Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez a kérdés ebbe a témakörbe tartozik-e de most ide írom.

Ma reggel a 4 éves kisfiam a kis yorkinkal(5) játszott. 10 percre mentem ki a konyhába mert csörgött a telefon. Amikor visszaértem azt láttam hogy a fiam a kutya nyakát fogja és szorongatja. Odarohantam és rácsaptam a kezére. Már kezdtem volna a szidást és a magyarázást amikor, észrevettem hogy a kutyám nem mozdul. Nem lélegzett. Próbáltam lélegeztetni de nem reagált semmire. A fiam megölte a kutyámat. És én egyszerűen nem tudom neki elmagyarázni hogy most mit tett. Teljesen ki vagyok borulva. Van egy másik kutyánk is. Ő havanese és nem merem odaengedni a fiamhoz. Még úgy sem hogy ott vagyok mellettük. Nem tudom mit tegyek.


2010. máj. 28. 18:17
 11/95 anonim ***** válasza:
93%

Ismertem egy ilyet, ha nem hiszed ird be a keresőbe hogy szüleit gyikoló gyermek teleki utca nagykanizsa.

A gyerekre rászóltak hogy huzza le a hangot a hifin, és éjjel alvás közben leszúrta a szüleit.

2010. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:
93%
Utolsónak: 10 percre ment ki,simán megölhette csóri állatot. Ez nem normális ennyi idősen már,a gyerekkel nagy baj van!! Testvérem kisfiának is volt ennyi idősen kutyája,ő is volt,hogy játék közben durva volt vele,de elmagyaráztuk neki,hogy nem szabad,fáj a kutyusnak,onnantól nagyon óvatosan bánt vele az a pici gyerek,olyan édesek voltak együtt. Fiadat kezeltesd mielőtt később nagyobb problémák lennének,és érzéketlenné válna,aztán a végén nem csak egy kutyát nyírki... És nem túlzunk,gondok vannak a gyerekeddel,más gyermek ennyi idősen ilyent nem csinál!!
2010. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
100%
18:43-as vagyok,nem az utolsónak szólt az utóbbi,hogy 10 percre ment ki nem egyre,hanem még az egyik korábbi válaszadónak,ő elnézte a 10 percet 1 percnek
2010. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
94%

Én szembesíteném vele, hogy megölte, nem kímélném. (Jó, nem ütném agyon, de fogja fel, hogy mit tett.)

És sajnos az is lehet, hogy valami nincsen rendben a gyerekkel, lehet nem ártana orvoshoz vinni. :( Sajnálom. :(

2010. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 anonim ***** válasza:
75%
én beírtam a keresőbe, hogy szüleit gyikoló gyermek teleki utca nagykanizsa de nem dobott ki semmit.
2010. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
100%
na mondj már valamit kérdezö!!! kiváncsiak vagyunk!!! Mit mondott a kisfiad?
2010. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
83%

Ne ijesszétek már halálra szegény anyukát, biztos, hogy eléggé késégbe lehet esve (ha igaz ez a story), biztos, hogy nagyon zaklatott.


Először is szerintem beszélgess el a gyerekkel, kérdezd meg, hogy pontosan mit történt. Semmiképpen se bántsd, vagy ne kiabálj vele. Tudom, hogy most nehéz lesz, de amennyire lehet légy nyitott, nyugodt és kíváncsi. Szedd ki belőle, hogy miért csinálta! Ha dühkitörés volt, vagy ilyesmi, akkor persze irány a pszihológus.


De ha nem volt benne semmi rossz indulat, csak éppen nem tudta pontosan hol a határ, félreértett valamit (pl véletlenül meglátott a tévében olyan szexfilmet, ahol a nyakát fogják valakinek, stb, ezer oka lehet), akkor mondd el neki, hogy ő most levette az életet a kiskutyától, és a kutya soha többé nem fog már játszani vele, és nem is lesz többé. Temessétek el a kutyát, de szerintem legyen veletek a gyerek is végig, a halál természetes dolog, egyáltalán nem baj, ha szembesül vele. Mutassátok meg neki, hogy a kutyus már a föld alatt lesz, és már soha többet nem fog mozogni és ugatni, és semmit sem csinálni. Gyújtsatok egy gyertyát, tanítsd meg gyászolni. Búcsúzzatok el a kutyustól. Fontos, hogy megértse mi a halál, és hogy a tetteinek következményei vannak.


A legfontosabb, hogy tudd meg miért tette! Próbáld elérni, hogy őszinte legyen, azt te tudod mi erre a legjobb módszer.


És nem feltétlenül antiszociális meg pszihopata aki ilyet csinál. Sajnos én is kinyírtam gyerekkoromban egy húsvéti nyuszit. Nem volt szándékos, de kinyírtam. Azóta normális felnőtt lettem, tartok kutyát, és egyáltalán nincsenek szociopata hajamaim.


A lényeg, hogy sajnos most idejekorán meg kell tudnia, hogy mi az a halál, és hogy mindennek következménye van. Ez nem nagy baj. Ha viszont látod, hogy megértette, akkor ne hibáztasd őt többé, mert az már sérülést okozhat. Ha legközelebb kérdezi (biztos fogja), hogy hol a kutya, akkor csak simán mondd meg, hogy ő már az örök vadászmezőkön szaladgál.

2010. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
100%
már csak azért is tudd meg mi történt, mert lehet, hogy a nyakát már akkor fogta meg, mikor már halott volt. Nagyon meglepne, ha egy 4 éves gyerek puszta kézzel meg tudna folytani egy yorkit, ráadásul anélkül, hogy a kutyának ideje lenne visítani, hörögni, stb. Ha bántja ak utyát, azt hallanod kellett volna a konyhából!
2010. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt egy laza nevelés eredménye.^^

2010. máj. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 anonim válasza:
100%
Utolsónak van igaza!
2010. máj. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!