Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy dominanciából agresszív...

Egy dominanciából agresszív kutya szocializációja hogy zajlik a Cerberoshoz hasonló szemléletű iskolákban (vagy pont ott)?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egy komplett leírás érdekel, ami alapján szocializálhatom a világ összes problémás kutyáját itthon, de az érdekelne, hogy kb. milyen módszerekkel dolgoznak ezen a téren, mire fektetnek hangsúlyt, és kb. mik vannak egy ilyen szocializációs foglalkozáson vázlatosan.

Úgy láttam a cerberosban ezek az órák csoportban vannak, és azt írják, van elengedés is. Ezt kicsit furcsállom, elvégre ha két eléggé domináns, agresszív kutya összetalálkozik, és a gazdáknak ez még csak mondjuk az első órája, akkor gáz van. :D Vagy ilyenkor intézik az oktatók?

Egyébként viadaloztatott kutyák rehabját is ilyen csoportban csinálják?


2015. jan. 3. 23:20
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
59%

Cerbis "light" szocit láttam párat néhány éve, az volt félősöknek és a komolytalanul agresszíveknek, és értelemszerűen nem eresztették őket össze csak úgy; a nagyon gázos kutyákat meg eleve a másik szocis foglalkozásra vitték, a verekedtetett kutyákkal pedig általában otthon dolgoztak, vagy oktatáson kívül a sulin.

Maga a szoci nagyjából úgy nézett ki, hogy először pár hét alatt helyrerakták a falkasorrendet, általában falkából kizárással, merthogy az elég hatékony, aztán kezdték el kutyákkal összeengedni (saját normális kutyákkal, nem az agresszíveket ketrecharcoltatták egymással, micsoda marhaság ez), szájkosárban, kannával. Ilyet egyet láttam konkrétan, hát nem kellett kétszer megismételni, és gazdi is tök lelkes lett utána, hogy jé, tényleg működik. Elkezdett otthon is kannával járni sétálni meg komolyan venni a falkavezér-kérdést (addig csak úgy tessék-lássék csinálta), és láss csodát, rendberakta a kutyát.

2015. jan. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
49%

Ja, a komolytalanul agresszív a könnyen kezelhető és harapni nem akarót jelentette, ahogy elnéztem, de attól még nem félelemagresszió volt, hanem nettó parasztkodás. Félőseket nyilván nem kannáznak össze csak úgy.

Maga a foglalkozás pedig nagyrészt elég passzív volt a gazdáknak, beszélgetés volt sok, meg elküldték őket sétálgatni a területen (pórázon), közben megfigyelték, hogy hogy viselkedik a gazda a kutyával és fordítva, meg hogy reagálnak a többi sétálgatóra, volt egy-két gyakorlat (pórázon láb mellett elsétálni egymás mellett, ilyesmik), de a lényegi része igazából a beszélgetés volt, mármint a gazdáknak, és eleinte. Aztán jöhetett a gyakorlat, de az foglalkozás végén, külön volt, amikor én láttam.

Láttam a durvább szociról is egy agresszív kutyát, őt éppen kivitték egy sajáttal sétálni, szájkosárban, kannával, gondolom akkor tanították meg gazdit helyesen kannázni, hogy otthon is tudja kezelni a kutyát.

2015. jan. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. jan. 4. 07:53
 14/41 anonim ***** válasza:
45%
a maximális engedelmesben, kézbentarthatóságban hiszek, és abban, hogy nem bandáztatni kell, hanem minél több időt eltölteni a kutyával, hogy a gazdája legyen számára a világon a legjobb dolog.
2015. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
60%

Az elsőnek adok igazat én sajnos végig is néztem egy ilyet :(

A gazda már sírt a végére :(

2015. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

14-es: és cerberos(hoz hasonlószemléletű) oktató vagy, vagy most így tulajdonképpen hogyan válaszoltál a kérdésre? :)

15-ös: én is láttam már síró gazdit tükör kutyaoviban, mert miután büszkén elmesélte, mikor hogyan veri meg a 4 hónapos kutyáját, és miért, azt már nem bírta nézni, hogy szegény óriástestűjének néha kicsit meghúzták a pofiját játék közben kb. feleakkora kölykök. Hülye gazdik vannak. :) Engem a módszer érdekelne, aztán majd elgondolkodom rajta, hogy egyetértek-e vele, ha egyszer majd lehetőségem nyílik, megnézem-e. Ilyen netes sztorik alapján nem akarnék elzárkózni tőle.

2015. jan. 4. 14:22
 17/41 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenki válaszát köszönöm, mindenki kapott zöld kezet. Hogy a válaszok mi alapján lettek mások által lepontozva, azt mondjuk nem értem. :D

Logikus lenne, hogy a rivális iskolák híve lepontozzák egymást, de pont a legmasszívabban tükrös és cerbis hozzászólások 100%-osak. :D


A 80%-os válaszoló alternatívája is érdekel még. :)

2015. jan. 4. 14:26
 18/41 anonim ***** válasza:
46%
En azt tartom megfelelonek, hogy a gazda eloszor alakitson ki normalis kapcsolatot a kutyajaval, tudja tiltani, feloldani. Ezek utan johet a rehabilitacio. De az egyen modszerekkel nem ertek egyet, hogy agressziv kutyahoz kanna es tobb hetes kizaras kell. A kizarast es falka elmeletet alapbol ostobanak, elavultnak tartom. A kutya nem falkaban el, a rossz szocializaciot pedig nem megfelemlitessel, a kutya csaladbol, megszokott eletebol valo kizarassal, elutasitassal kell helyrehozni. Szerintem nincs modszer amit itt le lehet irni, hanem a gazdan, kutyan mulik minden.
2015. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Köszi. :) A válaszod alapján arra tippelek, hogy te is tükrös vagy, de szólj, ha nem.

Ha viszont igen, akkor elárulom, hogy én is. :) És szerintem pont az első hozzászólásodhoz hasonló megnyilatkozások miatt vélekednek a tükrösökről sokan úgy, ahogy. Nem azt mondom, hogy egyet kell értened feltétlenül a cerberosos módszerekkel, de az első válaszod stílusa szerintem feleslegesen személyes és provokatív. Persze ez csak az én véleményem, azt kezdesz vele, amit szeretnél. :)

2015. jan. 4. 15:37
 20/41 anonim ***** válasza:

Igen, az nem túl bizalomgerjesztő, amikor valaki úgy mond véleményt egy módszerről, hogy nem ismeri behatóan, ellenben magabiztosan nyilatkozik róla merő rosszindulatból olyanokat, amik nem igazak. Eltúlozva, mintha bizony tudná, hogy úgy használják (és csak úgy lehet használni), ahogy nyilvánvalóan hülyeség, retardáltnak nézve ezzel a kiképzőket és a gazdákat is, viszont figyelmen kívül hagyva a nyilvánvaló eredményeket, amiket rossz és rosszul használt módszerrel nem lehetne elérni.

A kizárás nem megfélemlítés (sőt, félénk kutyáknál is kitűnően alkalmazzák, nagyon meg tudnak nyugodni és felbátorodni attól, ha ilyen telibe egyértelműen leveszik róluk a felelősséget), a Cerbi meg nem egyensulibb, mint a tükör, viszont rehabban messze felülmúlják az eredményeik a tükrösökéit, és nem azért, mert egy csomó idegroncs kutyát gyártottak, és pisztolyt fogtak a sírva menekülő gazdák fejének, hogy márpedig csak azért is jót fogtok mondani rólunk, ha holnap elaltatják a kutyátokat. Ez hülyeség, kicsinyes és rosszindulatú dolog. A Cerbi sem tökéletes, vannak dolgok, amiket én is másképp csinálok (és remélem másképp fogok tíz év múlva is), van, akinek kifejezetten nem javaslom őket, de ettől még nem szidom se a módszert, se semmit, mert tudom, hogy egy csomó jó dolgot csinálnak, és még mindig sokkal jobbak, mint a hagyományos beleszarós sulik (rángatósnak már nem nevezném őket, mert nem azok, csak szarnak a gazdák fejére, mert nem idegbeteg munkakutyájuk van). Sőt, a tükörsulik szidásáról is igyekszem leállni, mert tudom, hogy ott sem egész nap csak a hülyítés megy, egy csomó értelmes dolgot mondanak-csinálnak, amiből lehet tanulni, a problémáimat meg megpróbálom megtartani magamnak, ha nem kerül szóba így telibe.

Ha pedig én véleményt mondok a tükrösök problémakezelési képességeiről, az azért van, mert nem egy olyan kutyával találkoztam és dolgoztam, akiket a tükrösök nem tudtak (vagy akartak) helyrerakni, vannak tükörsuliban segítő ismerőseim, akiktől tudok kérdezni, nem vaktában lövöldözök. És akkor is igyekszem csak a pesti sulikat minősíteni, és kiemelni, hogy vidéken általában jobb a helyzet, illetve hogy a pestiekből sem ismerem mindegyiket, de hogy nekem attól még ez és ez a tapasztalatom a tükörsulikról. Az korrekt. Egy általad valószínűleg nem értett módszert beállítani terrornak viszont nem korrekt.

2015. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!