Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Megbántam, hogy...

Mit tegyek? Megbántam, hogy kutyát hoztam a portára.

Figyelt kérdés
Terhességem utolsó hónapjában gyönyörű roti németjuhász kiskutyát hoztunk haza, merz olyan helyen lakubk ahol csak idősek vannak, nem volt társságom. Két hétig ő volt a figyelem középpontjában, aztán megszületett a lányom és csak esténként tudok foglalkozni vele egy kicsit. De megbántam, hogy idehoztam! Csinálja a károkat! Valamelyik nap 100000 forintos kárt csinált.. mit csináljak? Kidobni nem fogom, mert egy kutya addig szól amíg él, nem addig amíg én gondolom. Minden egyes alkalommal, ha valamin rajtakapjuk, nevelve van, de nem használ neki... kössem ki? Minden nap takarítom az udvart és másnap, mint a disznóól..
2017. jún. 16. 12:54
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
65%
Szerezz be a kutya helyett cicát, az elvan magában is, nem csinál kárt, és ugyanúgy szerethető társállat, mint a kutya.
2017. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
5%
A megoldás pedig bármilyen hülyén hangzik egy kutyapajtás lenne. Minden állat nagyon igényli, hogy legyen egy kis társa. Mindig a magányos kutyusokkal van ez a probléma, és ahol egy kutya elfér ott plusz egy sem időben sem anyagilag nem jelent akkora plusz terhet mint amekkora előnye van.
2017. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó ne mondj butaságokat. A kérdezőnek erre az egyre sincs elég ideje, nemhogy még egyre, ez pedig tévhit hogy ők lefoglalják egymást és nem kell a gazdának foglalkoznia velük. Dupla kutya dupla meló és dupla költség, ugyanis két kutya pontosan kétszer akkora kiadás és majdnem kétszer annyi időt igényel. Először legyen egy nevelt szocializált kiegyensúlyozott kutyusa, azután lehetne csak felvetni ezt az ötletet.
2017. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

A "csak esténként tudok foglalkozni vele egy kicsit" a probléma.


Felelőtlenség volt úgy kutyát fogadnotok be, hogy előre TUDTÁTOK hogy nem lesz majd időtök rá.


Ezért csinálja a károkat a kutya, mert nincs vele rendesen foglalkozva.


Előbb kellett volna gondolkodni ezen, most már hiába bánod a dolgot. Az egyetlen, amit tehetsz, ha elajándékozod őt, a kutyus és a saját érdeketekben is.

2017. jún. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj lehiggadni, és meglátod, hogy nincs világvége.
2017. jún. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg megnyugodni, és látni fogod,hogy nincs tragédia.

:)

Anyuka vagyok,mellette ideiglenes befogadó,jelenleg 15kutyaval, és 2gyerekkel.

A kisebbik 2 eves.

En általában cumisokat mentek, tehát oket is 2-3orankent etetni kellett,mint a gyereket.

Neha elönt a káosz, de tulelheto..

Tud sétálni a kutya?

Fogd meg, gyereket babakocsiba ( bár mi pl kendőztünk ) menjetek együtt sétálni. Ha van olyan hely,ahol el lehet engedni,a baba tud aludni, a kutya pedig rohangálhat.

Nem kell mindennek tökéletesnek lenni. A szennyes nem fog megsértődni, ha kicsit tovább all a kosárban, de a gyerek es a kutya megsinyli a kevesebb foglalkozast.

Tanitgass neki feladatokat, ul,fekszik,stb. Ezzel is el lehet farasztani, és hasznos is.

És hagyd, hogy -persze biztonsagosan- ismerkedjen a gyerekkel. Az en 2eves lányom egy falka kutyának oszt jutalomfalatot, a kutyák tisztelik. De ehhez az kell,hogy ebbe nőljon bele.

Ha pedig valamit lepisil, nem kell azonnal eret vágni, 90fokon kimosod, és a gyereknek az égvilágon semmi baja nem lesz :)

2017. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Engem az érdekel, hogy miért gondolja az összes anyuka, hogy megjött a baba, a kutya meg kint a kertben önmagát nevelve majd gyerekbarát meg tökéletes kutya lesz.


Vagy ha nem tudsz kutyát nevelni, hogy boldogulsz majd a gyerekkel később?

2017. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Igen, de ma pl jöttek rokonaim babalátogatóba és ma mindennel sikerült boldogulnom. A babám sírt, megnyugtattam, aludt, mint egy szélvész, kitakarítottam - az udvart is - mindenhol szép rend lett. A babámat is sikerült megetetnem mielőtt jöttek és aludt, mint a tök, mialatt itt voltak. Lili is kapott enni, vele is foglalkoztam hajnalban. Ez a séta jó ötlet, ma megmutatta keresztanyám a kengurut hogyan kell megkötni és pofonegyszerű. Úgyhogy, ma majd este el is visszük Lilit is meg a babát is sétálni a párommal. Másik kutyát nem hozunk a portára, nem a plusz költség miatt, ezzel az eggyel szeretnék tisztességesen foglalkozni.
2017. jún. 17. 16:18
 39/43 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj annyit és máris könnyebb lesz minden. A drága cuccokat meg nem szabad elérhető helyen hagyni.
2017. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Eszembe nem jutott volna, hogy belefekszik..
2017. jún. 17. 21:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!