Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Albérlet mellett 2 kutya...

Albérlet mellett 2 kutya költségekre mire számítsak, ti hogy oldjátok meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egyenlőre elméleti kérdés.

Jelenleg egy kistestű kutyusom van,viszont ha albérletbe költözök (kertes) akkor rövidesen egy nagytestű kutyát is szeretnék.


Fizetésem nem eget rengető sok 160-200 ezer ft körül mozog,sajnos változó,de tavasztól nyár végéig több, kevesebb október-november, decemberben nagyon jó, január február ami necces.. akkor 150-160 körül keresnék.


Úgy néz ki van egy lehetőség,mehet kutya az albiba, jövőhéten hívom a tulajt,pontos bérleti díj és rezsi ár miatt.

Úgy gondolom 100 ezer ft az amit kitudnék fizetni,de ettől egy fttal sem többet és ha ezt kifizetem havi szinten maradna 50-60 ezer ft rosszabb hónapokban is. Jobb időszakban nyilván több is.



Kérdésem az lenne,hogy hasonlóan hogy oldjátok meg a kutya tartást ahol több kutya van ott a fontos nekem,hasonló fizuval bérleti díjjal.


Jelenlegi kutyám 7 éves,foresto van rajta, ismerősömék által forgalmazott, hidegen sajtolt olasz tápot kap ami jó árban van. Ezzel etetném a jövendőbeli kutyát is mivel nagy kiszerelésben is kapható 25 kg-os zsák 14-15 ezer ft.


Kiegészítésként real nature konzervet kap havonta 1x ami 4 napig elég neki.


Jövendőbeli kutya ismerőstől lesz,tenyésztő,mindenre szűrve a szülők stb, részlet fizetés megoldott szóval nem lenne a a kutyavétel ára sem így egyszerre megterhelő.


Ha beteg lenne húgomtól és a szüleimtől is tudnék pénzt kérni ha egyszerre sok lenne a kezelési ktg volt sajnos rá az évek alatt hiába itthon lakok, volt mikor szar melóhelyem volt és nem futotta egy nagyobb műtétre.


Jól bánok a pénzzel,nem szórom,spórolós vagyok,kivéve ha a kutyámról van szó :D :D



Tapasztalatok érdekelnének,nem laktam még külön,szóval ezért is érdekelne ez,hogy kutyatartást hogy oldjátok meg, vagy jobb időszakban többet bevásároltok pl tápot,több zsákkal,hogy rosszabb időszakban legyen?


2018. nov. 25. 21:19
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy! Nyomorra nem vállalunk kutyát, kettőt végképp nem!


Nem véletlenül NEM adnak túlzottan albérletben filléreken tengődőknek kutyát! Nem rosszindulat, csak előrelátóak, ami te nem vagy!

2018. nov. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Mivel ez még elméleti kérdés volt,mert nem írtam sehol sem,hogy 100%,de már elhordtatok mindennek,gratulálni tudok.Csak kíváncsi lettem volna,hogy lehet kijönni ennyi pénzből,kutyástul.Az meg hogy ismerős mennyiért adja ki az ő dolga egyébként,meg mint írtam nem Bp.


Apró részleteken akadtok fent mikor beteg vagyok úristen akkor mi lesz a kutyákkal.


Amúgy nem abba fog a kutya bele halni,hogy egy évben egyszer vagy kétszer nincs annyit sétáltatva pár napig,amennyit szokott. Tavaly mikor kiment a bokám első egy hétben fél óránál többet nem bírta sétálni. Sőt első 3 napban 10 perc séta is megerőltető volt.


Kutyám jelenleg él és virul nem halt bele,hogy tavaly egy hétig nem voltunk nagy sétán csak kicsiken. Nem rágott szét semmit és nem is unatkozott.

Első kutyám és jelenlegi sem csinált semmit ha úgy alakult,hogy a hosszabb séta kimaradt akár betegség vagy bármi más miatt,nem azon a néhány alkalmon fog múlni.

Viszont mivel fajtát nem írtam,hozzá teszem nem hiperaktív fajtájú kutyám van és amit tervezek az sem egy border collie aktivitású.


Meg hogy majd ugatni fog a kutya bocsi nevelésről hallottál? Jelenlegi kutyám is csak akkor ugat ha kopognak amúgy nem.

Ha meg vki nem bírja a kutyaugatást,ne költözzön kertvárosba,csak mert a ház ami ki lesz adva mindenhol szomszédnál kutya van. Tehát van ugatás rendesen. Anélkül,hogy én oda költöznék,szóval ez sem túl jó érv :D



Egyetlen válaszadó aki tényleg leírta mennyit keres és nehéz volt neki köszönöm, egy aki tényleg a kérdésre válaszolt.Többiek meg felesleges koptattátok a billentyűt :D


Leírom még egyszer ELMÉLETI KÉRDÉS,nem vettem ki albérletet! Felfogom hívni ismerőst,mert ígértem hívom,érdeklődők mennyi az annyi. Elköltözni elköltözhetek így is. Meg mint azt is írtam HA lenne még egy kutya max a nyár végén. Tehát 4-5 hónapot előtte ott laknék,ez idő alatt kiderül hogy jövök ki egy kutyával egyáltalán a pénzből. Semmire nem írtam 100% egyébként,csak kíváncsi voltam.

2018. nov. 25. 23:56
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem (vagy csak átsiklottam felette), hogy jelenleg akkor a szüleiddel élsz? Mert ha már ideje van fizetésed, a szüleiddel élsz, adsz be mondjuk a rezsibe, de gondolom nem 100 ezreket, akkor hogy fordulhatott elő, hogy kölcsön kellett kérned egyszer a műtétre? Hogyha már így tudod előre, mikor mennyit keresel kb., akkor az azt jelenti számomra, hogy legalább egy éve dolgozol. Hogyha azt nézzük, hogy a munkahelyeden a kaját magadnak fizeted, meg te eteted a kutyákat + beadsz szüleidnek a rezsibe mondjuk 40 ezer forintot, akkor kb. 80 ezer megy ki, még ha erre-arra költesz, azt mondom, legyen havi 100-120 ezer. Ha csak rosszabb hónapokkal számolunk, hogy keresel 160 ezret, akkor is havi 40-60 ezret félre kéne tudnod tenni, még ha néha bele is kéne nyúlnod, azért legalább 200 ezres tartalékodnak lenni kéne (eddig legalábbis nem tettél rá utalást, hogy lenne bármennyi tartalékod, de lehet, tényleg átsiklottam felette). Lehet, tényleg csak félreértettem itt valamit, de ha így, hogy a szüleiddel éltél, kölcsön kellett kérned pénzt a műtétre, én nem vállalnék be még egy kutyát. Mert akkor valamiért mégse bánsz olyan jól a pénzzel.

Ha tényleg én értelmeztem valamit rosszul, akkor elnézést, és nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod a válaszomat.

2018. nov. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
73%

Azt ugye tudod hogy a jelenlegi panelkutyádat is nehéz lesz átszoktatni hogy kerti kutya legyen?


Az enyém 3 éves, és vidéken szüleimnél nem pisil a kertben. Mostanra értük el hogy legalább napközben pisil ha ott vagyunk, de este-reggel ugyanúgy el kell menni vele sétálni, mint otthon a panelben. Mert ehhez van szokva, na meg ahhoz hogy nem szarik oda ahova eszik.


Ebbe is gondolj bele, nem úgy lesz hogy akkor hawaii-dizsi-napfény. Tudom, tudom, te hordod magaddal dolgozni a kutyát. És amikor nem dolgozol? Vagy ha valamiért nem viszed?

(Egyèbként nem írtad milyen kutyád van csak hogy nyugodt és kistestű. Szóval ha valami csivava-yorki-mopsz-havanese-tacskó szerűség,őt úgysem tarthatod tartósan < értsd pàr óra hosszát> kinn az udvaron, pláne hidegben).


Előző hozzászóló: szerintem a kérdező kutyakozmetikus :D ők keresnek így, és írta is hogy kutyás szakma. Tuti az.

2018. nov. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván hallottam nevelésről, nekem is van két kutyám SAJÁT otthonban. De biztos, hogy te is hallottál arról, hogy egy kiskutya nem öt perc alatt lesz megnevelve. Netto 250ezret keresek, a párom hasonló összeget. Fél milliónk van havonta, saját lakásban élünk, így gazdálkodunk. Egy kicsi és egy nagytestü kutyánk van. Jó tápot esznek, nem biszem, hogy panaszkodhatnak. DE még így sem járulékos az a pénz amit a kutyáinkra költünk.


Nem értem a kérdésed.. egyéttelmű, hogy “nagyon okos” vagy, látszik az smiley-s kelekótya válaszaidból. Azt a hatádt keltes, hogy 14éves vagy, akkor még én is úgy gondoltam, hogy szólok Pán péternek, aztán seholországban ingyen élek majd 25 kismacskával meg 2cupcake malaccal..nem feltétlen azon akadunk fent, hogy keveset sétál, ha beteg lesz. Hanem azon, hogy a kevéske bejövő pénzedből kell venned három doboz gyógyszert. Otthon élsz, de nem tudtál félretenni annyi pénzt, hogy megműttesd a kutyádat. Az én kutyusomat nemsokára vihetem egy kisebb műtétre. Az előkészületekkel, vérvétellel, kábítással stb együtt kb 70ezret költök el váratlanul. Neked ez a fél havi fizetésed.

Tegyük fel, hogy otthon éltél eddig és ugyan így dolgoztál. Nem tudtál havi szinten félretenni annyit, hogy biztonságban legyél ha pl: eltörőd a lábad és 8hétig gyógyulsz? Mert van ilyen, velem pl tavasszal történt meg. Két kutyám van. Én saját lakásban élek és nem egyedül szerencsére, de még így is macera volt..nem beszélve a pénzkiesésről. Kérdés, hogy ha ezen a csodamunkahelyeden nem tudnak még 8órára sem bejelenteni..visszavárnak e egy ilyen eset után. Ezer forintot nem keresel meg óránként..nem vagy rendesen bejelentve. A helyedben az otthon töltött munkásève(i)m alatt megpróbáltam volna egy saját kis vállalkozásra összerakni a pénzt (én is gyanítom, hogy valami kozmetikus((tanuló)) szerű lehetsz) faluhelyen gondolom nem nehéz begyűjteni néhány visszajáró ismerős vendéget. Te még 200.000-et is úgy kértél kölcsön. És gondolom, hogy még pizzára sem költöttél, vàr, mint tudjuk, te azt egy hétig eszed:)

A kérdésed elméleti. Mi válaszoltunk rá. Elméleti kérdésre elméleti válaszokkal. (HA beteg leszel, HA eltöröd a lábad, HA váratlan kiadád jön. Ez mind elméleti.. mint a kérdés. Akkor mi a gond?

Van egy kutyád, tisztában vagy vele mennyibe kerül egy hónapban, nem hiszem, hogy ebből bonyolult kikövetkeztetni, mennyi lenne mégegy, hisz még a kezdeti oltások terén is van tapasztalatod. Bár ahogy olvastam, neked mindenhez van valami okos és frappánsnak vélt hozzáfűzni valód:)

Sok sikert a munkád végzéséhez az egyik oldalon morgolódó idősebb kutyáddal a másik oldaladon kajla új kölyökkutyáddal. Hàlás lesz a főnököd. Meg úgy sok sikert az életedben is ezzel a “vagy négy órában jelentenek be vagy nyolcban de akkor meg a fizetés szar” hozzáállással, a sikeres magyar emberek rangsorát nem te fogod megváltoztatni, az biztos. Inkább keress magadnak egy pasit, alakítsátok közösen az életeteket aztán majd lesz még kutya, ha felnőttél és úgy is viselkedsz.


Írj még néhány vigyorgós smiley-t, az megy!!:)

2018. nov. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Így én nem merném. Akkor vállalj be másik kutyát, hogyha beüt a krach, akkor is segítség nélkül egyedül meg tudod oldani.


Miért ilyen hű de fontos a második kutya egyébként?

2018. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Tisztán látás végett.


Voltak időszakok mikor munka nélkül voltam, pont az az időszak amikor műtétre kellett, akkor közalkalmazott voltam 50 ezer ft-ot kerestem. Mivel több volt mint a semmi.


Nyilván nem tudtam kifizeteni. Ennyiből félre rakni sem tudtam.


pl fogorvosra is költöttem nem keveset, illetve a jogsit is elkezdtem, most a félre tett pénzem erre megy. Van még félre rakott pénzem csak nem sok.


Illetve sok pénzt költöttem a kutyakozmetikai felszerelésekre is,mivel sehová nem vettek volna fel ha nincs meg alap felszerelésem minimum.


Egyébként mikor meloztam mindig vásároltam itthonra ahogy a pénzem engedte,ahogy most is,öblítő,mosókapszula,kávé,tusfürdő,sampon,illatosító,fertőtlenítő szerek minden egyéb vegyszer,zsepi,wc papír stb. Anyu nem enged bele adni rezsibe így én inkább vásárolok,ezeket mindig én veszem.

Egyébként,hogy 3 an élünk ezekre az alap dolgokra durván 5-10 ezrem szokott elmenni havonta,de változó miből mi fogy ki. Nyilván egy ablaktisztó,meg egy savó penész elleni spray nem fogok havonta venni.De 3 an élünk itt.Ha egyedül laknék bevásárolnék, pár hónapig nem lenne gondom. Az fix. Onnan is tudom,mert egy Kínai vegyesbe minden jó áron van ott szoktam vásárolni.

Húgom is ott vásárol csomó mindenből bevásárol 3-4 hónapig bőven elég.


Mivel érettségi után hol volt munkám hol nem így nem tudtam félre rakni,mert amit megkerestem és félre is raktam azt feléltem a kieső hónapokban. Mióta sikerült tanfolyamra össze kaparnom a pénzt,leraktam azóta dolgozok a szakmában 3,5 éve. De első két munkahelyemen 80-90 ezer ft-ot kerestem. Szerencsére helyben volt egy jó lehetőség, viszont nem jó bejelentéssel,de legalább szarabb hónapban is meg van 160 körül, márciustól szeptemberig 180-200 ezer ft. Decemberi hónap jó még nagyon. Igazán január,február,október,november ez a 4 hónap amikor kevesebbet keresek a forgalom miatt.


Dolgoztam érettségi után sok félét,de 100 ezret sem kerestem meg sehol. Csak egy érettségivel nem kellettem sehová. Fressibe is akartam jelentkezni,mert van fogalmam a kutyákról, azt mondták ez tök,jó de nincs eladó végzettségem szóval nem tudnak felvenni.

Mindenhez végzettség kellett,az érettségi kevés. Így nem voltak túl jó munkahelyeim sajnos,ezáltal nem is kerestem jól.


Másik kutya miatt szeretnék kertesbe menni legalábbis az önállóság mellett ez is egy érv. Régóta álmom egy fajta.

Nagytestű révén nem kényszeríteném panelbe.


Amúgy a kutyám ágyban alszik,szóval aki azt feltételezte,hogy kibacom a kertbe dísznek köszi,hogy ezt látatlanban kinézted,gratulálok.


Nyaranta elég sokat vagyunk kertes házba nagyszüleimnél,segítünk rendbe rakni a kertet van medence, nincs gondja a kertbe pisiléssel.


Sőt mikor mi vigyáztunk a házukra,mert rokonokhoz mentek 2 hétre akkor sem okozott neki gondot a kertben pisilés.

Sétáltatni természetesen vinném csak nyilván nem napi 3x. reggel-esti mindig csak ház elé levivős pisi kaki. Egy 1,5-2 órás séta van délutánonként.

2018. nov. 26. 13:49
 28/44 anonim ***** válasza:

1. Albérletbe szerintem ne akarj két kutyát, ha a költségeidet is állni akarod (bérleti díj, rezsi, kaja, tisztálkodószerek, tisztítószerek...), és a kutyá(ka)t is jól akarod tartani.

2. Tele van a facebook gazdikereső kutyákkal, ha mindenképp akarsz, ott nézelődj, vannak kölykök is, nagy testűek is.

2018. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Ooo persze, egyedül fogsz vezetni egy háztartást, és munka utàn 2 órát fogsz sétálni a 2 kutyàddal. Àh nem, dehogy, egyáltalán nem lesz megterhelő...
2018. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egyszerű a képlet:

Most keresel valamennyit, elköltöd bizonyos dolgokra. Mennyi pénzed marad hó végére? Ha semmi, akkor még az albérletet se fogod tudni fizetni. Ha marad valamennyi, akkor meg kéne lennie spórolt pénzednek, amihez tudsz nyúlni tartalékba. Van spórolt pénzed?

Ahogy leírtad a dolgokat, akkor havi költségek:

Besegítesz a háztartásba, vásárolsz, stb., azt írod, kb 5-10 ezer forint, de legyen inkább 20, kerekítsünk felfelé.

Rendelsz akkor minden nap kaját, hétfőtől-péntekig dolgozol, 20 napot egy hónapban, 20x1200 az 24 000 Ft.

Most járunk kb. 44 ezer forint kiadásnál.

Egy kistestű kutya nem eszik meg 25 kilót egy hónapban, de csaljunk felfele, tegyük fel, minden hónapban kell venned tápot, legyen 15 ezer forint.

Most járunk 59 ezer forintnál.

Kell még mondjuk ez-az, rendelsz egy pizzát, elszakad a kutya póráza, megtetszik egy cipő, adjunk még hozzá kb. 20 ezer forintot. Legyen akkor a kiadásod 80 ezer (úgy, hogy szinte mindenhol többel számoltam). Ha mindig csak rosszabb hónappal számolunk, akkor havonta 80 ezret mellette félre kéne tenned. Én továbbra is azt mondom, hogyha azóta, hogy így dolgozol, ilyen körülmények mellett nem sikerült legalább 400 ezret félretenned, akkor egyedül biztos hogy nem fogod tudni fenntartani magad, nemhogy még két kutyát is pluszba.

A legegyszerűbb megoldás: számold ki, hogy egy hónapban mennyit költesz. Ebből nagyjából látható, hogy pluszba belefér-e még egy albérlet és még egy kutya, vagy sem. De ha nincs semmi tartalékod, én biztos hogy nem hoznék el még egy kutyát. Önálló háztartásba én legalább 500 ezres spórolt pénzzel költöznék az állandó jövedelmem mellett, de ez én vagyok, viszont így ha valami váratlan kiadás érne, legalább biztos lenne hová nyúlnom.

2018. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!