Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan képesek egyesek...

Komolyan képesek egyesek megvenni a yorkit 60-100 ezer forintokért, ahelyett, h bemenne egy menhelyre és elvinne egy szerencsétlen sorsú, szeretetre éhes kutyát ingyen?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Mindenki odavan, h jaj yorki így, jaj yorki úgy (én speciel elve azt gondolom, h az NEM kutya, de nem akarok senkit megsérteni, ez vmi cuki kis házikedvenc, vmi hobbyállat, de nem kutya)

És az meg már teljesen elszörnyeszt, amikor vki agyon kényezteti a kis yorkiját, mert ruhácskákat aggat rá, és táskában hordja, szegény állat mit gondolhat? sztem az ilyen emberek gyermeket látnak ebben az állatban, esetleg egy gyermeket próbálnak pótolni vele...

na mind1, nem ez a lényeg, szal RENGETEG sanyarú sorsú korcs kutya lakik menhelyen, a legtöbb menhely már kénytelen visszautasítani a kutyákat, mert nincs se kaja, se pénz, se hely neki

nem lenne egyszerűbb bemenni oda, és legalább egyet kimenekíteni onnan, és hazavinni?

persze, megértem, h hozzám hasonlóan mások is lehetnek úgy, h bemennek egy menhelyre és legszívesebben az összes kutyát hazavinnék, mert sajnálják őket, na de mégis...

ha az a sok ember, aki kihajít az ablakon 100ezreket egy ilyen "kutyára", inkább bemenne egy menhelyre, és elvinne egy korcsot, sokkal jobban járna mindenki!

ez nem esik le senkinek?


2010. júl. 6. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
89%

13:12

akkor olvasd el mégegyszer. komolyan mondom. az összeset.

vagy nem jól olvastad

mivel a menhelyeken 95% keverék, a fajtatisztáknak van gazdijuk. azért kell a menhelyi kutyákat ivartalanítani, hogy ne szaporodjanak. ÉSZ!

2010. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
Akkor tessék a megvásárolt fajtatisztát is ivartalaníttatni, mert vagy felcsinálja a szomszéd kutyáját, vagy őt csinálja fel a szomszéd kutyája! És máris ott egy alom keverék!!! Vagy mindenki tenyésztő?!
2010. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
0%
A keverékek zöménél egyértelmű az apa meg az anya fajtája. Ja, hogy csak a keverékek szaporodnak, a fajtatiszták cölibátusban élnek? Ehhez is ÉSZ kell!!!
2010. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
94%

Azért jó egy fajtatiszta kutya mert ott tudom mire számíthatok!Egy keverék kutyánál nem igen!

Az én Yorkshire Terrierem törzskönyvezett és ivartalanított!Ő már kárt nem tesz ..senkiben amúgyis lány!

Az , hogy valaki táskában hordja az nem csak a divat miatt van!Én pl azért viszem néha táskába mert nem akarom hogy egyes Yorki gyűlölök akiknek felfordul a gyomruk (de legalább fordulna fel ő is ) nehogy "véletlenül" összetapossa..akárcsak irigységből is!

Rögtön azt hiszik az emberek ha meglátnak egy ilyen kis csöppséget hogy ÚRISTEN ezért pénzt adott + 100ezreket!pfff Minden valamire való tenyésztő ennyiért adja a minőségi kutyáját...ez lehet Argentin dog vagy Spániel akár németjuhász!!!

Amúgy meg Igazán lehet szeretni a fajtát de aki nem szereti mert nem is ismeri ne mondjon véleményt ...!pláne ilyeneket!!ÉS miért is baj ha valaki esetleg gyerek helyett tartja?Egy kedves ismerősöm eleve azért vette mert nem lehet saját kisbabája..az örökbe fogadás meg eléggé komplikát kishazánkban!

Ja és csak tájékoztatásul közlöm!!!Már nem a Yorkie a divat!!!!

A masni esetleg csatt meg azért van hogy ne lógjon a szőre a szemébe!

Nem kell leszólni az igényes embereket!

Van keverék kutyám is neki is megadok mindent amire szüksége van mert jó kutya!

Sose lesz vége ennek a menhelyi históriának míg nincsenek ivartalanítva az olyan kutyák amik nem tenyésztésre szántak!!!

Persze ha minden menhelyes kutyát megment valaki akkor kénytelenek lesznek egyesek idővel 100ezreket kiadni fajtatiszta kutyusért!Akkor meg az lesz a baj hogy csak olyanok vannak!

Áhh kár ezen vitázni!

2010. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
96%
nekem eddig midnig keverék kutyám volt és menhelypárti vagyok alapvetően. imádtam őket, de sokszor hiába szerettük őket, igen kiszámíthatatlanul reagáltak. Aztán beleszerettem egy fajtába (beagle), így vettem egyet, most pedig örökbe fogadok egyet. és igen ahhoz hogy egy megbízható kutyád legyen, akinek más kiskorában tudod milyyen tulajdonságai lesznek, vagyis ismered a szüleit, ami törzskönyvet jelent az bizony 100nál kezdődik. Ha valakinek van rá pénze vagy ha nincs, de feleős gazdi szeretne lenni ezért akár évek alatt de összespórolja a pénzt rá szerintem egyáltalán nem elítélendő dolog. Nagyon sajnálom a menhelyen lévő kutyákat legszívesebben én is megmenteném mindet amikor a szemükbe nézek még képen keresztül is, de te nem rendelkezhetsz mások pénzéről. ha ő 100ezret akar adni hobbi célból a kutyára akkor annyit ad, ő se mondja meg neked hogy mire költsd a pénzed. vannak gyönyörűek közöttük, de hagy döntsem el én, hogy honnan hozok kutyát. azzal sokkal rosszabbat teszel, ha kihozod, kiderül hogy problémás, nem tudod kezelni és megint visszakerül ugyanoda.
2010. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
49%
Már nem azért kedves agresszív 82% százalékoska! De elenyésző azoknak az embereknekn a száma akik fajtatiszta kutyát vesznek divatból! Az pedig nem a kutyát minősíti hanem az embert! Érdekes módon mégis a fajtatisztákból van több egy versenyen vagy kutyaiskolában.... Mert aki már költ annyit a kutyára az rendszerint jobban megbecsüli. Az ilyen kutyáknak sokkal jobb élete van mint a tieidnek akikkelo lehet menőzni hogy milyen kemények még a jégen is megélnek és annyi az életük hogy őrzik a házat meg várják hogy megsimogatsd őket! Az én kutyám is megélne a jégen, csakhogy én és ő is attól lesz boldog ha velem, van ezért vettem neki kosárkát, húúú de ciki és így bent lehet velem! Az élete ezerszer esménydúsebb mint a te tökéletes kutyáidnak.
2010. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
0%

Forgass értelmező kéziszótárt, és azt forgasd, ne a másik szavait kifelé. Hátha megtudod, mit jelent az a szó, hogy agresszív. Attól még fel fog állni a szőr a hátamon, ha valaki a kistáskájában hordott kutyuskáját jobban becézgeti, mint más a gyermekét. Menet közben etetgeti, na még egy kis falatot anyuci kedvéért, fagyikát is vesz neked anyuci, milyet kér az én kicsi szívem? Jaj, az gyümölcsös, azt nem szereted stb...

Ezek nem légből kapott mondatok, hanem saját füllel hallottak.

2010. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
Aha és ennek mi köze van a kutyához aki nem tehet róla? Azért mert pár hülye ember nemtetszik ne a fajtatisztásokat szídd! A keverék apró termetű kutyával is el lehet ugyanezt játszani.
2010. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
Irigykedsz mert neked senki nem mond egy jó szót sem?!Ne tedd!Nekem Yorkim van és igenis becézem,nem lehet nem becézni!Van keverék kutyám,nagyobb termetű és őtis becézgetem!És akkor mi van?Jobb lenne ha ütném verném?Hát nem!
2010. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:

Az, hogy némely emberek hülyét csinálnak a yorkiból, ezen változtatni nem lehet. A yorki egy nagyon aranyos, pörgős kiskutya, ha rendesen és kutyaként kezelik, nemcsak a táskában csücsülésre alkalmas. A mienk pörög egész nap, egeret fog, BH vizsgája van, még örző-védőzik is. Jelez ha idegen van a kapu előtt, a gyerekeket imádja, játszik más kutyákkal, iskolába hordjuk. Azért vesznek 80-100 ezerért az emberek, mert ugy gondolják, hogy ennyi pénzért egészséges, jó idegrendszerü kiskutyát kapnak. De mint tudjuk, sajnos ez sem mindig igy van.

Nem lehet mindenkire rákényszeriteni, hogy menhelyről hozzon ki kutyát. Az emberek szeretik pici kortól nevelni az állatkákat, van aki bizonyos fajta szerelmese. De ha emellett egy-egy zsák táppal, pár takaróval néha besétál egy menhelyre, már ezzel segitett.

2010. júl. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!