Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez a kérdés ebbe a témakörbe tartozik-e de most ide írom.

Ma reggel a 4 éves kisfiam a kis yorkinkal(5) játszott. 10 percre mentem ki a konyhába mert csörgött a telefon. Amikor visszaértem azt láttam hogy a fiam a kutya nyakát fogja és szorongatja. Odarohantam és rácsaptam a kezére. Már kezdtem volna a szidást és a magyarázást amikor, észrevettem hogy a kutyám nem mozdul. Nem lélegzett. Próbáltam lélegeztetni de nem reagált semmire. A fiam megölte a kutyámat. És én egyszerűen nem tudom neki elmagyarázni hogy most mit tett. Teljesen ki vagyok borulva. Van egy másik kutyánk is. Ő havanese és nem merem odaengedni a fiamhoz. Még úgy sem hogy ott vagyok mellettük. Nem tudom mit tegyek.


2010. máj. 28. 18:17
 41/95 anonim ***** válasza:
88%

Irány a pszichológus, amilyen gyorsan csak lehet!

Segítenie kell feldolgozni a gyereknek a történteket, akárhogy is volt. Egy ilyen eset nagyon mély nyomokat hagyhat a fiadban, ha képes lesz valaha az empátiára. Illetve legpontosabban egy pszichológus mondhatja meg, hogy baj van-e a gyerkőc fejével, vagy tényleg csak a rajzfilm volt az oka, esetleg más szerencsétlen körülmény.

Tény, hogy ebben a korban még kevésbé érzékenyek a gyerekek mások érzései iránt, de mégis úgy gondolom, kell bizonyos fokú kegyetlenség ahhoz, hogy egy négyéves megfojtson egy kis állatot. Valószínűleg vergődött, szenvedett a kutyus, ezt neki is érzékelnie kellett.


Azt javaslom, a pszichológus véleményének meghallgatása nélkül ne kezd el a lelki beszédet a gyerekkel, elég, ha tudja, hogy rosszat tett, de ne érezze, hogy jóvátehetetlen, akármennyire az is. Nagyon megviselheti, akár az egész életére rányomhatja a bélyegét, pedig lehet, hogy tényleg nem akarattal történt.


A kutyust nagyon sajnálom. :-(

2010. máj. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
72%
Ismét az állatorvos vagyok. Sokan itt annyira ijeszbetik szgény szülőt. A gyereknek nics semmi pszichológiai gondja. Sokan úgy kezelik itt szegénykisgyereket mintha valami gyilkológép volna. Én az eddigi praxisom alatt nem egyszer találkoztam már ilyen dologgal, hogy jött a kedves szülő, hogy a kutyust a gyerek megkínozta, bevágta a lábán a bőrt, szöveteket, megtekerte, s kitörte a lábát, meg rátiposott.
2010. máj. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
56%

Ezt egyszerűen nem hiszem el!!:(

Először is: szerintem ez nem valós történet, legalábbis nem teljesen. Ezt onnan gondolom, hogy a kérdező megköszönte a segítséget, pedig szinte minden válasz a kisfia és ő maga földbe döngöléséről szól. Ez életszerűtlen, mint ahogy az is, hogy egy ilyen sztorit pont ezen a helyen tesz "közkinccsé" egy édesanya.

Ami igazán hihetetlen és elgondolkodtató az pedig az, hogy milyen indulatosan tudtok fröcsögni egy 4 éves gyerekre. Nektek kell pszichológus! Egy ilyen yorki kutya(?) igencsak törékeny jószág. Egy masszívabb kutyának semmi baja nem lett volna egy kis játéktól. Mert itt nem gonoszságról van szó, még ha kitalált történet is, ez mindenki számára -aki egészségesen gondolkodik- világos.

Erre az oldalra egyébként igen sok beteg lelkű, agresszív ember jár kommentelni. Olyan éretlen kamaszok,talán felnőttek lehettek, akiknek szemmel láthatóan nagy kihívás az édes anyanyelv elsajátítása.Észt osztani, rossz indulatúan hozzászólogatni pocsék helyesírással. Szánalmas.

Legyen kis görcs yorki kutyulitok, de a gyermek vállalását -ami az élet értelme lenne- gondoljátok meg jól, ha felnőttek lesztek.

2010. máj. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
33%

Gyerek pszichológushoz mindenképp...

Jesszus, fel sem bírom fogni ezt a történetet... nem hiszem el, hogy egy 4 éves gyerekben lenne ennyi erő, hogy megfojtson egy szerencsétlen állatot..

Ha én megláttam volna, biztos elvertem volna a gyereket, hogy egy életre megtanulja, hogy nem szabad ilyet csinálni!!

Te jó ég.....................

2010. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
80%

8:27-nek

Láttál Te már yorkshire terriert? Tényleg milyen brutális erő kell a kivégzéséhez. Ahogy egy 4 éves kisgyerek elveréséhez....

2010. máj. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
69%

Igen láttam már yorkshiret, de akkoris kegyetlenség a gyerek részéről és kész.

Gondolom szerencsétlen állat megpróbált ellenkezni, nem hiszem, hogy csak úgy hagyta...

Én igenis megverném a kölyköt aki ilyet csinál, tanuljon belőle. Peeersze, el kell nézni szeegény gyereknek, mert csak 4 éves... francokat. Csak "mert a tv-ben látta" az nem kifogás. Ennyi erővel végigmegy a házikedvenceken, aztán "mert a tv-ben azt látta" mondjuk a konyhakéssel megszurkálja anyucit apucit...

Szegény piti babuci nem tudja mit csinál bűűű...


Láttam én már rejtett agresszivitással bajlódó gyereket felnőni, hadd ne kommentáljam - én sem vagyok valami idős egyébként.

2010. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
23%
Agresszivitás, hmmm....Nézd már meg miket írogatsz. Te magad is agresszív vagy.
2010. máj. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
69%

Nem erről van szó, hanem hogy meg kell nevelni és kész.

Én csak akkor bűntetek meg valakit/valamit, ha oka van! Sosem bántok senkit indokolatlanul!

Ha a gyerek húzza a nyulam fülét, és tépi (legyen akárhány éves), ráverek a kezére.

Ha egy kutya lop az asztalról, rásózok egyet és fennhangon rendre utasítom.

Ha igazán idegbajos vagyok, inkább szétverem az öklöm a falon. mint hogy másban vagy valamilyen értékben kárt tegyek.

De nem ez a kérdés témája, off vége.


Azért érdekelne, hogy a pszichológus mit mondott.

2010. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
69%
Az 52%-os-nak mondanám: Nem hinném, hogy te állatorvos vagy. De ettől függetlenül, nem hinném, hogy az állaorvosi diplomáddal a kezedben megállíthatod, hogy nincs pszichológiai gondja a gyereknek úgy, hogy soha nem láttad és soha nem beszéltél vele. Még egy pszichológus sem tehet ilyen kijelentést, akkor te se tedd. Pont azért kell pszichológushoz fordulni, hogy kiderüljön, van e gond vagy nincsen. És ha tényleg állatorvos lennél, akkor annyira hasznos válaszokat kellene adnod, hogy még véletlenül sem 52 :%-on lennél. De mindegy...
2010. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
69%

* megállapíthatod.

Ha sokat számítana, hogy állatorvos vagy, akkor egy villanyszerelő véleménye is legalább ilyen fontos, akkor kezdhetjük leírni, hogy kinek mi a foglalkozása?

2010. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!