Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
 221/239 anonim ***** válasza:

Okés, akkor mostmár tudom. Akkor nálunk csak szleng ez a "bérház"-dolog. Egyébként itt kb. minden bérház, ami legalább 4 emeletes, de komolyan utána nézek, mert idegesítXD

Amúgy nem kaptunk túl sok használható választ a másik kérdénél :S

2014. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/239 anonim ***** válasza:
100%

Óbammeg. Egy éves a lányom, olyan helyre költöztünk, ahol közös udvarra nyílnak a házrészek bejáratai. Van egy nagytestű keverék (doberman és valami bundásabb jószág lehetett a szülőpár) és egy kistestű csivava-tacskó keverék.


Konkrétan a másodikat próbálom távoltartani a gyerektől, mert egyrészt az ő gazdája tojik a kutyanevelésre, másrészt az a kutya tényleg mindent és mindenkit megpróbál megtámadni. Az egy évest még arcon tudja harapni, nekem max a zoknimat húzza le.


Ja, mindkettő fekete, a kisebbik úgy 3 kg lehet és kisebb, mint egy macska.

A különbség mégis az, hogy az egyiket nevelte a gazdája, a másikat nem. Az egy éves lányomat meg egyszerűen nem hagyom felügyelet nélkül az udvaron. A kisebb kutyát meg igyekszem én trenírozni, valamennyi haladást már elértem vele.

2014. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/239 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én az agyonnevelt kutyák híve vagyok, és ha visszaolvasol,láthatod: enyém a dobi

Nem vagyunk gyerekpártiak, eleinte volt is belőle probléma, de megoldottuk, mert azért van olyan kutyám, amelyik imád tanulni, meg a fenekemben lógni, hogy a maximumot hozzam ki belőle, tehát igyekszem "agyonnevelni". Készülünk egy BH vizsgára, aztán jön majd minden egyéb.

Tehát igen, én is úgy gondolom, hogy a kutyát nevelni kell, viszont én nagyon kutyás gazdi vagyok (bár van cicám is), gyerekem nincs, és maximum is csak 10 éves tervben szerepel. Ezért érdekelt volna nemkutyások vagy nagyongyerekesek válasza, és ha fentebb olvasol, nem csak engem:)

2014. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/239 anonim ***** válasza:
100%

Egeszen erdekes latni a masik kerdesnel a valaszokat, hogy ott mennyien vannak a kerdezo oldalan, csak azert, mert abszolutt hozza nem ertok.

Es hogy mennyire nem olvassak el az elozo valaszokat (erdekes, itt rengetegen visszautaltak regebbi valaszokra is, hiaba volt mar akkor is 50 feletti valaszzszam.

Itt a hozzaertok megoldast kerestek, ott a laikusok inkabb csak azt, hogy kiirhassak az indulataikat (oke, itt is volt olyan, de a jellemzo a megoldas kereses volt)


Emese, szerinem ird ki a kerdest a csaladi kapcsolatokban, a masik oldal szemszogebol is, erdekes lenne.

2014. szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/239 anonim ***** válasza:
100%
Egyre inkább hajlok arra, hogy ha egyszer lesz rá elég pénzem, megkutassam milyen különbség van a kutyatartók és a nemkutyások közt:)
2014. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/239 anonim ***** válasza:
100%

#222 vagyok. Oké, most olvastam vissza, vizsgára tanulok és csak benéztem az előbb.


Egy kutyás sztorit azért hadd osszak meg, kicsit kapcsolódik a témához, még ha kamu is volt a kérdés: volt egy yorkshire terrierem, előző gazda kidobta, kb fél évesen került hozzám, addig nem volt túl jó élete. (Szőke plázacica díszkutyája volt, zéró nevelés, de néha elverte, ha az ágyra szart)


Mivel terrier, elég keményen kellett fogni, hihetetlen következetességgel, mert próbálta átlépni a határokat. Sok-sok foglalkozás és gyakorlás után lett belőle egy nagyon kezelhető, szófogadó kutya.


Amíg az elején tartottunk és próbáltam szocializálni (ez sajnos sikertelen lett, azóta se barátkozik kutyákkal, pedig már 4 éves), elvittem egy kutyás parkba.

Azzal kezdte, hogy megharapott egy Staffit... A staffi előtt le a kalappal, nem harapta ketté, hanem megfogta és errébb hajította. Némi nyálas bundán kívül semmi baja nem lett, csak hempergett egyet a fűben.


Szóval egy ilyen helyzetben az én zsebkutyám leszerepelt, a Staffordshire pedig dicséretes módon felmérte a helyzetet és nem élt vissza az erőfölényével, hiába őt támadták meg.

2014. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/239 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én biológus vagyok. ;) Ha gondolod, hogy szükséged van ilyen jellegű szakmai segítségre, keress meg bátran.
2014. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/239 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóelőtti: az én ideiglenes staffim is ugyanezt csinálta az elmúlt 2 hónapban több ízben is. Kis félrenevelt kutyák többször nekimentek, ő meg le sem reagálta, hanem odébbment (nagyobbakkal is békés, de rájuk azért odamordul, ha olyan van), most meg az egyik legjobb haverja az egyik ilyen elnevelt kutyus:)
2014. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/239 Kliszta ***** válasza:
100%
Nem ertem a masik posztnal miert kellett lebuktatni a kerdezot :/
2014. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/239 anonim ***** válasza:
milyen másik poszt? :)
2014. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!