Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Megbántam, hogy...

Mit tegyek? Megbántam, hogy kutyát hoztam a portára.

Figyelt kérdés
Terhességem utolsó hónapjában gyönyörű roti németjuhász kiskutyát hoztunk haza, merz olyan helyen lakubk ahol csak idősek vannak, nem volt társságom. Két hétig ő volt a figyelem középpontjában, aztán megszületett a lányom és csak esténként tudok foglalkozni vele egy kicsit. De megbántam, hogy idehoztam! Csinálja a károkat! Valamelyik nap 100000 forintos kárt csinált.. mit csináljak? Kidobni nem fogom, mert egy kutya addig szól amíg él, nem addig amíg én gondolom. Minden egyes alkalommal, ha valamin rajtakapjuk, nevelve van, de nem használ neki... kössem ki? Minden nap takarítom az udvart és másnap, mint a disznóól..
2017. jún. 16. 12:54
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
És h beszélsz te a gyerekemről? Ki vagy te? Mi az h hasfájós kölök? Nem tehet róla és kutya kötelességem segíteni neki, ha már megszültem és, ha ez csak ringatással megy akkor azzal.
2017. jún. 16. 18:10
 22/43 anonim ***** válasza:
81%

Igen, és azt a részét is elolvastad a hozzászólásomnak ami a kutyáról szól???

Ha a babádról akarsz beszélni regisztrálj fórumokra vagy facebookos csoportokba vagy tedd fel itt a babás részlegbe hogy hasfájós, de most kicsit figyelj már arra ami miatt a kérdést feltetted: kezdj valamit a kölyökkutyával mert nagyon rossz vége lesz az egésznek.

2017. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Oké keresek új gazdát Lilinek de nektek meg egy kis tiszteletet kéne tanúsítani a másik iránt. Nem kell kioktatni elég lett volna azt mondani h keress új gazdát nem ócsárolni a gyerekemet
2017. jún. 16. 18:11
 24/43 A kérdező kommentje:
csodszlp okos lánya lett.. részemről én itt a témát lezártam nem fogok tovább vitázni
2017. jún. 16. 18:14
 25/43 anonim ***** válasza:
91%

Bennem az a kerdes merult fel hogy megis mit csinaltal volna ha hozzaer a babahoz a kutya?! Semmit. Bazz. En is a tesoim is kutyaval nottunk fel. Tudod mikor hazaviszed a babat a kutyanak bemutatod. A kutya megszaglassza urambocsa lehet meg is nyalja... es a csesemok 100%-a ezt tuleli... durva mi?!


Meg felborul a szarito??? Uristen. Es? Ha nem feher ruhak dolnek a sarba akkor felallitod oszt majd vasalaskor fertotlenited ugyis.


Lepisilte a babakocsit meg beleult? Huhaaaa tudod vannak olyan helyek amik arra szakosodtak hogy karpitot tisztitsanak es fertotlenitsenek gozzel. Tuti nem 100 ezerert. De ha ennyire tele vagytok akkor persze mindegy csak akkor meg minek panaszkodsz???


Az a te bajod hogy tultolod ezt a gyerek kerdest. Ott tokeletes akarsz lenni ahogy valami idiota reklamban lattad a kutya meg van. Engem is erdeklne mit terveztel 9 hos terhesen mi lesz egy nagytestu babakutyaval?!


Nekem ket egy eves kistestu kutyam van. Karok amiket okoztak: fal lekaparasa, bambusz rolok megragasa- az osszese (!!!) Cipo szetragasa, parketta felaztatasa, parkany osszekarmolasa, vezetekek szetragasa. Tudod mik ezek? A klasszikusok. Minden kutya megcsinalja ezeket amig kicsik. Es ezt minden epeszu ember tudja aki kutyat vesz. Neked aranyhal kene.


Persze hogy gyerekkent a legjobb baratod volt a kutya mert nem a te felelosseged volt hogy lefaraszd meg megneveld.


En elhiszem hogy gyerek meg kolyokkutya sok egyutt. De mi a fittyesmuttyosfeszkeslila francra szamitottal???

2017. jún. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Én csak azt akartam, hogy a lányom ugyanúgy kutya mellett nőjön fel, mint én és, hogy neki is a legjobb barátja legyen. Engem a gyerekkori kutyám féltve őrzött, nem engedte még anyát se a babakocsihoz (vagyis engedte csak morgott, hogy nem tetszik neki). Megpróbálok neki új gazdát keresni, de igazából az kéne, hogy beálljon már az a napirend, amit a lányomnál próbálok elérni és akkor jutna időm Lilire is. Mert a szívem szakadna meg érte, hogyha másnak oda kéne adnom. Egy kutya nem addig szól, amíg én gondolom. Ezt tudtam akkor is, mikor idehoztuk, csak néha - egy ilyen hasfájós napnál is, mikor már órák óta ringatom - kicsit ki vagyok.. ha beáll a napirend, akkor jutna időm Lilire is. Mert amúgy nagyon szeretem, hajnalban és esténként mindig foglalkozok vele csak azért tettem fel a kérdést, mert úgy érzem, hogy több figyelmet igényelne és nem tudom, ezt hogyan tudnám megadni neki. Talán több séta. De csak akkor, ha a férjem itthon van. Több játék. Apa hozott neki focilabdát, az nem érdekli. Csontokkal nagyon jól elvan, meg imádja, mikor leülök kávézni és rám ugorhat.. nem akarnám odaadni senkinek. Inkább a gyerekem ócsárolása helyett abban segíthetnétek, hogyan legyen rá több időm.
2017. jún. 16. 18:36
 27/43 A kérdező kommentje:
Talán tényleg nem a kutyában van a hiba, hanem bennem és nem állna meg az élet, ha egy napig ott lennének a szennyes kosárban a ruhák vagy kicsivel több mosogatnivaló lenne és egy ciklusnál, mikor a lányom alszik, vele foglalkoznék.. csak azt akarom, hogy minden tökéletes legyen. De úgy látszik, nem megy. Ha tökéletes rend van, valaki megsínyli..Lili. Ha kicsivel több a mosogatnivaló és esetleg nincs azonnal felseperve meg felmosva, mihelyt a lányom elalszik, talán Lilire is több idő jutna.. lehet, hogyha kipróbálom ezt a módszert akkor meg is van a kérdésemre a válasz. Csak az a baj, hogy néha még én sem tudok pihenni, ha tudom, hogy még ezt meg azt meg lehetne csinálni meg még a kertet be kéne kapálni.. de talán ezek a dolgok várhatnak egy kicsit. Kipróbálom ezt a módszert, aztán, ha tényleg nem megy, elajándékozom Lilit.
2017. jún. 16. 18:42
 28/43 A kérdező kommentje:
Kicsit megsértődtem, ahogy a gyerekemről beszéltetek, azért beszéltem ilyen hangnemben, meg kicsit ki voltam, mert ma is front van és ma sem lehet bírni a lányommal. Most végre elaludt, de órákig nyugtattam az amúgy nagyon nyugodt lányomat. Ha letettem, rázendített. Egyébként csak azért mondtam, hogy nem tudtam volna mit kezdeni, ha hozzányúl a lányomhoz Lili, mert elég hiperaktív és féltem, hogy megkapja vagy ilyesmi.. megijedtem. Azután írtam ki a kérdést is. De köszönöm a válaszokat, nagyjából megkaptam amit akartam. Szép estét!
2017. jún. 16. 18:45
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj tokeletes lenni mert abba a kutya nelkul is belehulyulsz. A gyerek legyen egeszseges meg nagyjabol 😀 tiszta. Es mondjuk amig ot tologatod kint az udvaron addig dobalhatsz botot labdat a kutyanak.


Ne akarj steril kornyezetet csinalni magad korul mert az egy kisgyerekkel meg egy kutyaval tenyleg lehetetlen es fel fogod kotni magad a vegen.


Szerintem ezt a problemat a kisbabas csoportban tudod megbeszelni. Biztos van ott is olyan akinek kutyaja is van.


Ha szeretd Lilit ne ajandekozd el de akkor csinald azt hogy most fel evig nem foglalkozol a kerttel. Majd ha nagyobb lesz a kutya is a gyerek is rendbe teszed. Eleg lesz a gyerek a kutya meg a haz rendben tartasa.

2017. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, elhiszem, hogy kivagy. Nagyon fárasztóak az első hetek, hónapok a babával.

Nem szabad és nem is érdemes tökéletességre törekedni! Úgysem sikerül, és csak kikészülsz. Ilyenkor nem baj, ha háttérbe szorul a kert, a házimunka, és csak azt csinálod meg, amit tényleg muszáj (a vasalást például máris hanyagolnám, nagyon időrabló, és nem létszükséglet). Helyette pihenj, vagy kutyázz. :)

Ha van a közelben ilyen lehetőség, léteznek kutya-napközik is. Reggel beadod, vagy akár érte jönnek, estefelé hazaviszed a kutyát. Ott lefárad, és nevelik is. Segíthet átlendülni a kezdeti nehézségeken.

Vagy: kutyás ismerősöd, barátod nincsen a közelben? Aki amúgy is sétál a kutyájával? Megkérhetnéd, hogy ha nem teher neki, elvihetné időnként a tiédet is az övével.

Találj segítséget, és ne keseredj el.

2017. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!