Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy dominanciából agresszív...

Egy dominanciából agresszív kutya szocializációja hogy zajlik a Cerberoshoz hasonló szemléletű iskolákban (vagy pont ott)?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egy komplett leírás érdekel, ami alapján szocializálhatom a világ összes problémás kutyáját itthon, de az érdekelne, hogy kb. milyen módszerekkel dolgoznak ezen a téren, mire fektetnek hangsúlyt, és kb. mik vannak egy ilyen szocializációs foglalkozáson vázlatosan.

Úgy láttam a cerberosban ezek az órák csoportban vannak, és azt írják, van elengedés is. Ezt kicsit furcsállom, elvégre ha két eléggé domináns, agresszív kutya összetalálkozik, és a gazdáknak ez még csak mondjuk az első órája, akkor gáz van. :D Vagy ilyenkor intézik az oktatók?

Egyébként viadaloztatott kutyák rehabját is ilyen csoportban csinálják?


2015. jan. 3. 23:20
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Alfa kutyasulis meghajtás volt, amin kikergettèk a kutyát ès oktatói sorfallal tolták szerencsètlent - láttam a vidit.

A tm-hez annyi köze van, h vmit tanultak ott (onnan vált ki az alfa meg korábban, amìg nem volt nevèn nevezve a módszer, a cerbi is), szóval csináltak vmit, amit nem kutyára szabottan, mocskos szarul kiviteleztek hozzá nem èrtők.

2015. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
75%

Én "hagyományos", munkakutyás suliba járok, nem tükörbe. Valóban, nem ismerem behatóan a cerbis módszert, szerencsére sosem keveredtem közéjük, csak a videóikat látom, és az elrontott, félősen kikerült kutyákat. Igen, igazad van, nem kellett volna ilyen hevesen írnom róluk. Az első perctől kezdve, ahogy hallottam róluk, nem szimpatikusak. Eleinte csak az nem tetszett, hogy elkérnek egy rakat pénzt -kb. annyit, mint a tükrösök- tanfolyamokra, de a gazdik semmit nem érnek el a kutyáikkal! Semmi munka nincs ott! Rövid pórázon rángatják végig az ebeket, akiknek semmi lábnál követésük nincs. Ülni, feküdni látszólag maguktól nem tudnak. De akkor mire az a sok pénz? Még egy versenyen sem láttam tőlük kutyát, ami azért jelent valamit.

Később pedig a rehabjukról is csak rossz tapasztalataim lettek. A kannázás, ordítozás nekem nagyon nem tetszik, nem így kell kutyát nevelni, pláne nem elrontott kutyát. Én is egyet értek, hogy túl nagy divat lett, hogy minden kutyát bandáztatni kell.

A falkából kizárás pedig baromság, mint írtam már csak azért is, mert az ember nem falkavezér.

2015. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy kifejtetted. :)

Akkor már csak annyi: Tudnál linkelni számodra kiábrándító videókat?

2015. jan. 4. 19:28
 34/41 anonim ***** válasza:
Nincs már fent sajnos, leszedtèk :/
2015. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
a KG-s videonál nem fogom azt hazudni, hogy elveszett a link, stb. mert megvan, viszont a gazdi a mai napig magát okolja, hogy megengedte, hogy ezt tegyék a kutyájával. nem az Alfásról beszélek, az is csuny munka volt, de ez botrányosabb. Amilért nem teszem közszemlére, az egyszerűen az, hogy a gazdi tulajdonát képezi, igy az ő engedélye nélkül ugy gondolom, hogy nem lenne korrekt. és valóban nem a kérdésedhez kapcsolódik a válaszom, arra akartam ezzel rávilágitani, hogy megfelelő foglalkozással, jó kapcsolattal, maximális kézbentarthatósággal nemhiszem, hogy olyan nagy szükség lenne ezekre a szocikra. Ez megint a mai kor vivmánya, maiért pénzt lehet kérni. Ráadásul sok helyen fel sem ismerik rendesen a kutya idegtipusát. De elnézést, hogy le mertem irni a véleményem.
2015. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Csak így kb. olyan, mintha ez a KG-s videó nem is létezne. :)

Nincs bajom azzal, hogy ezt leírtad, egyszerűen írtam, hogy ez nem válasz a kérdésemre.

Egyébként szerintem sokszor a szocikon pont a kézben tarthatóság az egyik hangsúlyos dolog. :)


Egyébként úgy tudom, az Alfa suli még mindig létezik, csak városi kutyák iskolája néven.

2015. jan. 4. 22:12
 37/41 anonim ***** válasza:
sajnos létezik, de ne provokálj, ugysem fogom megosztani:)))
2015. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Milyen problémával ment a kutya gazdája KG-hez az említett videóban?
2015. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy nem. Csak mondtam, hogy így érvelni is elég gyenge vele. :)
2015. jan. 5. 15:40
 40/41 anonim ***** válasza:
a kutyának nem volt semmilyen problémája, "csak" bemutatták rajta, hogy , hogy néz ki az agressziókezelés, és a meghajtás.
2015. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!