Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Albérlet mellett 2 kutya...

Albérlet mellett 2 kutya költségekre mire számítsak, ti hogy oldjátok meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egyenlőre elméleti kérdés.

Jelenleg egy kistestű kutyusom van,viszont ha albérletbe költözök (kertes) akkor rövidesen egy nagytestű kutyát is szeretnék.


Fizetésem nem eget rengető sok 160-200 ezer ft körül mozog,sajnos változó,de tavasztól nyár végéig több, kevesebb október-november, decemberben nagyon jó, január február ami necces.. akkor 150-160 körül keresnék.


Úgy néz ki van egy lehetőség,mehet kutya az albiba, jövőhéten hívom a tulajt,pontos bérleti díj és rezsi ár miatt.

Úgy gondolom 100 ezer ft az amit kitudnék fizetni,de ettől egy fttal sem többet és ha ezt kifizetem havi szinten maradna 50-60 ezer ft rosszabb hónapokban is. Jobb időszakban nyilván több is.



Kérdésem az lenne,hogy hasonlóan hogy oldjátok meg a kutya tartást ahol több kutya van ott a fontos nekem,hasonló fizuval bérleti díjjal.


Jelenlegi kutyám 7 éves,foresto van rajta, ismerősömék által forgalmazott, hidegen sajtolt olasz tápot kap ami jó árban van. Ezzel etetném a jövendőbeli kutyát is mivel nagy kiszerelésben is kapható 25 kg-os zsák 14-15 ezer ft.


Kiegészítésként real nature konzervet kap havonta 1x ami 4 napig elég neki.


Jövendőbeli kutya ismerőstől lesz,tenyésztő,mindenre szűrve a szülők stb, részlet fizetés megoldott szóval nem lenne a a kutyavétel ára sem így egyszerre megterhelő.


Ha beteg lenne húgomtól és a szüleimtől is tudnék pénzt kérni ha egyszerre sok lenne a kezelési ktg volt sajnos rá az évek alatt hiába itthon lakok, volt mikor szar melóhelyem volt és nem futotta egy nagyobb műtétre.


Jól bánok a pénzzel,nem szórom,spórolós vagyok,kivéve ha a kutyámról van szó :D :D



Tapasztalatok érdekelnének,nem laktam még külön,szóval ezért is érdekelne ez,hogy kutyatartást hogy oldjátok meg, vagy jobb időszakban többet bevásároltok pl tápot,több zsákkal,hogy rosszabb időszakban legyen?


2018. nov. 25. 21:19
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Úgyis mindent megmagyarázol, neked nem lehet ellentmondani.

Minek kérdezel, ha ilyen kisntudálékos vagy?


Tudod mit? Vegyél még egy kutyát, jó lesz, meg fogtok élni!😃

2018. nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Úristen legalább 1 picit gondolkodkodhatnál.

Legyen átlag 180 000 a kereseted.

Jó esetben 100 000 az albi rezsivel

30 000 minimum a kaja egy hónapban, úgyis ha anyádèknál eszem heti 2-szer

2 kutya 10 000 minimum megeszik egy hónapban

Bolhairtó, féreghajtó 2 kutyára minimum havi 3000 ft

Tusfürdő, wc papír, tisztítószer, mosószer legyen olcsón havi 2000


Most tartunk havi 145 000-nél,nagyon olcsón számolva.


És akkor magadnak még nem vettél semmi élvezeti cikket, csak a megèlhetéshez szükséges dolgokat!

Havi 2-szer elmész moziba, veszel 1 pólót, 2 körömlakkot és máris ugrott újabb 15 000 ft!


És te mondtad hogy csak a kutyáidra költesz sokat. 160 000-nél tartunk, és még egy árva jutifalatot vagy labdát, netalán pórázt vagy ruhát nem vettél a kutyáidnak! 5000 veszel nekik valamit, 170 000-nèl tartunk.


És a te kutyakozmetikus cuccaid is elhasználódnak. 2 új nyírófej ára 10 000 ft. És máris 180 000-nál tartunk.

És semmit nem raktál fèlre.


Ès ne felejtsd el, hogy egy idő után minden elhasználódik, tönkremegy. Hajszárító, palacsintasütő, fogkefe. Ès akkor mi van ha elromlik a mosógép és újat kell venni? Anyuciék megveszik majd?


Kérdésedre a válasz: nem, nem fogsz tudni ennyiből megélni. Még egyedül is necces, nemhogy két kutyával.

2018. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Albérletben azért ha vmi elromlik,nem nekem kell megvenni.

Sok albérletben élő ismerősöm van, mosógép,sütő tönkre megy a tulaj veszi meg,vagy megveszem én,de az bele számít a bérleti díjba akkor.Eddig mindenhol így volt szokás,még barátnőmék eléggé bunkó tulaja is vett másik mosógépet mikor tönkre ment.


Cuccaimat nem éleztetem,mivel bent használom a kozmiba,így a főnököm élezteti.Egyébként nagyjából évente 2-3 alkalommal kell éleztetni egy fejet attól függ milyen kutyát nyír vele az ember sokat. 1100ft/fej/éleztetés.Van egy csomó fejem amit 3,5 év alatt egyszer sem kellett éleztetni pl.



Nem kifogásokat akarok keresni,csak olyan irreális dolgokat írtok.


Egyébként beszéltem ismerőssel 80 körül lesz mindennel együtt albi,nem teljes ház ugye,hanem csak ház rész. Ez azért sokkal kedvezőbb :)


Tavasszal beszélünk,mert a házon vannak intézni valók.

Nos ha úgy adódik,oda költözök,meglátom hogy jövök ki anyagilag,ha jól akkor bele vágok még egy kutyába ha nem akkor nyilván nem.

Hülye nem vagyok,ha nem fogok kijönni jól,nem veszek plusz terhet a nyakamba.

2018. nov. 26. 17:28
 34/44 anonim ***** válasza:

Akkor ha tavasszal költözöl, egyszerű lesz most a dolgod: amíg be nem költözöl, tegyél félre minden hónapban 80 ezer forintot. Így meglátod, hogy ki tudsz-e jönni a maradékból egy hónapra. Ha nem, én a költözést is megfontolnám, még egy kutyát meg biztos nem vennék magamhoz. Ha igen, akkor lesz megtakarításod is. Ha beköltöztél, megint láthatod majd, mennyi pénzed marad. Ha semmi, akkor nem tudnál eltartani még egy kutyát. Ha 10-20 ezer, akkor kb. még egy kutyával fogsz kijönni 0-ra, én erre se vállalnék még egy kutyát. Ha legalább 40 ezer forintot félre tudsz tenni az albi mellett, akkor azt mondom, talán meg tudnál élni két kutyával, és havi pár ezer forintot mellette félre is tudnál tenni.

Mivel arra továbbra se válaszoltál, hogy jelenleg van-e spórolt pénzed, úgy veszem, hogy akkor nincs. Én még mindig tartom magam ahhoz, hogyha ilyen körülmények mellett, ahogy jelenleg élsz, nem tudsz félretenni pénzt, akkor kb. az albit se fogod tudni fizetni. De ha esetleg tartod magad a fenti tanácshoz, akkor majd kiderül.

2018. nov. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Nagyon felelőtlen dolog lenne még egy kutyába belevágni. Ne legyenek irreális dolgok, hogy áll a ruhatárad? Azok is használódnak, cipő, nadrág, pulóver, pólók, fehérneműk, zoknik. Internet, telefon használattal kalkuláltál?
2018. nov. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

200 ezer ft spórolt pénzem van félre rakva.

Ezen felül plusz 100 ezer amit csak elrakok,ha kell vmi onnan kiveszem,mert pénztárcámba max 2-3 ezer fttal járkálok,de nyilvén nem szoktam elkölteni,csak hogy legyen.


Idén bevásároltam mindent, új cipők ruhák, ruha táram egyébként jól áll.


Néhány havonta szoktam vásárolni max 10-15 ezer ftért. Általában tényleg csak a szükségesre költök

De idén sikerült 6 új farmert vennem,meg egy csomó pólót,mert használt ruhásból szoktam jó részt öltözködni vagy a New yorker.


Pórázunk van vagy 5 ,meg 3 nyakörv is :D szóval elszakad újat kell venni, egy jó darabig nem játszik.


De mivel tavasszal mennék ha mennék addig van időm dönteni.


Lehet inkább kisvállalkozásba fogok,bár akkor is elmegy havi 50-em a vállalkozóira és meg több,hogy bele vágjak,de itthon legalább megtudom tenni albi mellett nem igazán.

Ezen is agyaltam.


Ha az beindul,plusz a kozmi,akkor több pénz lesz elköltözni is és nem kell kicentizni,sokat osztottam szoroztam a saját számításaim szerint,nem amit írtatok bocsi,mert némelyik irreális 20 ezer havonta hogy menne el tisztító szerekre? :D gondolkozzatok már.

Mondtam 5 ezer úgy hogy 3-an vagyunk itt,tehát több fogy,nagyon kifogyóban vannak a dolgok akkor is max 10 est hagyok szintén 3 főre számolva.

Vegyszererek,öblítő és miegyébb nekem nem lenne havonta nagy ktg.


jelenleg 15 kg táppal sem tudok számolni, mivel 2 kg kutyatápot eszik meg havonta a 4 kg-os kutya, nyilván nagytestű megeszik 12-15 kg-ot havonta plusz 2 kg a kicsi.DE mivel tápforrásom van, ahonnan eddig hozom a tápot, azért írtam, ott 25 kg-ot tudnék venni 14-15 ezer ftért. 2 kutyának 2 hónapig elég,ha pluszban keverek bele időnként konzervet.Simán kihúzhatjuk a 2 hónapot.



Én amire tényleg kíváncsi lettem volna az oltások helyett,hogy AKI ESETLEG így él,hogy oldja meg!


Ezért érdeklődtem előre.


Csak olyan irreális árakat mondtatok,amin elszállt az agyam.


De megnyugtatás kép,nem fogok költözni kivéve,ha megnyerem a lottót vagy nem kerülök nagyobb pénz birtokába,inkább a mellékbe elindítok egy kis vállalkozást. Ha minden jól megy akkor 1-1,5 után normális pénzből tudok költözni.

2018. nov. 27. 10:46
 37/44 A kérdező kommentje:
1-1,5 év*
2018. nov. 27. 10:48
 38/44 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem először próbáld ki, hogy milyen külön élni, és írj mindent, bevételeket, kiadásokat, pontosan, aztán meglátod, mire mennyi megy, és hogy jössz ki, kell-e kölcsön kérned, és azt is látni fogod, hogy belefér-e még egy kutya vagy nem.
2018. nov. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Egyenlőre a napokban osztottam szoroztam.


Ha ki is jövök,valóban nem túl sok maradna. Amiből félre rakni nem tudnék. Illetve beszéltem egy két emberrel. Igazából egy darabig lenne új dolog a külön élés utána ott is az lenne mi a faxt csináljak? Félre rakni úgy sem tudok,ellenben elvegetálok.


Úgy döntöttem így a napok alatt,hogy egyenlőre maradok itthon. Inkább pluszban indítok egy vállalkozást amihez nem kellenek milliók azért és akkor ha szépen beindulgat és sínen van minden akkor kiveszek egy albit.


Bár így tuti 100 ezrem elmegy havonta erre, tehát kb mintha albit fizetnék,de legalább itthon vagyok.


Viszont sajnos az is biztos,hogy ennyire jó helyen(számomra) ennyiért kertes házrészt,nem fogok találni,így ezt sajnálom a legjobban,de mivel nagytestű miatt IS mennék kertesbe így mérlegelnem kell,hogy hiába tudnék minden megoldani.


Túl szűkös lenne a keret, sok mindent kalkuláltam,ma is írogattam,számolgattam. KIjönni kijönnék a fizuból,el is lennék. De félre rakni semmit nem tudnék..


Úgyhogy marad a vállalkozás elindítása amit kozmi mellett egyenlőre hétvégén tudnék csinálni. Ha a számításaim bejönnek akkor 1-1,5 éven belül kereshettek annyit pluszban,hogy lazábban elköltözzek.


Bár hozzá teszem,hogy kereshetek 250 ezer ft-ot.

Ha a legtöbb kertes albi 150 plusz rezsi. Legyen mondjuk 180 össz vissz. Akkor megint 60 ezrem marad úgy mindenre :D


Szóval igazából sehogy nem jó.


De egyenlőre kis vállalkozást beindítom,itthonról aztán majd költözök később.

2018. nov. 27. 16:44
 40/44 anonim ***** válasza:
67%
Meg sem próbálom elmagyarázni, hogy miért veszek felelős állattartóként noname 200Ftos padlótisztító helyett kutyabarátot 1500ért. Vagy, hogy miért kell többet költeni mosószerre, ha nincs sok ruhád, mert ritkán veszel. Hisz úgyis megmagyarázod. Igazad van, ne költözz albérletbe, csinálj inkább saját vállalkozást, egyre jobb
2018. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!