Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon kéne a SEGÍTSÉG! Mi...

Nagyon kéne a SEGÍTSÉG! Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Van egy Labradorom, és úgy tűnik h vemhes lett. Mi lenne a legjobb döntés?? Beadni neki egy vagyis kettő 15-20 000 ft-os inekciót amitöl megszakad a vemhessége, vagy megvárni amíg ellik. Egy állatpatikus azt mondta, hogy ha meg ellik akkor max. kettő kiskutyát tartsunk meg (anyámék aztán elajándékoznák de ha még is ez a variáció lenne és ragaszkodnék nagyon hozzájuk) és a többit altassuk el... TÉNYLEG NEMTUDOM MELYIK LENNE A HELYES DÖNTÉS... SEGÍTSETEK LÉGYSZÍÍÍ!!!!



.egy kétségbe esett 13 éves lány.


2010. febr. 15. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
100%

nem kell külön megszakítani, csak ki kell ivartalanitani


a megszakitást hormoninjekcióval csinálják, ami nagyon nem tesz jót a szervezetének, ráadásul nagyon sok kutya méhgyulladást kap töle ... ráadásul 2-3 ilyen injekció árából megvan az ivartalanitás, nálunk a kb 15 ezer ft darabja (persze a dokinak ez sokkal jobb biznisz, utánna még egy kosár pénzt otthagysz mire kikezeli a méhgyulladást...)


6 évesen már tényleg nem szokott komplikácó mentes lenni egy első ellés, már nagyon benne van a korban, már ideje lett volna rég ivartalanitani ...


a menhely-t szajkozokra ne hallgass, minden igy született kiskutya egy már élö elöl veszi el az életbenmaradás esélyét ... veszi el a menhelyen a helyet és a kaját másik elöl


ugyhogy ha rám hallgatsz, akkor egyértelmüen ivartalanitás, minél elöbb ... ha más érvekkel nem megy akkor mond meg a szüleidnek, hogy a megszakitás, a kiskutyák lealtatása, de akár egy alom felnevelése is többe fog kerülni, mintha most meg lesz mütve

2010. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak, akik szajkózzák, hogy hagyja elleni a kutyáját:

[link]

Olvassák végig figyelmesen!

Én már vagy százszor olvastam, de mindig már a felénél zokogok...!

Ha szerintetek annyira könnyű elajándékozni a kiskutyákat... tán ti fogjátok őket magatokhoz fogadni???

2010. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondod, azért nem ivartalaníttatod a kedvencedet, mert nem avatkozol bele a természet rendjébe. Az általad, és hozzád hasonlóan gondolkodók által kitermelt kiskutya-tömegek sorsa sem természetes. Azt mondod, aranyosak a kiskutyák.


A kiskutyák felnőnek. Mindegyik aranyos kiskutyaként kezdi, és azt mondod, mindet el tudod ajándékozni.



Mert minden kölyök szerető gazdára talál, igaz? Mert ők olyan kis cukik, ellenállhatatlanok, sosem kerülnének ilyen helyzetbe.


Hát dehogynem. Minden tele van az SOS gazdakereső hirdetésekkel, „ha nem találunk nekik gazdit, el kell őket altatni” szövegekkel, a kiskutyák így vagy úgy, de elfogynak, aztán kezdődik minden elölről. Elenyészően kevés kölyök kerül valóban jó helyre, a többséget vízbe fojtják, zsákba kötve kidobják, agyoncsapják, esetleg „gazdát keresnek nekik”, hogy pár hónap múlva az új „gazda” tegye velük ugyanezt, vagy nemes egyszerűséggel behajítsa a sintértelepre a megunt játékszert, ami kölyöknek jópofa volt, de felnőttnek macerás és különben is már unalmas"

2010. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 A kérdező kommentje:
HA ELVISZEM A KUTYÁMAT ULTRAHANGRA, ELKERÜLHETŐ, HOGY NE BOROTVÁLJÁK LE A HASÁT???
2010. febr. 15. 19:37
 55/79 anonim ***** válasza:
Miért baj,ha esetleg leborotválják?
2010. febr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 A kérdező kommentje:
Nem 'nagy' baj. De ha lehet inkább elkerülném. Igaz h meleg helye van meg kuckója de neki is kellemetlen ha csupasz a hasa.!.
2010. febr. 15. 19:51
 57/79 anonim ***** válasza:
100%

az ivartalanitáshoz mindenképp leborotválják ...

az én labimat megborotválták az ultrahanghoz is .. de ott a hasán ugysem teljesen szörös

2010. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 Akiteki ***** válasza:
93%

Szia!

Felesleges elvinni ultrahangra, akár vemhes lett, akár nem, jobb az ivartalanítás.

Ha egyszer már a szomszéd kutyája átmászott, máskor is meg fogja tenni. És minden tüzeléskor kezdődik majd a cirkusz, hogy hova lehet elzárni, vemhes lett vagy sem.

Ha szereted a kutyádat és hosszú egészséges életet szeretnél neki, akkor előzd meg az emlődaganatot, a méhgyulladást és más hasonló halálos betegségeket.

A patikusnak meg üzenem, hogy ő ne adogasson be semmilyen injekciót, az az állatorvos joga és feladata.

Ha elszúr valamit, mert nem ért hozzá, akkor kinél fogtok reklamálni?

2010. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ivartalanítsd! Tudom félsz a műtéttől, de ez manapság rutinműtétnek számít! Én is 2 hete ivartalaníttattam a 1,5 éves tacsinkat! Ráadásul arra kényszerültem, hogy senkinek nem szóltam róla! A kutya remekül van, és rosszabb mint valaha! :) Az az apró kellemetlenség meg, hogy le lesz borotválva a hasa, eltörpül ahhoz képest, amit ezzel nyersz te is meg a kutyád is.
2010. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Én vagyok , aki sokat írt, nem borotválják ám le teljesen az egész kutyód pociját, ott egyébként sem szőrős annyira !

Csak a 2 csecse közötti vonalon kb.

Majd írd meg hogy mi volt :) Fel a fejjel .


ÜDv

2010. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!