Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Albérlet mellett 2 kutya...

Albérlet mellett 2 kutya költségekre mire számítsak, ti hogy oldjátok meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egyenlőre elméleti kérdés.

Jelenleg egy kistestű kutyusom van,viszont ha albérletbe költözök (kertes) akkor rövidesen egy nagytestű kutyát is szeretnék.


Fizetésem nem eget rengető sok 160-200 ezer ft körül mozog,sajnos változó,de tavasztól nyár végéig több, kevesebb október-november, decemberben nagyon jó, január február ami necces.. akkor 150-160 körül keresnék.


Úgy néz ki van egy lehetőség,mehet kutya az albiba, jövőhéten hívom a tulajt,pontos bérleti díj és rezsi ár miatt.

Úgy gondolom 100 ezer ft az amit kitudnék fizetni,de ettől egy fttal sem többet és ha ezt kifizetem havi szinten maradna 50-60 ezer ft rosszabb hónapokban is. Jobb időszakban nyilván több is.



Kérdésem az lenne,hogy hasonlóan hogy oldjátok meg a kutya tartást ahol több kutya van ott a fontos nekem,hasonló fizuval bérleti díjjal.


Jelenlegi kutyám 7 éves,foresto van rajta, ismerősömék által forgalmazott, hidegen sajtolt olasz tápot kap ami jó árban van. Ezzel etetném a jövendőbeli kutyát is mivel nagy kiszerelésben is kapható 25 kg-os zsák 14-15 ezer ft.


Kiegészítésként real nature konzervet kap havonta 1x ami 4 napig elég neki.


Jövendőbeli kutya ismerőstől lesz,tenyésztő,mindenre szűrve a szülők stb, részlet fizetés megoldott szóval nem lenne a a kutyavétel ára sem így egyszerre megterhelő.


Ha beteg lenne húgomtól és a szüleimtől is tudnék pénzt kérni ha egyszerre sok lenne a kezelési ktg volt sajnos rá az évek alatt hiába itthon lakok, volt mikor szar melóhelyem volt és nem futotta egy nagyobb műtétre.


Jól bánok a pénzzel,nem szórom,spórolós vagyok,kivéve ha a kutyámról van szó :D :D



Tapasztalatok érdekelnének,nem laktam még külön,szóval ezért is érdekelne ez,hogy kutyatartást hogy oldjátok meg, vagy jobb időszakban többet bevásároltok pl tápot,több zsákkal,hogy rosszabb időszakban legyen?


2018. nov. 25. 21:19
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

" Ha meg bármikor úgy adódik haza költözök a kutya meg velem ennyi "


Nem vagy kicsit elszàllva? Szerinted a szüleid örülnének ha 2 kutyàval vissza mennél a nyakukra, panelba?

Én szüleim falun élnek, 2 kutyájuk van akiket imádnak, kinti-benti kutyák, napi 2 sétàval (FALUN!!), bármit megtennének értük, szóval nagy àllat szeretők. Viszont. Agybajt kapnának ha én a kutyámmal visszamennék hozzájuk. Mert már sok lenne nekik. Nemrég nyaralni voltunk pàrommal 5 napig,addig szüleimnèl volt a kutyám. Beleőszültek. Habitusban teljesen más mint az ővéik (értsd az enyèm pörgős nagyon) és alig bírták elviselni. Pedig ők tényleg imàdjàk a kutyákat.


Szóval gondolj bele hogy kényszerhelyzetben a szüleid mit szólnànak.

2018. nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Èn is 3 evésre eszek meg egy 32 cm-es pizzát. Szóval én sem eszek sokat.

De akkor hagyjuk a kaját. Mi van a ruhàkkal, tusfürdővel, mosószerrel? Ezeket muszàj nèha venni.


Ha meg egyébkènt anyádèkhoz fogsz jàrni enni, minek költözöl el? Csak hogy nagylànyt jàtsz? Mert azt felesleges.


Ha nem tudsz úgy megélni, hogy ne kelljen koldulnod ( anyàdèkhoz mész enni, tőlük kérsz pènzt ha beteg a kutyàd stb) akkor ne költözz el!!! Ne jàtszd a felnőttet, mert nem vagy az. Nincs benned semmi felelősség érzet.

2018. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

Nekik van 2 kutyájuk mint írtad,te rájuk biztad a tiédet 3.nak. Az úgy jó hogy sok volt :D Főleg ha olyan habitusú.


Ha én elmegyek nem lesz itt egy kutya sem,míg a kisöregem élt addig is 2 kutya volt itt. Anyum mondta is mikor felvetődött hogy költöznék,milyen rossz lesz kutya nélkül,mert megszokták.

Mivel átmeneti állapot lenne ha vmi miatt vissza kerülnék,nem lenne kifogásuk,ismerem a szüleimet. Mellesleg kutyás szakmában melózok,most is sokszor velem jön a kutyám alig van itthon.

Semmi probléma nem volt sosem a két kutyából,mivel nekik maximum simogatni kellett őket,mert mást sosem kértem tőlük,csak egyszer mikor nagyon megszorultam és kellett műtétre pénz. Vagy ha lázasan nem bírtam ki kelni az ágyból akkor szaladjanak le a kutyákkal. Szóval sosem volt velük konfliktusom a kutyatartás miatt.

2018. nov. 25. 22:08
 14/44 anonim ***** válasza:
66%

Ok közelítsük meg más oldalról. Lázas beteg vagy, erőd alig van, wc-ig alig bírsz kimenni. Kutyáiddal mi lesz? Kib@.szod őket addig a kertbe amíg beteg vagy, mondván ott úgyis tudnak pisilni? Vagy megkéred anyucit hogy addig a 3-5 napig sétàltassa ő a kutyákat? Mert kerti kutyàval is kell foglalkozni, főleg ha előtte panelben élt mint a tied és megszokta a sétákat.

Ilyenre is gondolj. Dupla kutya, dupla meló.

2018. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

jajj istenem félre értitek -.-


Arra írtam,hogy ha beteg lenne a kutya pl egy 200 ezres műtétről beszélek vmi miatt,tehát egy nagyobb kiadás lenne !! Akkor tudnék költsön kérni,hogy rájuk számíthatok bármiben. Tehát nem lenne az,mint az itt legtöbbet kérdést kiírok,hogy """jajj beteg a kutyám,meg műteni kell de állatorvos 100 km és amúgy se tudok költsön kérni,kocsit se meg pénzt se mit tegyek?""


Tehát az ilyesfajta félre értések miatt írtam,hogy anyuékra számíthatok ha nagyobb baj lenne.


Húgom is átjön heti 2-3x kajáért,mert anya hívja,hogy van jöjjenek érte. Nálunk ez így működik,akkor húgom is nagylányt játszik? Pedig ők aztán jól keresnek a párjával,csak húgom két emberre nem tud főzni,túl sokat főz és sok meg marad. Így ők vagy rendelnek vagy anyu főz akkor visznek.

Meg ha anyu meghív hétvégén ebédelni,mert húgomékat is hívja, ne jöjjek,mert jajj minek akkor én külön menni??? :D :D


Sőt legjobb barátnőm is átjár az anyjáékhoz enni,meg visz. Szerintem ez nem olyan nagy dolog.

2018. nov. 25. 22:15
 16/44 anonim ***** válasza:
45%
Ne költözz el addig, amíg EGYEDÜL nem tudsz mindent megoldani, és nem anyuciékhoz rohansz segítségért.
2018. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Azt a 3-5 napot kifogják bírni,hogy csak a kertbe pisilnek képzeld :D annyi baj legyen szegényeknek,hogy évente 2x míg beteg vagyok pár nap kimarad séta szempontjából :D ezek már olyan részlet kérdések,kár bele kötni. Mert kb évente 2x vagyok beteg,többször nem szoktam.


Kétlem,hogy lázasan te fel kelsz és mész a kutyáddal 2 óra sétát.

2018. nov. 25. 22:18
 18/44 A kérdező kommentje:

Én most is mindent egyedül oldok meg képzeld :)


De legalább tudom ha segítségre van szükségem számíthatok a családomra.


Lehet más nem számíthat rájuk,én igen.

2018. nov. 25. 22:22
 19/44 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!

Ha szerinted kijössz a pénzedből, kell a két kutya, mindent meg tudsz oldani akkor PONTOSAN mire is vagy most kíváncsi?


A te ismerősöd olyan király, hogy fillérekért odaadja az albérletet, az sem fogja zavarni, hogy két kutyát viszel (a felső emeletet bérlőket sem fogja az ugatás meg a kutyákkal járó dolgok) ha kiraknak, hazavihetsz egy egész állatmenhelyet is. Te fénnyel táplálkozol, kiadásod nincs is. Vegyél még két nagytestű kutyát szerintem, hisz egyedül unatkozna.


Nagyon buta vagy még..ilyennel érvelni, hogy egy pizzát meddig eszel :D remélem olyan király az a 4órára bejelentett állásod amivel te már elkönyvelted, hogy nem fogsz tudni előrelépni az életben soha (...:D) hogy nem lesz gond, hogy egy kölyökkutyát is cipelsz magaddal amikor majd a dzomszéd szól a főbérlőnek, hogy vonyít a kutya egész nap:)

2018. nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

"Kétlem,hogy lázasan te fel kelsz és mész a kutyáddal 2 óra sétát."


De. Nagyon sokan. Tudod akik egyedül élnek, nincsen mamahotel, azok megoldják, és belekalkulálják mikor kutyát vállalnak!


Nem is két kutyát, hanem egyet! Éretlen vagy, és még mindig úgy írják helyesen: egyeLőre! Nem egyenlőre! Az egészt mást jelent!!! Tanulj már meg helyesen írni! :(

2018. nov. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!