Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Megbántam, hogy...

Mit tegyek? Megbántam, hogy kutyát hoztam a portára.

Figyelt kérdés
Terhességem utolsó hónapjában gyönyörű roti németjuhász kiskutyát hoztunk haza, merz olyan helyen lakubk ahol csak idősek vannak, nem volt társságom. Két hétig ő volt a figyelem középpontjában, aztán megszületett a lányom és csak esténként tudok foglalkozni vele egy kicsit. De megbántam, hogy idehoztam! Csinálja a károkat! Valamelyik nap 100000 forintos kárt csinált.. mit csináljak? Kidobni nem fogom, mert egy kutya addig szól amíg él, nem addig amíg én gondolom. Minden egyes alkalommal, ha valamin rajtakapjuk, nevelve van, de nem használ neki... kössem ki? Minden nap takarítom az udvart és másnap, mint a disznóól..
2017. jún. 16. 12:54
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Kölyökkutya udvaron kb olyan, mint az épp mászni, járni kezdő kisgyerek. neked is majd el kell pakolni az elérhető veszélyes, vagy értékes dolgokat, ha a gyereked elkezd mászni, járni. A kutyádnál ez már most időszerű.
2017. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a beszélgetést, szerintem jó úton haladsz. Ha szereted a kutyát, próbálj a megoldásra koncentrálni, próbáld átszervezni a napjaidat, idővel, ha nagyobb lesz a baba és a kutya is, sokkal könnyebb lesz. Itt a jó idő, legyél kint a babával és a kutyával sokat egyszerre, vagy esetleg engedd be a kutyát a házba, amíg teszel-veszel (nem tudom, ez mennyire opció). Ha többet vagytok együtt, többet tudod nevelni, a babához is hozzászokik. Ha nem szeretnéd beengedni, a nyár akkor is remek alkalom arra, hogy több időt töltsetek együtt a szabadban. Fogd fel úgy, hogy két kicsid van, persze nem azt mondom, hogy ugyanannyit kell foglalkozni egy kutyával mint egy csecsemővel, de kb. ezt vállaltad abban a pillanatban, amikor úgy döntöttél, elhozod.


A takarítás részén is engedhetnél tényleg, aki szeret, akinek fontos vagy, nem fog azon rugózni h milyen a lakás, sőt segítséget is kérhetnél a közeli hozzátartozóktól, ha van kedvük, idejük segítsenek a kertben, a lakásban rendet tenni - hidd el, örömmel tennék. Nem szégyen bevallani, hogy nem vagy tökéletes, és jól jön a segítség.


Ja, és igen, mindent pakolj el, ha egyedül hagyod a kutyát, bármit képesek ebben a korban szétszedni. Olyan dolgokat is, amikre nem is gondolnál.


Én szurkolok neked, ha kicsit megrázod magad nem lesz itt gond, viszont ha úgy érzed, nem sikerül átszervezned az életed, maradjon a megoldásközpontú gondolkodásmód, csak akkor tényleg másik gazdát kell keresni Lilinek, az ő érdekében, nem feltétlenül a tiédben.

2017. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Hát, a kutyák nagyon kreatívak, de a gyerekek még annál is extrább dolgokat tudnak csinálni. :D
2017. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!