Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon kéne a SEGÍTSÉG! Mi...

Nagyon kéne a SEGÍTSÉG! Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Van egy Labradorom, és úgy tűnik h vemhes lett. Mi lenne a legjobb döntés?? Beadni neki egy vagyis kettő 15-20 000 ft-os inekciót amitöl megszakad a vemhessége, vagy megvárni amíg ellik. Egy állatpatikus azt mondta, hogy ha meg ellik akkor max. kettő kiskutyát tartsunk meg (anyámék aztán elajándékoznák de ha még is ez a variáció lenne és ragaszkodnék nagyon hozzájuk) és a többit altassuk el... TÉNYLEG NEMTUDOM MELYIK LENNE A HELYES DÖNTÉS... SEGÍTSETEK LÉGYSZÍÍÍ!!!!



.egy kétségbe esett 13 éves lány.


2010. febr. 15. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 duhaj ervin ***** válasza:
5%
Most hagyd megfialni,gyönyörű látni a fialást a gondoskodást.Egyébként is egyszer ajánlatos a vemhesség.Felejthetetlen élményed lesz.A kicsiket el lehet ajándékozni ,meg a természet is elvégzi a munkáját.
2010. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 A kérdező kommentje:
A gyilkosság sztem az ha beadnánk a kicsiket a menhejekre és ott sokat szenvednek mielött végre elaltatják őket! Az sokkal szebb "halál" ha mondjuk fájdalom nélkül az anyjuk mellett halnak meg mint egy mocskos menhejen...
2010. febr. 15. 16:40
 23/79 anonim ***** válasza:
16:34-nek ment :)
2010. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező !

Látom nem vagy tisztába a dolgokkal !

Mit jelent neked az hogy az anyja mellett hal meg ??

Én tenyésztő vagyok és bizony volt hogy 15 kiskutya lett egy alomban , de mégis csak 8 at hagytam meg, a többit vittem dajkaanyához , a nap 24 órájában velük voltam , de tudod egy kiskutya nem úgy fog meghalni hogy elalszik és kész ! Napokig fog szenvedni mert nem tud enni , magyarul éhen fog halni mert nem jut neki csecs ... ! (ha nem erre gondoltál akkor az altatás sem a legjobb ... de az mégis humánusabb ..

Miért nem szeretnéd ivartalanítani ??

Hova valósi vagy ? Milyen megyében laksz ?

Ha nem messze tőlem szívesen elmegyek és segítek neked mindenbe amibe kell , de ivartalanítsad a kutyust, mert ha láttad a képeket amiket beraktam neked , akkor belegondolsz abba hogy bizony minden 10. kiskutya talál csak olyan otthont , ahol élete végéig megbecsülik !

Ne bízz abba hogy pont a tieidnek mind jó helye lesz :S

2010. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
90%
úristen.. MOST IVARTALANÍTSÁTOK!!! Így is dugig vannak a menhelyek! A sok tahó aki meg biztatja szerencsétlen gyereket, menjen ki egy menhelyre és nézzen már körül!!!
2010. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
86%
Van, aki a nem kívánt újszülötteket el szeretné altatni, de az állatorvosuk erre nem hajlandó, hiszen egészségesek. Így felnő mind a 6-8-10 kölyök, és persze legtöbbször ők is a menhelyen kötnek ki.
2010. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
86%

16.39-nek:nagyon rég megcáfolták már komoly állatorvos szakemberek azt a baromságot,hogy egyszer ellenie kell minden kutyának.

A gond az,hogy még mindig van,aki terjeszti.

Mikor fogjátok már fel,hogy manapság kutyát,még fajtatisztát is szinte lehetetlen jó gazdához juttatni?

Még sok pénzen vett drága kutyák is kerülnek sintérkézre,ott annyi szerencse van,hogy a lelkiismeretes tenyésztő általában magához veszi a tőle származó bajba került kutyát.

2010. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 A kérdező kommentje:
16:47--> úgy értettem hogy az anyjuk mellett halnak meg, hogy akkor inkább akkor altassuk el őket ha megszületnek és ne azután hogy a menhejen szenvedtek... Amugy Kecskeméten lakok és rendes vagy, hogy eljönnél segíteni. De még semmi sem biztos :S Mármint, hogy anyámék úgy döntenek, hogy megszakítsák a vemhességet, vagy ne... én legszívesebben hagynám megelleni és felnevelném a kicsiket, de hát még csak 13 vagyok... van egy macskánk is, ő is volt vemhes, és szerintem azért félnek a szüleim az elléstől, mert szegény cicusunknak nem sikerült. Éjszaka akart szülni de nem sikerült és már egy rendelő sem volt nyitva, ugyhogy reggelig kellett várnunnk, és csak akkor vittük orvoshoz. Egy kiscica se maradt addigra életben, és annyira megrongálódtak a belső szervei, hogy ivartalanítani kellett... de szerencsére jól van a cicus, és minden rendben. De Lina, a kutyám 6 éves és kicsit sem komolyodott meg az évek során (szerencsére :) ) Nem tudom hogy hogy élném túl ha neki sem sikerülne, vagy ha belehalna...:'(
2010. febr. 15. 16:58
 29/79 Winner of Royal Hill ***** válasza:
33%

De szeretem amikor ilyen sunyi kis majmok fikáznak minket tenyésztőket! Van ivartalanított,nyugdíjas szukám,aki 6 éves lesz. Összesen 2 alom született töle.

Egy lánya itt maradt,a következő alom tőle várható ősszel. De basszuk én dolgozok ezekért a kutyákért,kiállításra hordom, gondozom,ápolom őket!

És érdekes módon nálam nem lesznek vemhesek ha én nem akarom!

Én ne tenyésszek azért,mert a sok felelőtlen barom miatt teli vannak a menhelyek? Hát nem kisöreg,ez nem így működik.

Mi felelőségteljesen tartjuk az állatainkat. Ha mindenki így tartaná a kutyáit nem lenne szükség menhelyekre!

2010. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 Winner of Royal Hill ***** válasza:
49%
*basszus
2010. febr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!