az ágyban.

A legrosszabb amúgy az egy hónapban a szag volt. A nagyon kisgyerekeknek (főleg, ha be vannak zsúfolva), nagyon hamar lesz egy jellegzetes szaga, ugyanúgy, ahogy az öregeknek is, és ez a penész+ noname mosószer és romlottej+ olcsóchips szag baromi hamar beeszi magát minden cuccba. Néha még mindig érzem, pedig már 20.a előtt hazajöttem... guszta... szegény kutya mit élhetett megXD

2014. szept. 4. 21:08
 206/239 A kérdező kommentje:

Tudom, én eleve nem lehetek előítéletes, viszont így utólag nyomorék az összes és fujj és eltépném a torkukat.

Viszont ez úgy indult, hogy ki akartam próbálni egy feltevést, pont az előítéletességről, nagymutter meg pont rám hagyta a lakását (pedig világ életemben utált szegény) és mivel direkt nem mentünk hozzá sosem, tudtam, hogy ez már egy jól beszokott közösség, ahova kár lenne nem bedobni egy bombát. Csupa jóval 60 fölötti, meg többgyerekes anyuka, az előítéletesség fészke. Egyébként előtte kikértem több ember véleményét és tényeg nagyon igyekeztem a kutatás szempontjából csak jegyzetelni meg heyzetleírni és minimálisat kommunikáltam velük, csupán éltem az életem.

Később elemeztem ki az egészet, most tartok ott, hogy össze kéne pakolni egy nagy egészbe, hogy ne a szobám falán csoportosuljanak a részegységek.

2014. szept. 4. 21:17
 207/239 Szilvi & Argos ***** válasza:

Bocsi, a gyik és a netem sokszor nem jön össze, azért a többszöri válasz!


A végeredményről majd itt beszámolsz Emese? Akár egy link címmel privátban :)


Egyébként a leírásban bérház szerepel. Most Nagyid lakása volt, vagy bérlakás? Mert ha nem saját tulajdon, hanem minden lakás bérlakás, akkor valóban kikötheti a tulaj, hogy tilos kutyát tartani :( Erre még kíváncsi vagyok :D

2014. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/239 A kérdező kommentje:

Lakás... panel, bérház, tömbház...igazából fiingom nincs, melyik, tízemeletes... sajnos társasház-definiálásban nem vagyok otthon:S Lehet érdemes lenne belerázódni, ha akarok bérlőket...

Szóval nagyié volt, ő meghalt, rám hagyta. Tehát most max én adnám bérbe. Legszívesebben amúgy kutyásnak-cicásnak, de amilyen hozzáállással ott találkozna... "mindenállatbüdöskoszosvadállatfujjfujj"... pedig amúgy nagyon kevés főbérlő enged háziállatot sajnos.

2014. szept. 4. 21:47
 209/239 A kérdező kommentje:
És igen, természetesen a félév végén már az eredmény is kézzelfogható lesz, és meg is osztom:)
2014. szept. 4. 21:49
 210/239 anonim ***** válasza:
100%
A családi kapcsolatok kategóriába nem akarod kirakni kíváncsiságképp? :D
2014. szept. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!