Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy dominanciából agresszív...

Egy dominanciából agresszív kutya szocializációja hogy zajlik a Cerberoshoz hasonló szemléletű iskolákban (vagy pont ott)?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egy komplett leírás érdekel, ami alapján szocializálhatom a világ összes problémás kutyáját itthon, de az érdekelne, hogy kb. milyen módszerekkel dolgoznak ezen a téren, mire fektetnek hangsúlyt, és kb. mik vannak egy ilyen szocializációs foglalkozáson vázlatosan.

Úgy láttam a cerberosban ezek az órák csoportban vannak, és azt írják, van elengedés is. Ezt kicsit furcsállom, elvégre ha két eléggé domináns, agresszív kutya összetalálkozik, és a gazdáknak ez még csak mondjuk az első órája, akkor gáz van. :D Vagy ilyenkor intézik az oktatók?

Egyébként viadaloztatott kutyák rehabját is ilyen csoportban csinálják?


2015. jan. 3. 23:20
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok:) nem vagyok oktat sehol, és nem hiszek a szent módszerekben, mert mindegyik kutya más, más foglalkozást, nevelést igényel. Amit észreveszek a mai iskolákban, hogy gyakorlatilag habitustól, idegtipustól, és fajtától függetlenül rá akarják huzni minden kutyára a közös bandázást, szocializáció cimén. Nálam a szocializáció ott kezdődik, hogy megyek a kutyámmal mindenfele. városba, aluljáróba, hidakra, tömegbe, és még sorolhatnám. Azt gondolom, hogy az ember azért vesz maga mellé kutyát, hogy társa legyen, akivel bóklászhatnak, kirándulhatnak, és játszhatnak, illetve tanulhatnak, és nem azért, hogy más kutyával jól érezze magát. velem érezze jól magát, mert én vagyok a gazdája. Domináns kankutyám van, aki nem szivleli a többit. De mivel maximálisan kézbentartható, igy amikor dolgozunk esze ágába sem jut más kutyákat figyelgetni még akkor sem, ha 10 centire van tőle. Ráadásul amióta láttam egy tükörfőnök által levezényelt ugynevezett agressziókezeléses videot, aminek a végén szegény gazdi sirt, mert a kutyát beszoritották egy sarokba, orditottak vele, és még kannával verték is, köszönöm szépen nem kérek ezekből a modern módszerekből. De ez nyilván az én szemszögem, mindenki odamegy a kutyájával ahova akar.
2015. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt, hogy nagy általánosságban egy domináns agresszív viselkedést mutató kutya kezelését hogy kezdik meg a cerberos kutyaiskolában. Mint írtam, nincs konkrét kutya, akivel probléma van, egyszerűen érdekelt a módszer vázlatosan. Ilyen módon a te válaszod egyszerűen irreleváns, bocsi. :) Nem érdekel, hogy szerinted hogy kell egy ilyen kutyát kezelni.


Korom Gábor kannával ver szét a sarokban egy szegény kutyulit? Na, kérem, növekednek itt a tétek! :D

Ha megkérdezném, hogy mondjuk ez a videó miért nem terjedt el szerteszét a világban, közfelháborodást kiváltva a tükörmódszeren táplált együgyű népek között, az biztos butaság lenne. De attól tartok, ha egy elérhetőséget kérnék a videóhoz, akkor is az lenne a válasz, hogy sajna nincs, elveszett, hasonlók, ójaj. :) Ellenkező esetben valóban irtózatosan érdekelne, mert hasonló szitut el tudok képzelni, csak mondjuk lehet, kicsit máshogy értelmezném. És akkor itt életbe lép, amit akumi is írt.

2015. jan. 4. 17:37
 23/41 anonim ***** válasza:
30%

Egy kanna nélküli videó elterjedt, ahol a kutyát kiüldözték a kutyasuliról (ami pár hétre rá meg is szűnt, egyértelmű összefüggést vélek felfedezni a két esemény között), átmászott volna a kerítésen, de felakadt, szerencsére addigra kikapcsolták a gépet, szóval azt csak elmondásból tudjuk. Gondolom, maradandó baja nem lett, de az már tényleg nem volt egészséges, a rettegő kutyát értelmetlenül még tovább nyomni. Tükörközeli suli volt, meg tükrösöknél használt módszer, ami maga amúgy nem rossz, mert én abból kiindulva szoktattam le a pitemet a macskázásról, de ők valahogy nagyon félreértették vagy nem tudom.

Korom Gáborról is hallani rémtörténeteket, de ezeket aztán belátása szerint vagy elhiszi az ember, vagy sem, mivel dokumentálva nincsenek. Illetve egy állítólag van, de valamiért a tulajdonosa nem akarja nyilvánosságra hozni, úgyhogy abból szerintem nem is lesz semmi (ami nem is feltétlenül baj).

2015. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Természetesen én som gondolom, hogy KG egy isten. Sőt, irtózatosan irritál a stílusa. :D Még azt is tudnám kritizálni, ahogy a kutyájával bánik. (Nyilván nem óóóóriási gázok, de mégis).

Viszont a "valamiért nem nyilvánosságra hozott" videók annyira messziről bűzlenek, hogy kamuk, hogy... csak na. :D

2015. jan. 4. 17:58
 25/41 A kérdező kommentje:
Azt a videót pedig nem láttam, de gondolom egy nem megfelelő időpontban abbahagyott meghajtásról volt szó. Az eset elég szomorú, de így kissé homályos is már, hogy ki lehetett érte a felelős, stb. Remélem, ő egy ideig még nem hoz sehol sem olyan szintű döntéseket, mint hogy egy ilyet pl. mikor kell abbahagyni.
2015. jan. 4. 18:01
 26/41 anonim ***** válasza:

Hát arról a videóról (mármint ami elterjedt) annyit tudok, hogy meghajtás volt, és hogy utána rekordsebességgel ott hagyta a többi kiképző a sulit, egyedül meg ugye nem lehet csinálni.

A másik, amit nem akarnak megmutatni, nekem hitelesnek tűnik, mert nem nagyzolás meg óbégatás közepette ment, csak véletlenül került szóba egy zárt haveri közösségben, én is csak véletlenül hallottam róla. Szóval nem akart senki hisztit csinálni belőle, ezért nem is lett.

2015. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Légyszi légyszi nem tudtok linkelni a videóhoz, ha fent van még valahol? :D Mert én is többször hallottam róla, de még sosem láttam, erősen pletyka szagú. Melyik suli volt az egyébként..?
2015. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Én se találom, szerintem facebookra rakta fel valaki, de onnan esélytelen elővadászni.
2015. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
85%
74 %-os válaszolóval egyet értek abban, hogy ez a jelenkori bandázás nyomatása nekem is furcsa dolog. Úgy próbálják beállítani, mintha a kutya totál boldogtalan lenne, ha nem bandázhat naponta minimum 2 órát, nem jön ki az összes kutyával stb. Igaz 3 kutyám van, így egymással mindig játszhatnak, de azt vallom, hogy egy kutyának alapvetően a gazdája kell, hogy a legérdekesebb, legizgalmasabb legyen, semelyik kutya ne legyen más érdekesebb. Én is szoktam menni heti 2-3 bandázós sétára, ahol látok olyanokat, akik csak ilyen sétákra mennek, tehát a gazda a kutyával egyedül sosincs. Nem akarom leszólni őket, de azért ez elég erősen meg is látszik a kutyákon, közel sem olyan engedelmesek, a gazdájuk nem tud elég érdekes lenni számukra.
2015. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

kispalikee: nem mondtam egy szóval sem, hogy nincs igazság a 74-es válaszoló válaszaiban, éppen csak nem tartoznak ide.

Bár szerintem a gazda engedélye nélküli agresszió semmilyen formában nem fér bele egy normális kutya-gazda kapcsolatba. Azért írom, hogy gazda engedélye nélküli, mert még a fránya tükör módszer berkein belül is látni egy-két terápiás kutyát, élén pl. KG kaujával, akik intézkednek, ha kell, de fogásig sosem mennek.

2015. jan. 4. 18:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!