Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan képesek egyesek...

Komolyan képesek egyesek megvenni a yorkit 60-100 ezer forintokért, ahelyett, h bemenne egy menhelyre és elvinne egy szerencsétlen sorsú, szeretetre éhes kutyát ingyen?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Mindenki odavan, h jaj yorki így, jaj yorki úgy (én speciel elve azt gondolom, h az NEM kutya, de nem akarok senkit megsérteni, ez vmi cuki kis házikedvenc, vmi hobbyállat, de nem kutya)

És az meg már teljesen elszörnyeszt, amikor vki agyon kényezteti a kis yorkiját, mert ruhácskákat aggat rá, és táskában hordja, szegény állat mit gondolhat? sztem az ilyen emberek gyermeket látnak ebben az állatban, esetleg egy gyermeket próbálnak pótolni vele...

na mind1, nem ez a lényeg, szal RENGETEG sanyarú sorsú korcs kutya lakik menhelyen, a legtöbb menhely már kénytelen visszautasítani a kutyákat, mert nincs se kaja, se pénz, se hely neki

nem lenne egyszerűbb bemenni oda, és legalább egyet kimenekíteni onnan, és hazavinni?

persze, megértem, h hozzám hasonlóan mások is lehetnek úgy, h bemennek egy menhelyre és legszívesebben az összes kutyát hazavinnék, mert sajnálják őket, na de mégis...

ha az a sok ember, aki kihajít az ablakon 100ezreket egy ilyen "kutyára", inkább bemenne egy menhelyre, és elvinne egy korcsot, sokkal jobban járna mindenki!

ez nem esik le senkinek?


2010. júl. 6. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
80%
igazad van utcsó!:)mindenki azt választ amit akar.nekem nincs pénzem rá de mégsem szólóm le a fajtatisztákat sem mert azok is ugan olyan kis érző lelkek,ne vitatkozunk már menhelyfüggö vagy nem az sem érdekelnek senkit meg mindenki azal jön hogy a keverék nem pedigrés kutyákat kötelezö ivartalanitani.de nem muszáj nem szükséges és lehet attól felelöségtudatos gazdi valaki,ha vigyázok a kutyámra akkor nem fogom ha meg nem olyan helyen lakunk vagy nem tudom a szobába tartani szoba kutyának akkor majd ivartalanitom és ez egy pl nem akarok meg sérteni senkit de szerintem se a fajtatiszta se a keverék nem külömb csak néhány ember nem mind de klegtöbb ténleg olyan hogy hagya a menhelyi kutyákat ott elhunyni pedi csak nem is szeretetből tartsa afajtatisztát sem hanem pl az most a szezon ha meg pl 2 hónap múlva bejön a kuvasz szezon akkor dobja és anyi persze ez nem mindenkire iaz de vannak ilyenek is:( jó éjjszakát mindenkinek
2010. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
20%
ha te is idáig azt papoltad hogy menhelyről hozanak kutyát akkor te miért veszed meg?inkább menhelyen is van ahogy te is mondtad de mindegy husky keverék és fajtatiszta husky is van akkor fogadj te is örökbe:)
2010. júl. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:

A yorki nem kutya? Ezeket a butaságokat soha nem fogom megérteni...olvass vissza, hogy hány száz éves múltra tekint vissza ez a fajta.

Vagy csak Te nem tekinted annak? Azért mert kicsi?

És akkor szerinted az az ember sem ember, aki mondjuk nem 170 cm magas, hanem csak 150?


Szerintem nem azokat kellene itt oltogatni, akik szeretik ezt a fajtát, hanem azokat, akik miatt tele vannak a menhelyek "korcsokkal"


Ja, és nincs jogod más pénztárcájában turkálni, és szemrehányást tenni annak, aki hajlandó fajtatiszta kutyáért pénzt kiadni. Mondom ezt úgy, hogy nekem yorkim van, és volt már keverék kutyám is menhelyről.

2010. júl. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:

Hm,nem tudom,én nem érzem magam rossz embernek amiatt,mert százezres fajtatiszta kutyám van,kettő is. Azért a pénzért én megdolgoztam,és úgy gondolom,hogy ha nekem megtetszett egy fajta,akkor ugyan már hagy vegyem meg anélkül,hogy bárki beszólna,hogy fujj fajtatiszta,törzskönyves, te ember se vagy mert nem menhelyiek...Az lényegtelen,hogy van mellettük egy menhelyi keverékünk is.

Arról,hogy mennyire hűségesebbek,és mennyire nem. Tök hülyeség. Volt már utcáról befogadott, sintértelepről kihozott kutyánk,a menhelyről hozott és a két fajtatiszta. A sintértelepi kutyánk agresszív volt ha neki valami nem tetszett,szökött, rongált,rettentő rossz kutya volt minden szeretet ellenére. Az utcáról fogadott vetekszik a mostani egyik fajtakutyámmal, rendkívül kedves,hűséges, szeretetéhes kutya volt ő,és az a mostani is. A mostani menhelyi se hálásabb semmivel mint a pedigreesek. Ugyan úgy imád minket,ugyan olyan hűséges, ugyan úgy nem jutna eszébe elszökni,stb. Egy kutyát nem a származása fog meghatározni ilyen szempontokból.

Érdemes lenne a különböző szervezeteket figyelni,hogy mennyit szenvednek egy-egy nagyon hálás mentett kutyával... és nem elítélni azokat,akik bizonyos fajtákat választanak.

Én speciel a környéken egy darab yorkit se láttam még. Ellenben rengeteg palotapincsit. Most kezdjem el őket ezért utálni?

2010. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
69%
Ja,és még valami. Egy nem szaporítótól származó husky is ugyan úgy százezrekbe kerül... Egy ismerősöm 130 ért vette a huskyját,és nem a legjobb kennelből...
2010. júl. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
9%

lehet h a menhelyes kutyák betegek vszont több értelme lenne azt a 100-200 ezret arra beteg kutya kezelésére költeni,ami ráadásul jo érzés is egy normális embernek, (én nem szeretem a yorkikat,nincs velük bajom,de amit csinálnak belöle az már nem kutya..)szoval inkább jo érzés legyen megmenteni egy kutya életét minthogy dicsekedni h playboyos kis kabátkája van a kutyának..

nem yorki utálatbol mondom ezt,hanem az összes ilyen kutyásnak aki hülyét csinál belölük és az ember szemébe ezért nem kutya már a kutya...

2010. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:

MÁR BOCSI, DE EZ MILYEN KÉRDÉS?


a kérdésre egy válasz van: igen.

és arról senki sem tehet hogy sok a menhelyi kutya. ha meg nem a megszületett yorkiekat veszik meg, akkor azok lesznek a menhelyen. és mi az hogy a yorkie nem kutya? tarts el legalább egyet, és megtudod, van mikor rosszabb mint egy labrador. barátnőméknek 3 yorkiejuk van és azt mondták nehezebb őket tartani mint gondolták volna. a yorkie egy TERRIER! yorkshire terrier (és nem yorki. max yorkie) szóval az egy dolog hogy aranyosak meg kicsik, de ők ezt nem tudják magukról, ugyanúgy viselkednek mint egy németjuhászkutya. egy nagy kutyát is ellehet kényeztetni, nem csak egy kicsit.


de ezzel a kérdéssel neked mi volt a célod? őszintén. hogy mindenki itt lázadjon hogy IGEN! IGAZAD VAN! ? csak mert nincs. attól még nem lesz kevesebb *korcs* kutya a menhelyen, ha mindenki yorkie helyett keverék kutyust vesz.

2010. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
89%

Vannak olyan helyzetek, ahol nem csak a jótékonyság számít.

Ezt muszáj megértened!

Egyébként meg ha már megszületett az a yorki, akkor neki is kell egy gazdi, vagy nem?

2010. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy provokatív kérdés, de komolyan. Nincs semmi jó ok arra, hogy te ezt a kérdést kiírd.
2010. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
0%

Végigolvatam az összes választ, kommentet. Hát...furcsák vagytok fajtatiszta párti kutyatartók! A rövidített változata a véleményeteknek: minden keveréket ivartalaníttatni, csak fajtatisztát tenyészteni. Az már nem oszt-szoroz, hogy azokat is agyonelletik a haszon miatt, ugye? Rengeteg a betegen született a beltenyészet miatt, ez sem számít, az a tenyésztő baja, ha születéskor a kölykök fele életképtelen, neki így is megvan a maga kis haszna. De azért vegyétek már le a szemellenzőt!!! A ti szemetekben egy keverék nem is számít: KIIRTANI MINDET? Aki járt már menhelyen, az azt is láthatta, hogy nagyon sok NEM keverék is van közöttük, és nem betegen, öregen.

A másik: 15-20 évvel ezelőtt nem keverékezték, fajtatisztázták a kutyákat. Volt FAJTISZTA ÉS KORCS. De mert fejlődünk, ez már sértő. Valószínű a válaszolók zöme ekkor még vagy meg sem született, vagy nagyon kicsi volt. Meg lehet kérdezni az időseket, akik még emlékeznek a korcs szóra, ami csupán azt jelentette, hogy nem fajtiszta!!!

Aki meg ragaszkodik a pedigrés kutyusaihoz, tegye, de ne váltogassa az aktuális divat szerint az ölebeket, mint pl. Paris Hilton. Mindig voltak, lesznek DIVAT kutyák, csak a divat sűrűn változik. Volt tacskó, pincsi, csivava, doberman, sőt vadászgörény divat. Most a retikül kutyus a menő. Attól viszont égnek áll a hajam, ahogy utaznak, vásárolnak velük. Valóban, mint akinek gyerek helyett van. Azt a gügyögést, kutyuli-mutyulizást nem veszi be a gyomrom. Meg azt sem, hogy a retikülben, kabátka alatt be lehet vinni bárhová, mint a vadászgörényt nyakban, addig egy pórázon szájkosárral vezetett kutyát sehová. Akkor most ezek a miniatűrök kutyának számítanak, vagy sem?

A kérdező minden mondatával, kommentjével egyetértek. Ne higgye senki, hogy a törzskönyv tankönyv. Nem attól lesz okos és jólnevelt, mert pedigrés! Vannak örökletes tulajdonságok, de nagyon tanulékony a kutya, és amelyikkel sokat foglalkoznak, az lehet bármilyen alomból, akár keverék, mint az összes fajtatisztának letudott gyönyörűségek. A legtöbbje olyan, mint a növényeknél a génkezelt termés. Ide-oda pároztatták a kutyákat, kísérletezgettek, aztán ha jól sikerült, kijárták a törzskönyveztetést, ha nem, jött az altatóorvos, vagy mentek kísérleti alanyoknak. Végiggondolta bárki is, hogy hány kutyának kellett ahhoz elpusztulnia, hogy egy un. új fajtát kitenyésszenek? Ennyit a kutyatenyésztésről. Meg az aktuális divatról, és azok követőiről.

Nekem házőrzésre van két keverék (korcs) kutyám, mindent megesznek, ami ehető, megkapják a kötelező védőoltásokat, ennyi a gond velük. Nem kell télikabátka, masnicska, cipőcske, speciális kutyaeledelke, kosárka, plédecske. És mindennap játszom velük, szófogadóak, nem szökdösnek és EGÉSZSÉGESEK!!!

2010. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!