Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon kéne a SEGÍTSÉG! Mi...

Nagyon kéne a SEGÍTSÉG! Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Van egy Labradorom, és úgy tűnik h vemhes lett. Mi lenne a legjobb döntés?? Beadni neki egy vagyis kettő 15-20 000 ft-os inekciót amitöl megszakad a vemhessége, vagy megvárni amíg ellik. Egy állatpatikus azt mondta, hogy ha meg ellik akkor max. kettő kiskutyát tartsunk meg (anyámék aztán elajándékoznák de ha még is ez a variáció lenne és ragaszkodnék nagyon hozzájuk) és a többit altassuk el... TÉNYLEG NEMTUDOM MELYIK LENNE A HELYES DÖNTÉS... SEGÍTSETEK LÉGYSZÍÍÍ!!!!



.egy kétségbe esett 13 éves lány.


2010. febr. 15. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
86%

Jó messze laksz ! DE ha gond van akkor is megpróbálnék elmenni vagy legalább msn segíteni!

De az viszont más tészta hogy 6 éves .... ezt nem írtad, látod így viszont ebben a korban veszélyes , sőt ha még nem is elett még jobban . 6 éves kutyát már nem illik , és nem szabad ellettni !

Honnan gondoljátok hogy vemhes ??

Konkrétan valami ?? Vigyétek el ultrahangra és ott megmondják azt is hogy ha vemhes kb. mennyi idős,és hogy mennyi kölyök van benne (1-2 kölyök eltéréssel) !

Mond a szüleidnek , és akkor már tudtok mire alapozni , mert a kutyád mikor megszökött nem tüzelt akkor biztosan nem lehet most vemhes , ha igen akkor lehet!

Írj majd ! Üdv

2010. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 A kérdező kommentje:
amugy meg nem a mi hibánk, hogy vemhes lett. elöl betonkerítés van, hátus meg sima hálós. A hátsó szomszédok közül egynek van egy Beagleje és nem attól lett vemhes a kutyánk. Valami kóbor kutya (akár hiszitek akár nem) át ugrotta a fa garázskaput.
2010. febr. 15. 17:10
 33/79 A kérdező kommentje:
Köszi! amugy nem szökött el. itthon volt és amikor hazaértünk akkor láttuk hogy "összevannak ragadva" >.< és amikor kikergettük akkor ugrotta át a fakaput ott ahol beugrott nemtom pontosan, jópár héttel ezelött. és bocs tényleg kihagytam h 6 éves...
2010. febr. 15. 17:13
 34/79 anonim ***** válasza:
88%

17:05-ös ! Ott a pont ! Az én egyik szukám is 6 éves és 2 alom volt tőle összesen , ritkán van 3 alom egy kutyától , én lassan fél éve ivartalanítattam !

Én rólam már lepattannak ezek a hülye beszólások!

Sok okos nem ért ehhez a dologhoz mégis beszól ...

MI NEM SZAPORÍTÓK VAGYUNK !!

Kiállítás a szűrések , kan keresése mind energia és pénz! De hát .... erről ennyit!

2010. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
100%

Jó pár hete ??

hmm akkor az pontosabban mit takar ? :)

Nem mindegy egy kutya 59-63 napig vemhes !

Az az 9 hétig , tehát akkor ha kicsit pontosabban meg tudod mondani hány hete volt jobban tudok neked pontos infót adni ! Üdv

2010. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 A kérdező kommentje:
uhh pontosan nemtudom, de anyám biztos tudja, mert ő beszélt azzal a patikussal,aki azt mondta, hogy ezen a héten el kéne dönteni, mert ha mégis megszakítjuk,akkor ő betudná adni az inyekciót és akk a kutyus nemnagyon vesz észre belőle semmit...
2010. febr. 15. 17:20
 37/79 anonim ***** válasza:
52%

Felelősségteljes tenyésztők tenyésszenek,ez oké.

A gond a véletlen"almokkal meg az "egyszer szülnie kell"felfogásúaknál szuülető kölykökkel van.

Egyébként több fajtaklub kérte a tagjait,hogy akkor hozzanak le almot,ha előjegyzés van a kicsikre.

Ismerősöm pl.kétszeres aranykoszorús mestertenyésztő,őszre tervez almot egy győztes szukától,már most hirdetni fogja,hogy előjegyzést felvesz.Ha nem gyűlik össze augusztusig megfelelő számú jelentkező,nem fedezteti a szukát.

2010. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Azért most menhely, altatás ide vagy oda, abba is gondolj bele, ha teszem azt, születik 10 kiskutya, mire odaadhatjátok őket más gazdinak, addigra kb. 8 hetesek lesznek. Addig etetni kell őket, féreghajtani, oltani! Ez iszonyatos pénz!!! Elaltatni? (Az sem olcsó mulatság.) Ha már mindenképp meg kell őket ölni, még mindig jobb a megszületésük előtt! A szukának is jobb, ha nem elli meg őket és úgy veszíteni el, mint hogy a világra hozza, aztán egyszer csak hopp, eltűnnek a kölykei. Szerintem.

Az ellésnél is rengeteg komplikáció lehet. Erre már a macskád is példát szolgáltat. Gondold át. A leghumánusabb lenne még most az ivartalanítás. Megértem a dilemmádat, de hidd el, ez lenne a legjobb döntés. :S

2010. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 A kérdező kommentje:
köszi mmindenkinek, de most már látom hogyy tényleg a megszakítás lesz a legjobb döntés. nem bírnám ki ha elveszteném.
2010. febr. 15. 17:27
 40/79 A kérdező kommentje:
a kutyámat.
2010. febr. 15. 17:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!