Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy dominanciából agresszív...

Egy dominanciából agresszív kutya szocializációja hogy zajlik a Cerberoshoz hasonló szemléletű iskolákban (vagy pont ott)?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egy komplett leírás érdekel, ami alapján szocializálhatom a világ összes problémás kutyáját itthon, de az érdekelne, hogy kb. milyen módszerekkel dolgoznak ezen a téren, mire fektetnek hangsúlyt, és kb. mik vannak egy ilyen szocializációs foglalkozáson vázlatosan.

Úgy láttam a cerberosban ezek az órák csoportban vannak, és azt írják, van elengedés is. Ezt kicsit furcsállom, elvégre ha két eléggé domináns, agresszív kutya összetalálkozik, és a gazdáknak ez még csak mondjuk az első órája, akkor gáz van. :D Vagy ilyenkor intézik az oktatók?

Egyébként viadaloztatott kutyák rehabját is ilyen csoportban csinálják?


2015. jan. 3. 23:20
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
Mi voltunk a cerberosban, úgyhogy tudok személyes tapasztalatot írni: az az iskola egy nagy nulla! A kiképzők nem szimpaikusak (de ez szubjektív, bár ez lett volna a legnagyobb baj). nekem egy 2 éves németjuhász keverékem van, aki emberekkel cukimuki, de más kutyákkal kölyökkora óta problémás. Sok helyen javasolták a cerberost hát elmentünk a szocilaizációra. az egész nem állt másból, mint hogy körbe körbe sétáltunk rövid pórázon és amikor a kutya ránézett egy másik kutyára, akkor hozzávágtak (vagy volt, hogy mellé) egy nagy műanyag kannát meg jött az üvöltés, hogy forduljak el. Az, hogy mi miért történik vagy hogyan kezeljem, azzal semmi sem volt, megkaptam hogy 1 hétig ne szóljak hozzá és attól majd helyrejön az agya. Az óra végére a kutyából ömlött a nyál gondolom az idegtől, a legkisebb zajra is összerezzent. Soha többet hozzájuk!
2015. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!