Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez a kérdés ebbe a témakörbe tartozik-e de most ide írom.

Ma reggel a 4 éves kisfiam a kis yorkinkal(5) játszott. 10 percre mentem ki a konyhába mert csörgött a telefon. Amikor visszaértem azt láttam hogy a fiam a kutya nyakát fogja és szorongatja. Odarohantam és rácsaptam a kezére. Már kezdtem volna a szidást és a magyarázást amikor, észrevettem hogy a kutyám nem mozdul. Nem lélegzett. Próbáltam lélegeztetni de nem reagált semmire. A fiam megölte a kutyámat. És én egyszerűen nem tudom neki elmagyarázni hogy most mit tett. Teljesen ki vagyok borulva. Van egy másik kutyánk is. Ő havanese és nem merem odaengedni a fiamhoz. Még úgy sem hogy ott vagyok mellettük. Nem tudom mit tegyek.


2010. máj. 28. 18:17
 31/95 anonim ***** válasza:
2010. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
64%
Jaj, úgy sajnálom. igen, legelőször nekemi is az volt a véleményem hogy a kisfiadnak valami baja van, de sajnos a mai világban (élő példa is) hogy nagyon sok az agresszív mese, stb. Mondd el neki, hogy ilyet nem szabad. nem mondom hogy verd meg, de valami nyoma kell maradjon benne, hogy nagyon megbánhassa, és neadjisten a másik kutyussal is ez legyen, csak őt leszúrja mert a tévében azt látja. nem hibáztatni akarlak, sőt, együttérzek veled, és nagyon sajnálom a kiskutyust :( azért majd írdd le mi lett az eredmény
2010. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 Akiteki ***** válasza:
68%

Borzasztó! Szegény gyerek biztosan nem tudta, mit csinál.

Én is kergettem gyerekkoromban seprűvel a macskákat, mert láttam a rajzfilmben, hogy Incit és Fincit is így kergeti Kandúr Bandi.

Keressetek egy jó pszichológust, mert ha nincs is vele egyéb probléma, nem lesz könnyű feldolgozni neki, hogy miatta elveszítettétek a kis kedvenceteket.

Ő majd biztosan segít a tv-ben látott rengeteg borzalmat is feldolgozni neki.

2010. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdező! Állatorvos vagyok. Sajnálom a történteket. Most sokan fognak csodálkozni de ilyen fajta tett gyerekek által sajnos gyakran előfordul. Tulajdonképpen szegény kisgyermeke nem tudta, hogy mit csinál. Kisgyermekének nincs semmi pszichotikus gondja, mint azt néhányan gondolják, és írták.

A kisgyerekek gyakran nem tudják, hogy amit tesznek az jó vagy rossz. Lehet nekik szórakozó, de sajnos a kisállatnak rossz. Nem vagyok humán klinikai pszichológus, de az ő véleményük szerint az emberek "feje lágya" 25 éves korra nő be. Tehát ez azt jelenti, hogy akkora alakul ki az emberekben a teljes felelőségtudat. Vannak pszichológus meg humán orvos ismerőseim is és ők mondták ezt. Tehát ne bántsa a kisgyermekét. Én azt javaslom, hogy sokszor üljön le vele e témában beszélgetni játékosan, simogassák a másik kutyust, valahogy tudatosíítani kell benne egy kicsit, hogy a kisállatok iránt is felelőséggel tartozunk. Lehet pl. azt csinálni még hogy a kisgyerekkel kellene megfésültetni a kutyust, vagy vele megetetni, sétálni vinni, dédelgetni. De semmi féleképpen ne tiltsa tőle, mert akkor csak rosszabb lesz. Remélem tudtam segíteni.

2010. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 Akiteki ***** válasza:
76%

Kedves Doktor úr! A fiam 26 éves. Várhatok valami látványos javulást? ::)))))))))

Vicc nélkül: 7 éves volt a kisebbik gyerekem, mikor az első kutyánkat vettük. Azért ennyire nem gáz a helyzet, hogy ennyi felelősségtudat ne legyen bennük.

Nem azért kell a pszichológus, mert a gyerek egy látens bűnöző, szociapata, őrült. Hanem hogy ne okozzon benne maradandó károsodást a tette következménye. Ezt a szülő helyzeténél fogva nehezen oldja meg. A kisgyerekekben főleg ebben a korban olyan apróságok is borzalmas következménnyel járhatnak, amit mi fel sem veszünk.

Én sem vagyok pszichiáter, de pont a gyerekem ennyi idős korában nekünk is segítségre volt szükségünk ezért beleástam magam a kérdésbe.

A kutyuson már nem tudunk segíteni, de a kisgyereken kell.

2010. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
17%
Jaj még szegény kisgyerek után sírjunk hogy milyen borzalmas lesz neki! A kutya meg le van tojva mert vele már semmit nem lehet csinálni! Milyen undorító alak lesz abból aki képes megfojtani egy állatot? Itt nem egy szúnyog összenyomásáról van szó! Még jó hogy nincs gyerekem, de ha lenne többet rá se bírnék nézni...
2010. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma, mikor setaltattam a 3honapos yorkimat, odajott hozzam nehany kislany, kb 8evesek, bar nem biztos, hogy jol saccolom.

Engedelyt kertek, hogy megsimogathatjak-e. Termeszetesen megengedtem. Fel akartak emelni, de megtiltottam, mivel egyszer megesett, hogy egy kislany felemelte, o pedig kiugrott a karjabol es megutotte magat a betonon. Felnyuszitett, de nem lett baja.

Ugyhogy soha tobbe nem engedem meg senkinek, hogy kezbe vegye. Amint jatszottak vele, egyszer csak latom, hogy az egyik kislany megfogta a porazt es felemelte vele a kutyat a nyakanal fogva! Egyszeruen nem hittem a szememnek, azt sem tudtam, mit mondjak. Nem hittem el, hogy egy ekkora kislany kinozni akar egy kiskutyat. Csak ingerulten kerdeztem, hogy megis mit csinal, de nem valaszolt en pedig fogtam magam es otthagytam oket.

Egy 4eves kisgyerek nem tudja, hogy amit csinalt, az rossz, mert nem tudhatta, hogy meghal a kutya a szoritastol. Ennyi idosen azt sem tudjak, hogy mi a halal. Nem fogjak fel az ertelmet es a komolysagat a dolognak.

Viszont mindenkeppen meg kell vele ertetni.

Egyebkent pedig minden oldalon, ahol a yorkirol irnak megemlitik, hogy kisgyerek melle NEM VALO. Pont az ehhez hasonlo esetek miatt. Vagy, mert elesik a kis ugyetlen gyerek es raesik a kutyara, ami kinyiffan. Kisgyerek melle nem szabad yorkit es csivavat venni, meg hasonlo, torekeny kutyakat!

2010. máj. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
32%
Biztos velem volt a baj hogy 4 évesen is tudtam ilyet nem szabad csinálni... :O
2010. máj. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 Akiteki ***** válasza:
68%

22:22

Látod, megadtad a választ: nincs gyereked. És fogalmad sincs róluk.

2010. máj. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
32%
Én is voltam gyerek és tudom milyen volt. Hát nem ilyen mint ennek itt, én akkor is tudam hogy kis állatokat nem bántjuk és hogy meg tudnak halni. Pedig meséket is néztem mégsem hittem hogy az a valsóág és utánozni kell. Attól mert gyerek és mert a tiéd nem mentesül dolgok alól és nem szent... Legközelebb majd anyucit próbálja meg fojtani mert azt látta a tv-ben.
2010. máj. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!