Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy fajtatiszta....

Találtam egy fajtatiszta. Ritka, drága kutyat . Megtarthatom?

Figyelt kérdés
Az erdőszélén találtam éjszakanyakörvvel. Latszik hogy volt valamikor regisztracios érme a nyakaba de azt kivettek es a tarto brotot visszahajtottak. Tehat ez egy kutya amit kidobtak szerintem. Es vezenyszavakra nem reagalt te mikor mas nyelveken vezényeltem akkor lengyelre ült és feküdt

2016. nov. 7. 15:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
mosta bobtail meg hogy jött ide?
2016. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy részedről itt befejezed a dolgot. Eleve kizárt, hogy felelős gazda kutyája chip nélkül kóboroljon a semmiben, annyira semmibe nem kerül ez és gyanús, hogy Lengyelországban is kötelező, de ha nem az, épeszű ember akkor is berakatja. Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy már rég elcsapta volna egy autó, ha nem hozzátok el. Teljesen normálisan jártál el. Én annyit kértem, hogy nézesd meg a chipet, ez megvolt, részemről tiéd a kutya, örüljetek egymásnak :)
2016. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 A kérdező kommentje:

ugy hogy a bobtail nem csak fajta hanem fajta jelleg is pl aussieből van hosszú farkú és bobtail......

ami a rövid farokra utal....

2016. nov. 8. 22:09
 54/89 anonim ***** válasza:
39%

Mit vagy felhaborodva?

Hazudozol itt össze vissza.

Old meg, vagy ne itt siránkozz.

2016. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
44%
Ha valami keverek lett volna akkor is elhozod?
2016. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
75%
Ne mártírkodjal már! Nem azzal van a baj, hogy befogadsz egy kutyát, hanem hogy első perctől fogva azon vagy, hogy hogyan tarthatod meg, mert drága. Kicsit undorító, amit csinálsz "joszandekbol". Gondolom ha valami keverék lenne nem emgedted volna be a kocsiba. Egyébként meg hülye dolog volt athozni a határon egy valószínűleg gazdas kutyát. Nezesd meg a csippet ne habikazzal, ha fajtatiszta tesznek bele.
2016. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 A kérdező kommentje:

Csak az a kutya nevezhető fajtatisztának ameelyikhez van törzskönyv. Hozzá nincs. Es ne egy show kutyat képzeljetek el. Nem dijnyertes aussie. Kicsit kajla stb ...

A kerdest azert tettem fel mert nem tudtam higy ilyen esetben le kell e adjam menhelyre vagy megtarthatom. Marmint mikor bincs gazdara utalo info

2016. nov. 9. 08:53
 58/89 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sumákoltál volna ennyit az első perctől kezdve, nem gyanúsítgatna mindenki.
2016. nov. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem értem, hogy egy anonim oldalon miért kell hazudni? Először uszkár, aztán aussie, stb... Aztán csodálkozol, ha gyanus vagy?


Egyébként ha nincs benne csipp, még a magyar törvények szerint is X ideig köteles vagy keresni a gazdáját. És ha x hónap után is keresi a gazdája és tudomást szerez arról, hogy nálad van, akkor minden joga megvan, hogy visszavegye a kutyát.


Egyébként se biztos, hogy a gazdája dobta volna ki (te se dobnád ki a "ritka és drága" kutyádat az út közepére), simán lehet, hogy ellopta valaki, csak a kutya meglógott vagy ki tudja. Nem ritkaság, hogy a kutyát benyugtatózzák, kilopják a kertből, aztán külföldre eladják jó pénzért... Hallottam már, hogy valakinek a francia bulldogjával csinálták meg ezt, rohadt cigók kilopták a kertből, a kutyát meg épp rakták volna fel a gépre ami megy németbe, csak annyi volt a szerencse, hogy baj volt a papírokkal és értesítve lett a gazdi a chip alapján... De nem ritka az sem, hogy kivágják a kutyából...

2016. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
78%

Rakd ki a facebookra. Onnan lehet tovább osztani. A gazda vihet magával útlevelet, képet, oltásit bármi!!!

Add meg a hírt, hogy nálad van!

2016. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!