Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/239 Dracena válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Először is, lakógyűlést nem akkor szoktak összehívni, délelőtt, mikor mindenki dolgozik. LEgyél már ennyire észlény, ha már kamuzol...

Másodszor, valóban rossz kategóriában tetted fel a kérdésedet, inkább a paranoiás betegségekkel foglalkozó kategória bírná azt el, amit itt művelsz.

Látom nagyon uncsi a kölöknevelés, csak nehogy halálra unatkozzátok magatokat a békés lakóközösségetekben...:)

2014. szept. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/239 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap este sokat gondolkodtam ezen a kérdésen, és arra jutottam, hogy kamu. Tudod miért? Ha tényleg segítséget akartál volna kérni, akkor nem egy olyan topikba írtad volna ki a kérdést, ahol köztudott, hogy kutyabolondok vannak (mint jómagam). Viszont, tételezzük fel, hogy igaz, az állítólag néni állítólag bokaficama sem történhetett meg, hiszen az nem megy ki csak úgy magától, ahhoz komoly trauma kell (értsd: belelépsz egy gödörbe, szintén tapasztalat); és ami végérvényesen megdönti a szavaid hihetőségét, délelőtt sehol nem tartanak lakógyűlést, és senki nem dönt úgy, hogy egyik napról a másikra visszaköltözik egy másik városba.
2014. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/239 anonim ***** válasza:
100%

Azon kivűl,hogy citeráztok bezárt ajtó mögött és a gyerekedet is "előneveled" erre a nagykutyamegesziakisgyereket" elmebajra, tehát ezen kivűl beszéltél már a kutya gazdájával?


Tudod az, hogy valaki tetovált, meg kék-zöld-lila haja van, pöttyös és kockás előfordulhat hogy különb ember nálad is.


Az pedig, hogy a pincébe zárja a kutyát.....hát tudod itt verted ki nálam a biztosítékot rendesen, valami parázós nebáncsvirág banda lehet ez a lakótömb, fiatal emberek így csak valami szektában gondolkodnak mint ti.....bakker

2014. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/239 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést korrigálnom kell az előbbi leírt egyik mondatomat:


......előfordulhat hogy különb nálad is


helyett


hétszentség, hogy különb ember nálad.


Végigolvastam a hozzászólásaidat és erre a konklúzióra jutottam...

2014. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/239 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Na, szóval Miskolc...még a sulit kéne kideríteni, és mennénk is a kutyámmal "megijeszteni" a gyerekeidet kérdező!!! Budapestiek lévén, voltunk Eger környékén is már iskolákban, úgyhogy RETTEGJ!!! A gyerekek még menthetőek lennének, főleg két FEKETE, NAGY, VADÁLLATtal, akik pacsit adnak, hasit vakartatnak és millió trükköt mutatnak be.

Tessék, itt van a két fekete vadállat, akiktől annyira be vagy szarva.

[link]

Láthatóan rohadtul félnek a gyerekek....

[link]

A bal szélső kutya az én "harci kutyám", roti-nj keverék!

[link]

2014. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/239 anonim válasza:
100%
A kérdező utolsó reagálásából számomra egyértelművé vált, hogy kamu a sztori, bár ezt már gyanítottam egy ideje. Gratulálok a szociológus palántának, betalált a sztorija! :)
2014. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/239 anonim ***** válasza:
100%
ha mégsem nem kamu, akkor kívánok nekik olyan tömbtársakat, amilyenek ők maguk. :p
2014. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/239 anonim ***** válasza:
60%

Köszönöm a válaszokat és elnézést kérek mindenkitől, akit sikerült felhúzni!

Névtelenül vettetek részt egy szociálpszichológiai adatgyűjtés végstádiumában!

A diplomamunkámhoz gyűjtök adatot, ezt a kérdést pedig egy kérdőíves adatgyűjtés és egy személyes interjú is megelőzte egy hasonló mentalitású anyukával, mint a kérdés fiktív feltevője. A tömb valahol Miskolcon (pontos adatot nem oszthatok meg) tényleg létezik, és a megfigyelés szempontjából saját magam költöztem oda a nyár folyamán, mellyel saját kutyámat és magamat is nagy feladat elé állítottam.

A kérdés kiírásában és a hiteles "anyakommentek" megírásában a saját anyukám segített. (Köszi, anya:))

Nagy öröm volt olvasni a kommenteket, örülök, hogy élek valahol itthon ilyen összetartó kutyások!

Sajnos az "anyakommentek" nagy részének igen sok a valóságalapja, éppen ezért, szeretnék később munkásságom során alaposabban is foglalkozni a témával, az emberek oldaláról.

Azt előre leszögezném, hogy a kérdés sahol nem fog megjelenni, csupán önigazoló és a saját munkámat, állításaimat ellenőríztem vele.

Köszönöm mindenkinek a részvételt, a hozzászólásokat!

További szép napot:)

2014. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/239 anonim ***** válasza:
100%
Ja és bocsánat, az előző hsz-nél kimaradt a nevem:) emese92 voltam/vagyok :D
2014. szept. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/239 sippara ***** válasza:
82%
Jaj cica, teljesen kiment a fejedből, hogy a normális emberek dolgoznak hétköznap délelőtt, így ekkor nem is tarthatnak lakógyűlést, mert a lakók kétharmada el sem tudna menni - ugye nem mindenki olyan otthon tespedő segg, mint te (neked se tespedned kéne, mert ugye gyereknevelésért kapod a pénzed, meg azért, nehogy Amálka azzal a sok eszével elmenjen a legközelebbi állatkertig és bedobja a labdáját a krokodilok közé, majd bemásszon érte - most, ezt írva esett csak le, hogy a kölykök valószínűleg tőled örökölték az eszüket és deduktív képességeiket, így TÉNYLEG életveszélyt jelent rájuk gyakorlatilag minden és bármi, ami bármilyen körülmények között képes életveszélyes sebet okozni... én a késeket is kidobnám, még a végén Amálka megpróbálja lenyelni.)
2014. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!