Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez a kérdés ebbe a témakörbe tartozik-e de most ide írom.

Ma reggel a 4 éves kisfiam a kis yorkinkal(5) játszott. 10 percre mentem ki a konyhába mert csörgött a telefon. Amikor visszaértem azt láttam hogy a fiam a kutya nyakát fogja és szorongatja. Odarohantam és rácsaptam a kezére. Már kezdtem volna a szidást és a magyarázást amikor, észrevettem hogy a kutyám nem mozdul. Nem lélegzett. Próbáltam lélegeztetni de nem reagált semmire. A fiam megölte a kutyámat. És én egyszerűen nem tudom neki elmagyarázni hogy most mit tett. Teljesen ki vagyok borulva. Van egy másik kutyánk is. Ő havanese és nem merem odaengedni a fiamhoz. Még úgy sem hogy ott vagyok mellettük. Nem tudom mit tegyek.


2010. máj. 28. 18:17
 81/95 anonim ***** válasza:
72%

Normálisan kellet volna nevelni. Én is néztem rajzfilmet, voltak gondok a családombann mégsem öltem ezért állatokat pedig nálunk kisebbek is voltak mint yorki. Ha annak ellenére is ilyen akkor igen jobb ha meg sem született volna... Sajnálom nekem az állat nem csak egy alsóbbrendű szolga...

Különben meg nem lehet elfogadni hogy egyszerűen csak felháborodott és elborzadt vagyok ezen a történeten és ahogy a válaszolók a védik a gyereket a kutya helyett? Ezt anélkül is megtehetem hogy tudnám a tutit és nevelési zseni. Mert ti úgy csináltok mintha csak akkor szólhatnék bele ha tudok jobbat. Hát sajna ez szerintem valami alap dolog a nevelésben amit nem kéne valakinek elmagyarázni ha már gyereke van. Ha az enyém lenne annyira se méltatnám többet hogy lehányjam. Bár mint mondtam nekem úgysem lesz gyerekem és nekem fontosak az állatok és jobban megbecsülöm őket. Meg kutyát sem tartok olyat aki csak úgy hagyja magát egy gyereknek piszkálni.

2010. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
75%

Álljatok már le egy kicsit!!!

Akit ti egy szociopata gyilkosnak neveztek az egy 4 éves gyermek. És az anyuka természetesen továbbra is szeretni fogja a fiát. Mert nem a kiskutyát hordozta 9 hónapig a szíve alatt és nem is a kutyát szülte meg! Hanem ezt a gyereket, aki elkövetett egy hibát. De ettöl még nem lesz egy torzult jellemü bűnöző.

Kedves Anyuka!

Ne féljen a fia nem őrült. Ajánlom, hogy vigye el egy gyermekpszihológushoz, aki segít majd. De erre nem azért ven szükség, hogy a gyermeket meggátolja további galád tettek elkövetésében, hanem hogy a kisfiú megértse, hogy ilyet nem szabad.

Ezenfelül a kis yorkit temessék el gy, hogy a gyermek is ott van. Gyújtsanak gyertyát. Gyászoljanak.

Szerettese meg a gyermekkel az állatokat és tanítsa meg tisztelni, és óvni őket!

2010. máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
31%

Remélem akkor is így fogja szeretni akit a szíve alatt hordott ha majd arra ébred hogy őt fojtogatja... :)

Azért mert az ő gyereke még nem kell elvakulni.

2010. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 Akiteki ***** válasza:
31%

Ez a 69 %-os nagyon beteg. Ivartalanítani kéne.

Valami komoly trauma érhette gyerekkorában.

2010. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:
72%

Ahhoz nem kell trauma hogy undorodjam az állatkínzóktól és állatgyilkosoktól. Ez a normális. És ne aggódj ha kényszerítenének sem akarnék szülni...

A baj veled van hogy mindent elnézel a varázsszóra, hogy "gyerek" mert az szent és ártatlan. Meg hogy nem tudod elfogadni valaki máshogy gondokozik, mert az biztos nem lehet jó, csak akinek minden értelme a gyerek... :) És hogy felsőbbrendűnek képzeled magad mikor te tehetsz róla legkevésbé hogy ember lettél. Egy aprócska bogárnak is születhettél volna. Más dicsőségével meg nem illik pattogni.

2010. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 Akiteki ***** válasza:
54%

Mint már mondtam: ne ítélj, hogy ne ítéltess.

Ha valaki itt döngeti magát a felsőbbrendűségtől, az pont te vagy. Nézz magadba! Olyanról írsz, amiről fogalmad sincsen. Ez emberiség megnyugodhat, hogy nem is lesz.

A gyerekvállalás együtt jár azzal, hogy az ember tanul némi alázatot és rájön, hogy nem körülötte forog a világ, vannak az ő kis egojánál fontosabb dolgok is.

Ahogyan a kutyáimat, a gyerekeimet is anyatigrisként védem és megértem azt az édesanyát, aki az ő gyerekét is. Senkinek nincs joga látatlanban gyilkos gazembernek kikiáltani szegény kissrácot.

2010. máj. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
72%

Ki beszél itt rólam? Itt a kutyáról van szó és hogy fölötte mindenki elsiklik! Nem gyilkos a gyerek? Te megfogalmaznád mit is tett? Ha akarta, ha nem, gyakorlatilag megölte az állatot. Ehhez sem látás sem gyerek nem kell hogy tudjam megölt egy kutyát. Leírta a kérdező. Mit kell ezen látni vagy gyakorolni? Ez tény. Fel sem tudom fogni, hogy kelthet nagyobb felháborodást egy pár hetes terhesség abortálása mint egy érző, értelmes, felnőtt állat megölése. Az gyilkosság, ez meg csak egy szerencsétlen véletlen mi? Na persze...

Ha az anya megtanulná alázatot akkor most lesülne a képéről a bőr és nem elvakultan védené a gyereket (általánosságban a válaszolók alapján nem a kérdezőre értem). Jó hogy nem még őt nyugtassuk hogy jaj mit tett szegényke, meg dicsérjük is már meg...

Pont az anyukák azok akik legjobban hangoztatják hogy ők vgy a gyerekük mennyivel felsőbbrendűbb mint egy állat. Ezt aztán az alázat mi?

2010. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 Akiteki ***** válasza:
0%
Igen, így van, az anyát és a gyerekét kell megnyugtatni. Neked elég egy dilibogyó is. Csak reménykedni tudunk, hogy az emberiség nagyobb részében előbbre helyeződik az empátia, mint a vérszomj.
2010. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
81%

Azért ez vicc, hogy szinte csak azok vannak lepontozva, akik az állatok pártját fogják..........................

Meg kell nevelni a gyereket, ennyi az egész. Tudatni kell vele, hogy amit csinált, az rossz. Mondjuk ezt már előbb is meg lehetett volna tenni, de most már késő bánat...

Sajnálom szegény kutyát.

2010. máj. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
62%
Empátiára annak a szerencsétlen állat emlékének lenne szüksége nem annak aki rosszat tett vele! Remélem sosem felejti el és tönkre teszi az életét önnön kegyetlensége! Vagy legalább a következő meseutánzós játékba bevont kutya kissé szétmarcangolja...
2010. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!