Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy fajtatiszta....

Találtam egy fajtatiszta. Ritka, drága kutyat . Megtarthatom?

Figyelt kérdés
Az erdőszélén találtam éjszakanyakörvvel. Latszik hogy volt valamikor regisztracios érme a nyakaba de azt kivettek es a tarto brotot visszahajtottak. Tehat ez egy kutya amit kidobtak szerintem. Es vezenyszavakra nem reagalt te mikor mas nyelveken vezényeltem akkor lengyelre ült és feküdt

2016. nov. 7. 15:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
100%

A chip a lényeg, azt megnézeted az állatorvossal, ha van benne, akkor az europetvet.org-on rá lehet keresni a számra és így el lehet jutni a gazdához. Akár tetszik, akár nem, így korrekt. Az állatorvoshoz amúgy is el kell menned, mert ugye nem tudsz semmit a kutya oltásainak meglétéről, tehát ezeket pótolni kell, mintha semmit nem kapott volna eddig.


Mondjuk ha vissza kell vinned 600 kilométerre, az mókás lesz :)

2016. nov. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem. Akkor a kutya most Magyarországon van? Hogy sikerült áthozni 2 határon útlevél és oltási könyv nélkül egy idegen kutyáját? Schengen ide vagy oda, azért ez elég hihetetlennek tűnik.
2016. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
83%
Mi ezen a hihetetlen? Nincs "Schengen ide vagy oda", senki hozzád se szól egy átlag pár ezer km-es európai utazáson.
2016. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
100%

Miből szűrted le, hogy ritka és drága? Ritka és drága kutyát nem flangálnak csak úgy, valószínűleg valaki nagyon aggódik érte és keresi... Járj utána, hirdesd, akár interneten, meg nézesd meg, hogy van-e benne chipp. Ezt az időpontot se értem, bemész az első állatorvosi rendelőbe, kivárod a sorod, bemész és a doki leolvassa egy szkennelővel a chippet és ennyi a történet, 10 perc kb...


Az meg hogy ragaszkodik hozzátok kutyafüggő, vannak olyan kutyák, akik bárkivel hazamennének, attól még lehet gazdája... Nekünk is anno veszett már el a kutyánk és 3 hónap múlva méltóztattak visszaadni, mert amúgy megtartották volna, csak nem bírtak vele... Ha láttam volna az örömkönnyeimtől, hát kaptak volna egy alapos fejmosást a "megtalálók"... Ne legyél te is ilyen...

2016. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 Hovarju ***** válasza:
100%
Mindenképp a lehető leghamarabb nézes benne chipet. Lehet, hogy valahol nagyon sìrnak utàna.
2016. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy egy kidobott kutyáról van szó. És teljesen mindegy, hogy ritka fajta, vagy egy sima keverék. Mindenképpen köteles vagy megpróbálni megkeresni a gazdáját.

Ha az én kutyám elkóborolna, boldog lennék, ha visszaadnák a becsületes megtalálók. Akkor még boldogabb, ha rendesen gondját viselnék.

Szerintem a chip leolvasásával nem kell péntekig várnod. Bármelyik állatorvosi rendelőben, állat menhelyen, sőt már sok egyéb helyen is van chip leolvasó készülék. Ehhez nem kell időpont. Viszed a kutyát, megnézik, hogy van-e benne chip. Kb 1 perces művelet. (Nem tudom, hogy helyileg hol vagy, de Budapesten kismillió helyen van kitelepített készülék)

Minél tovább vársz, annál nehezebb lesz visszaadnod a kutyát, ha megtalálod a gazdáját.

2016. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eléggé az jön le hogy a kedves kérdező nem is akarja visszaadni...és ez igen nagy szemétség. Ha kutya kell akkor vegyél magadnak ne másét lopd el.
2016. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
Milyen fajta egyébként ?
2016. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is az jön le. Kérdező, megtartani pont ugyanolyan lopás lenne, mint kiemelni a kertből.
2016. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 A kérdező kommentje:
uszkár
2016. nov. 7. 20:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!