Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan képesek egyesek...

Komolyan képesek egyesek megvenni a yorkit 60-100 ezer forintokért, ahelyett, h bemenne egy menhelyre és elvinne egy szerencsétlen sorsú, szeretetre éhes kutyát ingyen?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Mindenki odavan, h jaj yorki így, jaj yorki úgy (én speciel elve azt gondolom, h az NEM kutya, de nem akarok senkit megsérteni, ez vmi cuki kis házikedvenc, vmi hobbyállat, de nem kutya)

És az meg már teljesen elszörnyeszt, amikor vki agyon kényezteti a kis yorkiját, mert ruhácskákat aggat rá, és táskában hordja, szegény állat mit gondolhat? sztem az ilyen emberek gyermeket látnak ebben az állatban, esetleg egy gyermeket próbálnak pótolni vele...

na mind1, nem ez a lényeg, szal RENGETEG sanyarú sorsú korcs kutya lakik menhelyen, a legtöbb menhely már kénytelen visszautasítani a kutyákat, mert nincs se kaja, se pénz, se hely neki

nem lenne egyszerűbb bemenni oda, és legalább egyet kimenekíteni onnan, és hazavinni?

persze, megértem, h hozzám hasonlóan mások is lehetnek úgy, h bemennek egy menhelyre és legszívesebben az összes kutyát hazavinnék, mert sajnálják őket, na de mégis...

ha az a sok ember, aki kihajít az ablakon 100ezreket egy ilyen "kutyára", inkább bemenne egy menhelyre, és elvinne egy korcsot, sokkal jobban járna mindenki!

ez nem esik le senkinek?


2010. júl. 6. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:

KORCS igen, miért minek hívjam?

nem fajtatiszta enni

ezt nem sértésnek szántam

képzeld, két KORCS kutyám van, és imádom őket, most nehogy már ezen akadj fenn, tejóég...

2010. júl. 6. 22:26
 12/79 anonim ***** válasza:
66%
Nézd..,senkit nem tudsz befolyásolni milyen kutyát válasszon!Az hogy korcsok vannak ott kikérem magamnak...
2010. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
69%

Először is szerintem egy kutya nem a mérete miatt kutya, hanem azért, mert egy bizonyos fajba van kategorizálva. Tehát a Yorkshire Terrier is kutya.

Másodszor mindenkinek emberi joga, hogy olyan kutyát válasszon, olyan helyről, olyan törzskönyvvel, amilyet akar. Ebbe senkinek sincs beleszólása.

2010. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
50%

Nem nem hallottam olyat hogy a kutya választja a gazdát mert én ellentétben veled komoly és már eléggé tapasztalt kutyás vagyok nem valami tudatlan. Tehát közlöm veled, ez pont fordítva van. A kutya nem választ semmit, puszta véletlen ki megy hozzád elsőnek vagy ki kedves. Nem választhatsz az alapján kutyát hogy ki nyalta meg az arcod először, mert lehet hogy ez cuki de a többi tulajdonsága amivel együtt kell élned 15 évig, már nem annyira mert nem illik hozzá! Ezért kell gondosan kiválasztani a kutyát NEKED az igényeidhez mérten. Felelősség.

És lehet hogy NEKED van megfelelő a kutya a menhelyen. Szép dolog, áldásom rá! De van akinek NEM. Mert ő egy meghatározott formába, színbe, jellembe, kinézetbe lett szerelmes, vagyis egy FAJTATiSZTA kutyába. Esetleg céljai vannak vele mint pl tenyésztés, kiállítás, terelés, őrző-védő, agility, akármilyen sport! Amihez kell a törzskönyv. Szóval engedtessék meg hogy ne mindenkinek olyan ízlése legyen mint neked de ettől még ne legyen rossz! Úgyhogy szerintem ne okoskodj. :)

2010. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
És ha neked csak az a jó válasz aki egyetért veled akkor szerintem nem kéne több kérdést írnod!
2010. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 A kérdező kommentje:

jó persze, semmi közöm hozzá, ki milyen kutyát tart

de most az, h ez a fajta (nem csak ez, ott van vmi másik is, nem jut eszembe a neve, vmi westie, vagy mi) ilyen divatkutyává nőtt(ek) az szánalom.

aki divatból vesz ilyet, szted ahhoz illik az a kutya?

nem az, h egy adott fajta nem jön be, hanem az nem jön be, h a sok barom, aki azt állítja, imádja a kutyákat, és neki is kell, az pölö miért csak egy adott fajtát akar, mi?

2010. júl. 6. 22:30
 17/79 anonim ***** válasza:
50%
Miért fáj az neked hogy valakinek tetszik és azért veszi? Ha jó helyről veszi és szereti akkor semmi baj vele, nem muszáj vele semmi speciálisat csinálnia. Nem a yorki tehet róla hogy milyen lett.
2010. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim válasza:
39%
Tény,hogy jobban járnak a menhelyi kutyusok, a jószívű-előrelátó emberek általában azt választják, aki yorkit tart azoknak a 95%a ilyen 20 éves kis szőke liba.. dehát ez van,minden 2. házba yorki van, nekem nincs különösebben bajom egy kutyával sem,ezzel se, de azért mindennek van határa...
2010. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 A kérdező kommentje:
na ez az...
2010. júl. 6. 22:37
 20/79 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos nem tudunk jelenteni téged, irj ide valmi káromkodást és akkor már menni fog...
2010. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!