Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez a kérdés ebbe a témakörbe tartozik-e de most ide írom.

Ma reggel a 4 éves kisfiam a kis yorkinkal(5) játszott. 10 percre mentem ki a konyhába mert csörgött a telefon. Amikor visszaértem azt láttam hogy a fiam a kutya nyakát fogja és szorongatja. Odarohantam és rácsaptam a kezére. Már kezdtem volna a szidást és a magyarázást amikor, észrevettem hogy a kutyám nem mozdul. Nem lélegzett. Próbáltam lélegeztetni de nem reagált semmire. A fiam megölte a kutyámat. És én egyszerűen nem tudom neki elmagyarázni hogy most mit tett. Teljesen ki vagyok borulva. Van egy másik kutyánk is. Ő havanese és nem merem odaengedni a fiamhoz. Még úgy sem hogy ott vagyok mellettük. Nem tudom mit tegyek.


2010. máj. 28. 18:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
39%

juj ez nagyon durva :S :((

bocsi de nem tudok semmi hasznosat se írni

2010. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
79%

Jézusom! Egy egészséges 4 éves gyerek ilyet nem csinál? Valamit nagyon elrontottál a nevelésében... Több 4-5 éves gyerek van a közelemben és imádják az állatokat, fel tudják fogni, hogy létezik fájdalom és erőszak és ezek elvetendő dolgok. Sürgősen kezdd el a nevelését, különben nagyon elfajul a gyereked.


nem térek magamhoz...


18/L

2010. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos nem tudsz semmit sem csinálni. Minden gyerek csinál hasonló dolgokat kiskorában főleg a kiváncsiság hajtja a gyerekeket és az is hozzátartozik, hogy nincsenek tisztában a halál fogalmával, körülbelül 6-7 évesen vannak olyan szinten, hogy megértsék a halált. Sajnos nem fogod tudni elmagyarázni neki, hogy mit tett ezért nem is szabad megbüntetni vagy leszidni, mert úgy sem tudja, majd, hogy miért kapja a szidást. Viszont mostantól nem szabad felügyelet nélkül hagyni a kisfiút a másik kutyával.
2010. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
37%

A kedvenc sorozatomban volt egy ilyen kisfiú. Először a kiskutya, majd a tesó... Képtelen volt érzelmeket érezni, valami szociopata volt vagy mi. :)

Bocs de ilyen idős korban már tiszában kéne lennie azzal hogy mit csinált és hogy ezt nem szabad... Ez nem egy bogár vagy giliszta... Remélem kiderül róla hogy valami agybeteg! Ezért utálom én a kis kölyköket! Undorító alak! :S

2010. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
68%

Szembesítsd a tényekkel.

Mond el neki hogy miatta nincs többé!

Van egy állatkínzó unokahúgom, amióta megölt egy tyúkot és elmagyaráztam neki hogy mit tett, és miért nincs már a tyúk. (hasba rúgta)

azóta nem bántja az állatokat.

Ne hagyd bűntetlenül. Nem hagyhatod büntetlenül!

Ne légy az a tipikus anya, aki azt is megbocsájtaná, ha egy családtagot ölne meg a gyerek, csak mert ő anyuka pici fiacskája!

Büntesd meg, lelkileg, fizikailag egyaránt.

Mert ha elkényezteted, a tanár meg az óvónő lesz kénytelen majd meghupálni!

24/F

2010. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
94%
De azt még hozzátenném, hogy azok a kisgyerekek, akik kutyát-macskát megölnek (nem csak simám durván játszottak vele) nem biztos, hogy mentálisan teljesen épek. És ezt a legnagyobb jóindulattal mondom. Ez tény, nem sértegetni szeretnélek téged vagy a kisfiadat. Csak arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy jobb lenne, ha még csírájában elfolytanád a gyerekben ezeket a hajlmaokat. Erre a legalkamasabb módszer, ha gyermek-pszichológushoz fordulsz. Sok sikert.
2010. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
76%

Ezt nem fogod tudni kinevelni belőle simogatással meg cukorkával meg pátyolgatással!

Az 1 éves kisbabák is tudják hogyha a perem szélére másznak leesnek, igenis tudják mi a halál.

Ha 2 éves lenne még megérteném.

Tudják mi fáj mi nem, de hogy kitől látta azt nemtudom. Majd ha az oviba a bokorba fujt meg egy kislányt akkor majd késő lesz felpofozni!

2010. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
79%
Istenem ez szőrnyű! Szerintem itt már komoly segítség kell, egy jó szakember, 4 évesen ilyet nem tesz a gyerek. Nem tudom milyen volt a jelenet, mi történt pontosan, mit láttál, de talán egy boncolást is kéne csinálni, hogy tényleg megfojtotta-e, nem lehet hogy más baja is volt a kutyusnak, mert 4 évesen megfojtani egy állatott nagy erő kell, de legalább is idő, és te csak egy percre mentél ki.
2010. máj. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 Doruss ***** válasza:
94%

Ha azt nem is lehet megértetni vele, hogy mi az hogy meghalt, nincs többé, akkor is el kell neki mondani, hogy ez bántásnak számít, és nem szabad bántani, mert az nem jó neki...

Ne hagyd büntetlenül! Akkor sose fogja megérteni, hogy ilyet nem szabad.

2010. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a gyerekedben valami feldolgozatlan düh munkálkodik! Nem született mostanában kistestvére, nem féltékeny? A gyerekek néha félelmetes dolgokat művelnek. Mindazonáltal én a te helyedben biztosan pszichológusnak is elmondanám az esetet, és kikérném a véleményét. Ha nem jártok a végére, esetleg folytatódni-fokozódni fog az agressziója!
2010. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!